Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jobb, a harántemelős, a...

Mi a jobb, a harántemelős, a szupinált, vagy az átlagos talpbetétű cipő?

Figyelt kérdés
Ki mire szavaz egy normál lábú gyereknél?

2012. aug. 30. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha nincs ortopéd oka, akkor fölösleges a szupinált vagy a harántemelős. Egy egészséges baba lábra tökéletesen megfelel egy jól kidolgozott talpú cipő, ami persze fogja a bokáját rendesen.
2012. aug. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ortopéd doki nekünk mindig azt mondja, hogy sima legyen a talpa, mert a haránt emelős miatt elgyengülnek az izmok ott (mert alá vannak támasztva), és nem alakul ki olyan jól a haránt boltozat, ami egészséges esetben magától kialakul ugye...

Supinált csak akkor kell, ha ok van erre.

2012. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja és igen, a bokája legyen zárt!

2

2012. aug. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem találgattam, hanem bölcsikezdés előtt elvittem a fiamat SZTK-s ortopéd orvoshoz, aki megmondta, hogy supinált benti cipőt vegyek neki.

A harántemelős tényleg nem jó, ezért nem értem, a Siesta cipőket miért sztárolják annyira.

2012. aug. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Szerintetek milyen a kislányom bokája? 2,5 éves, jártunk gyógytornára, mert szerintem kicsit bedőlt, most is talán bedől a jobb lába. A gyógytornász azt mondta, hogy nagyon kicsit, de túlreagálom, mert még mindig kialakulóban van. Ajánlotta a szupinált cipőt, emiatt

egész nyáron szupinált szandált hordott, a bölcsikezdésre is azt vettem neki bentre, de nem gondolom, hogy az összes cipőjének ilyennek kellene lennie.

Tegnap a mamáék (anyós) a férjemnek szörnyülködött, hogy mennyire csúnya a gyerek lába és miért nem veszek neki több gyógycipőt. Hozzáteszem, ha egy éve nem mondtam volna nekik, akkor észre sem vették volna, azóta ezen a témán lovagolnak:(

Szerintetek is ennyire szörnyű? Orvoshoz nem vittem ezzel, mert a gyógytornászt nagyon régóta ismerem, szakmailag maximálisan megbízom benne, aminek van is alapja.

[link]

[link]

2012. aug. 30. 12:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 vagyok.

Az én fiam is 2,5 éves, és tökre így néz ki a lába. Erre mondta az ortopéd orvos, hogy bentre supináltat vegyek.

Kinti cipőnek őszre/télre tavaly sem vettem supináltat, mert alig van a lábán, lévén a legtöbb időt bent a csoportszobában tölti.

2012. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyira nem vészes. Unokaöcsémnek sokkal jobban bedől (ők most voltak ortopédián és szuplimált talpbetétet kapott ez azért jó, mert bármelyik cipőjébe be lehet tenni) Ha a gyerekdokid és a gyógytornász azt mondja, hogy olyat hordjon és te nem vagy biztos benne akkor szerintem vidd el ortopédiára ott majd megnézik neki alaposan.
2012. aug. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. aug. 31. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!