Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A szülés előtti egy hónapban...

A szülés előtti egy hónapban ti kivennétek közösségből meglévő gyermeketeket, hogy nehogy hazahozzon valami fertőzést rátok?

Figyelt kérdés
A fertőzések nagy része ugye az első 12 hétben és a szülés közeli időszakban a legveszélyesebb (nekem ezt mondta a dokim). Ezért kérdezem, hogy engedjem-e oviba a gyerekemet, vagy maradjon itthon a szülésig.
2012. aug. 4. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább szülés után nem vinném, mert a pici elkapja, és valószínűbb hogy a pici kapja el, mint te!
2012. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Semmi esetre sem venném ki a gyereket, fertözést bárhol máshol is lehet kapni, elég, ha kimégy az utcára cagy bevásárolsz, sokkal több eséllyel, mint hogy éppen a gyerek hozna haza valamit.
2012. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Kivenni egy közösségből,hogy aztán csak veled legyen napokig,hogy aztán belépjen az "idillbe" a tesó???háááát...nekem nem hangzik valami jól.

Szerintem semmi bajod/bajotok nem lesz, viszont lehet nem kéne bezavarni a megszokott dolgokba pont a tesó születése előtt.Elég lesz neki ezt "feldolgozni".

De ez csak az én véleményem:)Szerintem sanszos, hogy túlságosan bekavarna.Főleg utána a visszaszokással lennének problémák...

2012. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A szülés előtt szerintem se vedd ki a közösségből. Utána azonban nagyon is javasolt, hogy az új, nagyobb családnak módja legyen összeszokni.

Szerintem csak akkor menjen újra közösségbe a nagytesó, amikor már "gebedezik" érte (kb.3-4 hét múlva). Így elkerülhető, hogy úgy érezze: az új kistesó a mamival marad, ő pedig száműzetett otthonról...

Jó egészséget kívánok Nektek!

2012. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hetekig feküdtem kórházban terhesen, mindent fertőtlenítettek körülöttem mégis fertőzés indította el a szülést. Ennyit erről. Úgy élnék mint eddig, dehogyis vennem ki bárhonnan.... :-)
2012. aug. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Szülés után mindenképpen tervezzük, hogy itthon marad a nagyobb úgymond kicsit összeszokni, vagy egyáltalán, megbarátkozni az új helyzettel.

2012. aug. 4. 23:23
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én októberben fogok szülni, de megy a gyerekem szeptemberben újra oviba (most nyári szünet van). Inkább azon tanakodok, hogy a szülés után 2 hétig itthon tartom.
2012. aug. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányom nem ment oviba két héttel azelőtt már, hogy a tesó megszületett, de nem a fertőzés miatt, eszembe se jutott, hanem pont annyi programunk volt, hogy kihagytuk az ovit, aztán meg úgyis vége lett a tanévnek és szeptemberig már nem is megy. Szülés után mindenképp jó szerintem, ha otthon lehet a nagyobb, így van lehetőség a családnak összeszokni.

Nekem anyukám felajánlotta, hogy a picur születése után elviszi a nagyokat (4 és 2 éves) pár napra, de nem akartam, azt tartom jónak, ha összeszokhatnak a tesóval. Ment is szépen, zökkenőmentesen minden nálunk, nem panaszkodhatom, kezdettől imádja a két nagy a tesót.

Most 7 hetes a picur, a nagyok időnként elmennek játszóházba illetve egy két napot bevittem az oviba is őket, mert pont a lányom óvó nénije volt az ügyeletes és bevállalta a kétévesemet is, a gyerekek meg akartak menni. De a picivel együtt is viszem őket bőven gyerekközösségbe, nem csak játszótérre, zárt térbe is, meg strandolni is járunk, de még soha nem merült fel bennem, hogy bármi baja lenne tőle a kicsinek.

2012. aug. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sztem szülés után nem a legpraktikusabb h otthon legyen a nagy,épp elég lesz a kicsivel foglalkozni. ha netán császáros leszel,akkor pláne. nekem 2 ovisom van már,eszemben sincs kivenni őket sem a fertőzések,sem az összeszokás miatt. fárasztó,felesleges
2012. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!