Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hós. és egy 26 hós fiam. Van egy kistermetű kutyánk is 7 éve.

A kutya már 2.-jára harapta meg a nagyobbik fiamat, szerencsére nem lett semmi baja csak karcolás, de a picire is sokat morog ha az közelébe megy.

Én már sokszor megakartam szabadulni tőle, de a férjem szereti nagyon és nem engedi elajándékozni. Bérházban lakunk!

Igaz annak idején én vettem a kutyát de mára a gyerekek fontosabbak.

A férjem ennek ellenére sem adja oda senkinek!

Most mit csináljak, én félek, hogy esetleg nagyobb baj lesz később :(



2012. aug. 25. 15:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Férjedet kell meggyőznöd.
2012. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
42%

Mivel a kutyátok már 7 éve ott van,ezért riválisainak érzi a gyerekeket.

Régen rossz,tuti megfogja környékezni őket.

A gyerekek az elsők,nem értem a férjed.

2012. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

Marha visszás érzéseim vannak a kérdéseddel kapcsolatban, mert nagy kutyabarát vagyok, de édesanya is.


Egyáltalán: Hogyan került sor a támadásra?

Nem akarlak megbántani, de a legtöbb ilyen esetben a gazda felelőssége és hibája, ha a gyerekek és a kutyák nem jönnek ki egymással.

Van következménye annak,ha támadólag lép fel a gyerekekkel szemben? Ki a falkavezér? a gyerekek tudják, hogy nem szabad zaklatni, nyomkodni, terrorizálni a kutyát?


Nekem két kutyám és két ugyanilyen korú gyerekem van. Ha csak egy pillanatra is észrevenném, hogy valamelyik kutya rosszul nézne a gyerekre,már ott lennék kettejük között. Igenis mint anya, egy pillanatra nem lenne szabad egyedül hagynod a gyerekeket a kutyával!


Azt hiszem, valahol belehalnék, de EGY harapás után már keresnék új helyet a kutyámnak.


Mi a francnak vettél kutyát, ha nem értesz hozzá? Milyen fajta kutya?És ha nem kerestek neki új, normális, hozzáértő gazdát, lesz belőle nagyobb baj.

2012. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Igen is figyelek a gyerekekre, nem bántotta a kutyát csúszkált a földön, a kutya kaját akart kunyizni és a gyerekekre kapott. A gyerek tudja azt is hol lehet simogatni és hol nem.

Nem szokta bántani!!!

Csivava és yorki keverék.

Amúgy meg volt.már hogy játékból engem is megkapott, de a gyerekekre egésznap morog kezdettől fogva.

2012. aug. 25. 16:48
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Na itt kezdődik, hogy játékból téged is megkapott.

Egy kutyánál nincs olyan, hogy játékból, egyszerúen sz.rik a fejetekre, mert ő a falkavezér és megteheti.

Sürgősen ajándékozzátok el, ha már nevelni nem tudtátok, mert tényleg veszélyes lesz a gyerekekre, vagy kérjétek hivatásos kutyakiképző segítségét.

2012. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

1. yorki-csivi keverék... Ne haragudj, de sosem engednék a gyerekeim közelébe ilyen kutyát, soha nem bíznék meg benne.

2. ha kancsi, akkor ivartalanítsátok, hátha lenyugszik tőle (a mi tacsinknak jót tett)

3. olyan valóban nincs, hogy játékből megkap egy kutya. Ez kb. 4 hónapos korig elfogadható, de akkor is azonnal "büntetni" kell a kölyköt.

4. nem lehet féltékeny. Ha ez látszik rajta, akkor rosszul lett nevelve. Egy szálkás tacsink és egy cane corsónk van, soha nem láttam rajtuk a féltékenység szikráját sem. A cc-val csak az a baj, hogy gyakran fellöki a 4 évesemet, mert így hízeleg, hogy nekidől az embernek. A tacsi meg szinte elbotoltatja a lányom, mert folyton előtte tekereg. Imádom mindkettőt, de azonnal lepasszolnám őket, amint bármi arra utalna, hogy vetélytársnak tekintik a gyerekeim.

2012. aug. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
74%

Előző vagyok.

A jólnevelt kutyát bárhol megtépheti egy kisgyerek. Kinyomhatja a szemét, húzhatja fülét-farkát, ugrálhat rajta. A jólnevelt kutya ilyenkor elmenekül a gyerek elől, de véletlenül sem bántaná, még csak "figyelmeztetésből" sem morogná, vagy kapná meg. Egy kutya sohasem figyelmeztethet egy kisgyereket.

2012. aug. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
19%
Ha a férjem könyörgés árán sem lenne hajlandó megválni a kutyától, akkor az anyai ösztönöm azt mondaná, hogy jelentsem a harapásos eseteket. Aztán elaltatnák a kutyát.
2012. aug. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekünk fajtiszta tacskònk van. A lànyom 1,5 volt amikor kapta,a tacsi 4 hònapos. Bàr gondolom az is szàmít,hogy a kutyus is kicsi volt, meg a fajtàja is. De nagyon szeretik egymàst. A lányom hùzhatja a farkàt,fűlét stb. De még egy morgàst sem hallottunk soha. De egyedül nem is hagytam öket soha. Renélem a férhed megbékél a helyzettel és mielőtt baj történik elviszitek a kutyàt.
2012. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező, én első körben szakembertől (állatorvos, kutyakiképző) kérnék tanácsot.

És bocs, de férfiként ezért a mondatért: "Én már sokszor megakartam szabadulni tőle,....Igaz annak idején én vettem a kutyát de mára a gyerekek fontosabbak." nagyon simán dobnálak. Ugyanis te 7 éve felelősséget vállaltál egy élőlényért, most meg azt várnád, hogy ő szenvedje meg (középkorúan, környezet-, és gazda-változással) hogy te már másként döntöttél. Akkor mi garanciám lenne, hogy nekem a férjnek nem adod elő néhány év múlva, hogy igaz, hogy anno azt mondtad, hogy "holtomiglan-holtodiglan", de most már más személyek és dolgok fontosabbak számodra... Ez van.

Viszont tény, hogy most a problémátokra kell egy jó megoldást találni, mert valós, létező probléma, és az előző kritika után dícséretedre legyen mondva, hogy kérdezel, és nem kavarsz, mint mondjuk a #8-as tanácsban áll. Ennek lehet első lépése a szakember, az állatorvos meg a kiképző a kutya vizsgálata után valszeg valós tanácsot fog tudni adni, és nem találgatni egy néhány mondatos kérdésből, mint mi itt. Ami ritkább esetben lehet a kutyától való megválás is (amit így nyilván már a férjed is belát), de gyakoribb az az eset, hogy ezek a problémák kezelhetők, megfelelő tréninggel, vagy akár gyógyszeres kúrával.

2012. aug. 26. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!