Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez veszélyeztetésnek számít?...

Ez veszélyeztetésnek számít? Ti jelentenétek? Egyáltalán, hogy tudhatnám meg, ki a védőnője?

Figyelt kérdés

Facebook-on bejelölt a volt munkatársnőm, majdnem egyszerre szültünk anno. Végül ők elköltöztek még a pici születése előtt, vissza a szülei vidéki házába.

Tegnap este nézegettem a képeit, és enyhén szólva is égnek állt a hajam: 3 hónapos a kislánya, egy csomó kép van róla, ahogy lóg szerencsétlen a bébikompban (! az egy dolog, hogy én ellenzem a kompot, mindenkinek szíve joga dönteni róla, hogy beleteszi-e a gyerekét... na de egy 3 hónapos kisbabát?), ugyanilyen stílusú kép, ahol a gyereket normál bicikliülésbe rakva viszi, és csak azért nem esik ki az a szerencsétlen bébi, mert az ülés csatján kívül még a mellkasánál gumipókkal odafogatták...

És ez csak két példa, voltak egyéb dolgok is.


Abszolút nem vagyok olyan típus, aki feljelentget másokat, meg ha valaki nem úgy csinál valamit, ahogy én, akkor az dögöljön meg, és nem ütöm az orrom mások dolgába, de ez nagyon kicsapta a biztosítékot. (Főleg azért, mert amikor együtt dolgoztunk, egy tök normális, értelmes embernek ismertem meg.)


Ti mit tennétek? Veszélyeztetésnek számít ez egyáltalán? És ha igen, akkor jelentenétek, vagy hagynátok a fenébe, végtére is nem az én gyerekemnek lesz tőle baja? Tanácstalan vagyok, mert nagyon sajnálom azt a pici babát.


2012. aug. 13. 11:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
23%
Muti a képeket!
2012. aug. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Ha olyan "jóban" voltatok, miért nem próbálod felhívni a figyelmét, hogy amit tesz, az nem jó a kicsinek...
2012. aug. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves első: bocsáss meg, de semmi jogom mások képeit közszemlére tenni.


Kedves második: egy szóval sem írtam, hogy jóban voltunk, átlagosan jöttünk ki, elvégeztük a munkánkat egymás mellett, és kész. Másrészt, ha az ő helyében lennék, és ezzel hívna fel egy ismerősöm, igencsak elküldeném melegebb éghajlatra, és megkérném, hogy a maga dolgával törődjön.


Mindössze arra vagyok kíváncsi, hogy ez veszélyeztetésnek számít-e, és ha igen, akkor ti jelentenétek-e, vagy sem.

2012. aug. 13. 11:36
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Első vagyok!

És szerinted ahhoz van jogod, hogy "feljelents" egy idegent a védőnőnél????? Ha szólni nem mersz neki, akkor mégis hogy gondolod?

Sok mindennel nem értek egyet, pl. azzal ha valaki tudatlanságból kárt okoz a gyerekének, de azzal sem, hogy mások életét kibeszéli, csámcsog rajta és feljelentősdit játszik.

2012. aug. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem annál többet nem nagyon tehetsz hogy őt figyelmezteted. Ha meg elküld, hát elküld, te legalább megtetted ami tőled telik a baba érdekében.

Nem bírom megállni hogy az első és egyben negyedik válaszolónak annyit ne írjak, hogy elsősorban ő akart csámcsogni a képeken. Nem is írt más kommentet elsőre, csak hogy muti őket. Utána meg megsértődik és kritizálja a kérdezőt amiért nem tölti fel őket. Érdekes.

2012. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves első: Ahha. Szóval, ha a szomszédod a szemed láttára veri véresre a kutyáját, te megvonod a vállad, mert úgy gondolod, mert nem neked fáj?

És nem arról van szó, hogy nem merek szólni neki, hanem arról, hogy pontosan tudom, mi lenne a válasza. Ezzel foglalkozom, ez a munkám. De elég, ha csak az emberi természetet veszed alapul. (És már bocsánat, de kötve hiszem, hogy tudatlanságból erednének ezek a dolgok: józan paraszti ésszel fel lehet mérni, hogy mit lehet tenni egy 3 hós babával, és mit nem. Vagy elég, ha elolvassa a használati utasításokat a komphoz, üléshez, azon simán rajta van, hogy mennyi idős kortól használható. A gumipókról, meg inkább nem is nyilatkozom. Ez nem tudatlanság, nem figyelmetlenség, hanem egy "sz*rok bele, úgysem lesz semmi baja" hozzáállás.

Mint írtam, én sem vagyok egy feljelentgetős típus, sőt, de azért van egy határ, ami mellett már én is meggondolom, hogy elmenjek-e szótlanul. Éppen ezért kértem VÉLEMÉNYT, hogy azok, akik itt vannak, mit tennének a helyemben. Ennyi. És nem értem, miért kell ezen ennyire felháborodni.

2012. aug. 13. 11:56
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Ha bejelölt a Facebook-on, "minden jogod megvolt" ahhoz, hogy megnézd a képeket. Egy normál munkatársi kapcsolatba szerintem belefér, hogy felhívod, elmondod, hogy láttad a képeket, tündéri a kiscsaj, s igazán nem okoskodni szeretnél, de nagyon bátor, hogy így szállítja a babáját. Ha elküld a fenébe, hát elküld. De a te lelkiismereted tiszta, hiszen jelezted, hogy ez így nem jó.

Szerintem a reakciója nagyban fog attól függni, hogy adod mindezt elő. Ha alapvetően normálisnak ismerted meg, egyáltalán nem biztos, hogy támadásnak éli meg.


A feljelentgetéssel én sem értek egyet. Lehet, hogy egyébként egy mintaanyuka.

2012. aug. 13. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Na nehogy már feljelentsd! Írj neki, beszélj vele, de inkább foglalkozz a saját életeddel.
2012. aug. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%

ez durva!!!!

kibuktama gumipokos dolgon minimum meglátogatnám iletve szolnék a védönöknek!!!!

hogy gondolja???

2012. aug. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
Én elemezném azért a helyzetet. Ha valóban normális, átlagos nő, aki nem sodorná szándékosan veszélyes helyzetbe a gyermekét, talán csak viccből rakta fel a képeket. Az írásodból gondolva nem láttad, hogy megtette volna ezeket a dolgokat, így talán tényleg vicc. Én azt ajánlom ne rögtön azzal kezd, hogy "mit csinálsz már a gyerekeddel?", mert abban a helyzetben én sem lennék toleráns. Hanem mondjuk ugorj át hozzájuk, vigyél valami sütit, ajándékot a picinek. Aztán nézd meg a babát látsz-e rajta valami sérülést. Ha igen, kérdezd meg mi történt és figyeld az anyukát: ha ideges lesz és meglepődik vagy zavarttá válik már gyanakodhatsz. Majd jöhet a babaszoba, hogy élnek meg minden. Nézd meg babaotthonos-e a ház, eshet-e nagy baja a kicsinek. Végül kérdezd meg komolyan így szállítja-e a babát. Ha itt is igent mond világosítsd fel nagy kára szárazhat nekik belőle. Írd majd meg a következményeket, az alapján lépj csak tovább. Ha tényleg bántalmazásra vagy veszélyes dolgokra lelsz beszélgess a védőnővel. Ne feljelentsd, csak mesélj neki Ő majd intézkedik. De, ha elmész hozzájuk ne bámuld túl a dolgokat, ne erőszakosan nézz körbe, légy tapintatos. Sok sikert! :)
2012. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!