Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem tul gazdag nagycsaladosok,...

Nem tul gazdag nagycsaladosok, nem esik rosszul, hogy gyerekeiteket nem tudjatok sok mindennel tamogatni, ha mar felnottek lesznek?

Figyelt kérdés
Olyanok velemenyere lennek kivancsi,makik 3,4 vagy tobb gyereket nevelnek, nem milliardosok, hanem egyszeru atlaos emberek, akik bar normal, tisztesseges korulmenyek kozott, olykor sporolva nevelik a gyerekeiket, de azert mire azok nagyon lesznek, nem tudnak majd penzt adni neki, hogy elinduljanak nagyon az eletben, peldaul lakasra stb. Azert kerdem mert nekem csak egy gyerekem van, de szeretnek meg meg tobbet, el tudom kepzelni mennyire jo, nagy szeretetben, nagy csaladban elni, de viszont nekem es a paromnak a szulei tudtak adni egy kis lakadt, ami miatt nyugodtak vagyunk, nincs hitel, mertunk gyereket vallani es nekem nagyon nagyon jo erzes, hogy van fedel a fejem folott es a keveske fizetesembol sem kernek el a szulok, noha persze tamogatnam oket, de megiscsak jobb hogy nem szorulnak ra. Szeretnem ezt megadni a gyerekeimnek en is, de felek hgy negy gyerekre mar nem futna, max kettore. Tudom hogy a gyerekek mosolya sok mindenert karpotol, de nem szorul ossze a szivetek neha, ha agyerekek osztalytarsai elmennek sielni ide oda, egyetemistakorukban vesznek nekik lakast, ti meg nem tudtok segiteni neki?

2012. szept. 23. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Ha úgy érzitek, hogy egyetemre még el tudjátok őket küldeni, akkor nem lesz utána szükségük rátok, mert komoly kenyeret adtok a kezükbe. Legalábbis remélhetőleg.

Ha nem, hát akkor négy gyerek tényleg sok egy kicsit...


De azért sok szerencsét!

2012. szept. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a diplomasok is alig talalnak munkat es a fizetes nagyon kicsi ott is, mire osszesporolnak maguknak egy lakast es akkor lehet hogy ok mar nem mernek csak egy gyereket vallani...
2012. szept. 23. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Azért elég ritka, hogy egy egyetemista kap lakást. Esetleg majd a nagyszülőkét öröklik.
2012. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha nem is lakast, par millio onreszt azert igyekeznek a szulok osszehozni, de negy gyerekre az is sok...
2012. szept. 23. 11:28
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Tulajdonképpen egyke vagyok, bátyám 14 évvel idősebb. Mégsem kaptam lakást, sőt anyám nem hajlandó eladni a lakást, aminek fél tulajdonosa vagyok.


Nem feltétlen kell összekötni a csóriságot a sok gyerekkel.


Az élet hozhat meglepetéseket, ti is kaptatok lakást, tudod nagyon kevesen kezdik így az életüket. Legalábbis az én ismerőseim közül vagy albérletbe szülnek vagy hiteles lakásba. Senki nem kapott lakást.

Nem hinném, hogy gyerekenként adni kellene nekik egy lakást. Te miért gondolod, hogy igen?

2012. szept. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem kotottem ossze a csorosagot a sok gyerekkel, ezert is irtam hogy a nem tul gazdag nagycsaladosok erdekelnek, nem a rubint reka-felek, akik megengedhetik maguknak hogy a gyerekeik megkapjanak mindent. Nem mondom hogy kotelezo vagy elvart volna lakast venni, hanem azt hogy szeretetbol szeretnek nekik fedelet a fejuk fole, ahol megkezdhetik kis eletuk, hisz a mai vilagban a fiatalok fizetese max arra eleg h fenntartsak magukat, tisztelet a kivetlnek
2012. szept. 23. 11:47
 7/9 anonim ***** válasza:
nem már az elég lesz hogy esetleg egy jó egyetemet kifizesünk .
2012. szept. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is így vagyunk, hogy csak két gyermeket vállalunk, mert gondolunk a jövőjükre. Egyébként ti nagyon szerencsések vagytok, hogy kaptatok egy lakást, sokan semmit sem kapnak. Se az én szüleim, sem az anyósom nem tud támogatni. Annyit megengedett, hogy nála lakjunk, de szűkösen. Így most azt tervezzük, hogy majd egyszer veszünk hitelre egy saját házat.

Amúgy a diploma sem segít ilyen esetekben, mert nem keresek többet, mint aki csak 8 általánost végzett. Az anyósom 3 gyereket vállalt, mondván, majd ha nagyok lesznek a gyerekek, majd csak lesz valahogy. Hát nem lett sehogy, mert mindhárom gyereke otthon lakik, mert önerőből nem tudnak lakást venni.

2012. szept. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is a ferjemnek is egy-egy testverunk van, a csaladjaink jol elnek, de lakast nem kaptunk a szuloktol. Alberletben elunk, de kifejezetten jomodban, mindkettonknek jo allasa van, gyujtunk a sajat lakasra. Most varom a harmadik gyerekunket, dilemmaztunk, hogy legyen-e harmadik, hogy mindent meg tudunk-e majd adni nekik, de most ugy nez ki, hogy igen es igy belevagtunk. En azon nem izgulok, hogy lakast tudunk-e majd venni nekik. Inkabb azt szeretnem, ha eleg talpraesettek lennenek, jo allasuk lenne es ha tolunk nem kapnak nagy vagyont, majd megkeresik maguknak.
2012. szept. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!