Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben van, lesz ovis koru...

Miben van, lesz ovis koru gyereked bent az oviban? Mennyi ruhat keszitesz be neki? Nem aggodtok az ovikezdes miatt?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem aggódok, várom:)

Nagylány lesz:)

Szerintem fog neki tetszeni, szereti a nagyobb gyerekeket, az 5-6 éveseket, vegyes csoportok vannak nálunk.

Én teszek a zsákjába egy rövid, egy hosszú nadrágot, egy rövidújjút, egy hosszú ujjút, egy kardigánt, 1 bugyit, 1 pár zoknit.

Így bármilyen idő van, lesz bent váltóruhája az időnek megfelelő.


Még mondjuk nem vásároltam be neki, de veszek őszre 7 szabadidőt neki, így minden napra lesz.

A tavasziak mindd bokalengők.

A fari nem kényelmes mászókázni, játszani. Na meg a tavaszi sportcipőjét is kinőtte, még arra is be kell ruháznom, 10-14 db vékony hosszú ujjú, 10-14 db trikó a hosszú ujjú alá.

2012. aug. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Szabadidőruhat milyet veszel neki,hol?
2012. aug. 9. 08:28
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom most kezdi szeptemberben az ovit, novemberben lesz csak 3 éves, de már nagyon várjuk, mindketten. Nagyon hiányzik neki a gyerektársaság, már alig tudom lefoglalni, ezért is nagyon várjuk már az ovit, és nem aggódom, mert tudom hogy szeretni fogja. Ő bölcsibe is járt, és ott is nagyon elvolt a gyerekekkel.


Most nyáron minden ruháját kinőtt a lányom, így teljes ruhakészletet kell beszereznem. Szabadidők, pólók, h.ujjú felsők, bugyik, zoknik, harisnyák, zárt cipő, kinti benti, tehát minden kell.


Az oviban szabadidőben lesz, mert az kényelmes neki, farmert csk akkor adok rá ha megyünk vaalhová, de nem kell benne félnapokat lennie. Télen a bölcsiben bent mindig harisnya+rövidnaci, vagy harisnya+kisszoknyában volt, szerintem ez az oviban is így lesz. Nekünk 3 váltás ruhát kell majd bent tartani a zsákjában, tehát 3 tréning alsó, 3 h.ujjú felső, 3póló, szerintem bugyiból is viszek 3-t, elfér, inkább ott álljon, és ne kelljen, minthogy kelljen, de ne legyen kéznél. + lesz a zsákban még 2pár zokni és egy harisnya is.


Olyan gyorsan felnőnek ezek a gyerekek. Már az ovit kezdi, pedig még nemrég született...

2012. aug. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az oviban csak torna ruha lesz Neki,meg váltó bugyi,zokni nadrág arra az esetre,ha "balesete" lenne. Ezen kívül ott lesz a váltó cipője,meg amiben megy ruha,cipő (vagy szanda.Lesz ott neki a törülközője,meg a tisztaságija. Más az oviban nem kell. Van fejenként 5-6 elmenős (és egyben ovodai) nadrág,pulcsi,póló. 2 csomag fehérneműt vettem fejenként,vagyis veszek,meg 6-7 zoknit,4 harisnyát. Ennél több nem kell.

Van farmer nadrágjuk,és melegítő nadrágjuk is. Csinosabb,farmerhez illő pulcsi,és a laza nacihoz illő pulcsi,illetve póló. Azért merem ezeket rájuk adni,mert általában vigyáznak náluk.


Üdv: 3 lányos,14hkm

2012. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A piacon tavasszal vettem neki plüss szabadidőket, nagyon jók voltak, nem koptak, nem szakadtak ki, nem bolyhosodtak, a színüket is szép maradt, gondoltam most veszek minden színben, hogy minden napra legyen váltás. Egy nap egy garnitúra ruha, mert a homokozóban, csúszdán... Össze koszolja.
2012. aug. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is most megy ősszel. Én nagyon félek, tartok tőle...

Elég zárkózott kislány, nehezen alkalmazkodik és nehezen fogad el új dolgokat. Joggal tartok az ovikezdéstől.


Kényelmes holmikba fogom öltöztetni, Scampnál rendeltem pólókat, kisnadrágokat, zoknikat.

Cipőt mindenképpen vennem kell őszre, tornacipőt nálunk nem kérnek meg dresszt sem. Oviszsákot, tornazsákot, tisztasági csomagot, ágyneműt kell vennem még és hátizsákja sincsen megfelelő. Ebbe teszek majd váltóruhát, bugyit, zoknit, pólót, nadrágot.

Bentre vettünk neki egy szandált.

2012. aug. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó,az enyém detto! Nem iagazn kedveli a többi gyereket sem sajnos,sőt mondhatni fél toluk,elég érzékeny kislany,e vagyok tojva,de ezt nem éreztetem vele. Ha valakit a bizamalaba fogad utana mar okés minden,de ez eltarthat egy ideig...Nagyon rosszul érintene ha sirni latnam ott,vagy csak egyszeruen megtudnam hogy sir,vagy valaki esetleg "bantotta". Még a hugat is elég nehezen fogadta el,siman "beterrorizalja" őt a kicsi,pedig még 2 sincs.... Köszi minden valaszt amugy,hasznosak.
2012. aug. 9. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!