Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Előfordulhat, hogy 8 éves...

Előfordulhat, hogy 8 éves kora ellenére nemsokára menstruálni fog?

Figyelt kérdés

a kislányom múlt hónapban múlt 8 éves és egy ideje időközönként fájlalja a hasa alját. először még csak arra gondoltam, hogy elcsapta a gyomrát, de egy ideje havonta jelentkezik nála ez a fájdalom. lehetséges, hogy menstruálni fog? de még csak 8 éves és ezért nem nagyon tudom, hogy lehetséges-e ez. voltunk doktornéninél megnyomkodta a hasát, de azt mondta, hogy semmi gond, viszont továbbra is fáj a hasa. gyerek nőgyógyászhoz nem szeretném vinni, mert mégis csak kicsi még. szerintetek mi lehet ez? valaki más tapasztalt már hasonlót? vagy szerintetek mit kéne tennem?

előre is köszönöm!!



2012. aug. 29. 22:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 9 évesen jött meg, szóval nem lehetetlen. Én a helyedben elvinném másik orvoshoz, biztos, ami biztos.
2012. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A mostani gyerekek nagyon hamar,gyorsan fejlődnek.Igaz én már 29 vagyok,de anno volt 3 osztálytársam is akiknek 9 évesen jött meg először.Elképzelhető,hogy a kislányodnak is megfog.
2012. aug. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Egyre több kislánynak jön meg -számunkra- korán, akár 9-10 évesen . Gyereknőgyógyászhoz vidd el szerinte,m!

2012. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat.Nem akarlak megijeszteni de a kislányom 9 éves volt amikor panaszkodott hogy csípi ill viszket neki a nunija és elvittem gyermek nőgyógyászatra.Ott a kedves hölgy azt mondta első kőrben hogy fogjam le a gyereket majd egy hatalmas hurkapálcát elővett vattával a végén.Ugye láttunk már ilyet.Úgy megijedt szerencsétlen hogy alig bírta megvizsgálni a nő.Arra gondolt feldugja az egészt ezért kell lefogni.Készítsd őt fel a lehetséges dolgokra ne érje váratlanul a vizsgálat.
2012. aug. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj-jaj-jaj! Azért nem kell rögtön erre gondolni. Nekem ami rögtön beugrott viszont, az nem más, mint a pszichés ok. Nekem rengeteget fájt a hasam, még szanatóriumba is beutaltak gyerekkoromba és több éven át nem tudta senki,hogy miért fáj a hasam. Most már fejlettebb az orvostudomány, inkább egy gyermekpszichológushoz (is) vidd el! Nem kell azt hinni, hogy valami nagyon rossz, biztos jó anya vagy ,de a gyerekek sokszor a legapróbb dolgokon is tudnak rágódni és ha nem tudják megemészteni a dolgokat, bizony testi panaszokban, elsősorban hasfájásban jelentkezik.
2012. aug. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Nézd meg, hogy a mellei milyen állapotban vannak. Onnantól számítva, hogy a mellbimbója megduzzadt, kb. két év múlva jön meg neki. Ha odafent még "semmi változás" a kislányoshoz képest, akkor még nem fog megjönni neki egy darabig. (Férjemnek ez a kutatási szakterülete többek között, úgyhogy első kézből az infó :o) No meg nálam is így volt, én későn érő voltam, még emlékszem...
2012. aug. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!!

Már egy ideje beirkáltam a naptárba és mindig úgy fájlalja a hasát mintha menstruálna, de egyenlőre semmi jelét nem láttam a bugyiján sem.

Viszont, hogy most mondod a mellét van benne valami. De nődokihoz nem akarom vinni. Valahogy ahhoz még túl kicsinek tartom és nagyon szégyellős is. Kétlem, hogy elbírnám viselni, hogy visít a karomban, ha lent hozzá nyúlnak.

2012. aug. 29. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Manapság bizony előfordul, hogy ilyen fiatalon kezd vki menstruálni.

[link]

2012. aug. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 ava87 ***** válasza:
100%

Sőt, ez nem csak manapság fordul elő. Nekem is volt olyan osztálytársam, aki már alsóban menstruált, és a nagymamám mesélte, hogy neki is 9 évesen jött meg először. Van ilyen.


Az orvostól pedig szerintem nem kell ennyire félni, elvégre ez is csak egy vizsgálat. Ha a szemével lenne gond, elvinnéd szemészhez, ha a foga fájna, fogorvoshoz vinnéd, hát most máshol van valami "gond", egyértelmű, hogy elviszed szakorvoshoz, hogy megnézze. Beszéljétek meg előre, hogy mi fog történni, hogy ne érje váratlanul, de próbáld neki megmagyarázni, hogy teljesen természetes dolog, hogy időnként ott is meg kell vizsgálni egy lányt, ha úgy érzi, hogy valami nincs rendben. Szörnyű, de ismerek felnőtt nőket is, akik nem mernek nőgyógyászhoz menni, ha valami bajuk van. Inkább szokja meg kisebb korában, hogy ilyen is létezik, akkor talán felnőttként sem okoz neki problémát, hogy szükség esetén elmenjen egy vizsgálatra.

2012. aug. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene dokihoz vinni?

Egyébként van ilyen, igen. Én iskolában dolgozom, és 9 éves kislányok már menstruálnak.

2012. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!