Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha már a felgyülemlett szabads...

Ha már a felgyülemlett szabadságaimat töltöm gyes után, nem gond ha van egy mellékállásom ahol megbízási szerződéssel dolgozom, igaz csak alkalmanként?

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 14:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Törvényileg szabad ilyet?
2012. aug. 5. 14:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Másodállásod lehet, ez nem illegális.


Hogy te hogy adózol / fizetsz járulékot utána, milyen maga a munka,stb azt lehet firtatni, de önmagában az a tény hogy két munkahelyed van nem jogszabályellenes ( van, akinek ennél is több van).


A GYED esetében problémás egyébként ha valaki dolgozik ( ott ugye ez elvileg kizárt), a GYES alatt korlátozottan ( heti max 30 órában) lehet, utána meg amennyi a "csövön kifér".

2012. aug. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy mennyire törvényes azt nem tudom, de én amikor töltöttem a szabimat, előbb vissza kellett volna mennem, mert szükség volt rám, így csináltak egy megbízási szerződést a vissza lévő időre, és így dolgozhattam, ráadásul a saját munkámat végeztem, nem utólag kellett bepótolnom.
2012. aug. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Adó,járulék rendesen van fizetve a másodállában is.
2012. aug. 6. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!