Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tud - e valaki arról, hogy az...

Tud - e valaki arról, hogy az apukának jár (hat) -e rendkívüli szabadság gyermeke születésekor?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom,hogy talán öt nap jár.Kíváncsi vagyok, hogy csak én tudom így, vagy más is.
2009. júl. 22. 06:22
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Igen jár 3 nap!Már hogyne járna!A törvénykönyv egy fél oldalon keresztül taglalja!Ha nem akarják ki adni,akkor hivatkozz a törvényre!Olyan nincs,hogy nem adják,ki!
2009. júl. 22. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen biztos hogy jár. Én 5 napra emlékszem, de lehet hogy levitték háromra.
2009. júl. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
5 nap jár, amit akkor vesz ki, amikor akar, nem muszáj egyben, és nem szólhat bele a munkátató!!!! Nekünk még a kislányunk születési anyakönyvi kivonatára is rávezette a férjem munkahelye, hogy kivette...
2009. júl. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen, jár.

Munka törvénykönyve:

"138/A. § (1) Gyermeke születése esetén öt munkanap munkaidő-kedvezmény illeti meg az apát, melyet legkésőbb a születést követő második hónap végéig kérésének megfelelő időpontban köteles a munkáltató kiadni. A munkaidő-kedvezmény tartamára távolléti díj jár."

Nekünk is rávezették a születési anyakönyvi kivonatra, hogy ettől-eddig igénybe vettük az apa-szabit.

2009. júl. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tájékoztatást!
2009. júl. 24. 05:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!