Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A játszótér fő program vagy...

A játszótér fő program vagy ez csak akkor van, ha nincs jobb program hétvégén?

Figyelt kérdés

Ha gyeden vagy otthon, elvárható és az a normális, hogy ha a hétvége fő programja a játszótérre menés?

A férjem nem érti, hogy mi a gond azzal, ha hétvégén játszótérre megyünk és nem csinálunk más programot. A hétvégék 99 %-ára igaz ez.

Szerinte, csak csavarogni akarok, hogy ne kelljen a játszótérre mennem és otthon ülnöm. Ezért keresek gyerekprogramokat ahova elmehetnénk.

Mindennap itthon vagyok, nemigen járok máshova csak a játszótérre. Hétvégén is ugyanazt kéne tényleg csináljam, mint hétköznap, csak úgy, hogy a férjem is itthon van?

Beteges, hogy nem akarok mindig csak a játszótérre járni, hanem máshova is?


2012. szept. 25. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi hétvégén szinte soha nem megyünk játszótérre.

Nekünk az hétköznap délelőtti program.

Hétvégén mi vagy családos, barátos programot csinálunk, vagy itthon vagyunk a kertben, vagy csak a kis családommal megyünk valahová...

2012. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kizárólag a hétköznapok programja a játszótér, és akkor is csak ha nincs jobb. Hétvégén mindig családilag megyünk valahova. Szerencsére pörgős kis család vagyunk.
2012. szept. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én maximálisan megértelek, és neked adok igazat, hogy vágysz másféle ingerekre is;nem csak a játszótéri nyüzsire.

Szerintem a férjednek azért "normális" program ez hétvégén,mert gondolom ő csak akkor megy oda veletek;te meg a hét napból hetet ott töltesz.

Próbáld meg neki ezt elmagyarázni és azt is,hogy nem csavargási vágyból szeretnél változatosabb programot,hanem mert tényleg eb tud sokallni az ember a monotonitástól.Ha logikusan gondolkodunk,ez normális is.

Annyi sokféle,és olcsó,programot lehet még közösen csinálni,ne merüljön ez ki a játszótéri kavalkádban.

2012. szept. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
* be (bocsánat,elírtam)
2012. szept. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A játszóra mi hétköznap szoktunk,ovi után,vagy délelőtt a kicsivel.Hétvégén igyekszünk "tartalmasabb" programot csinálni,ilyenkor apa is jobban ráér,és szeret kirándulni,sétálni.Nyilván nem kirándulunk minden hétvégén,de egy közös bevásárlás,séta a városban,nagyszülők meglátogatása mindig van,nem jut eszünkbe ilyenkor a játszó.Megértem az érzéseidet,mond el a férjednek hogy szükséged van MÁS ingerekre is,felnőtt ember vagy,normális hogy a játszótér nem téged "elégít"ki!Azt is megértem hogy a férjed ilyenkor piheni ki a munka fáradalmait,kevésbé menne.Ilyenkor kell egy jó kompromisszumot kötni! :)
2012. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez is, az is van hétvégén.

Valamikor látom a férjemen, hogy fáradt, egymaga akar lenni, olyankor fogom a gyerekeket, leviszem őket a játszótérre, a férjem meg marad itthon.

De legtöbbször családi közös programok vannak, néha kirándulások, néha nagyszülőzések, máskor vendégek jönnek hozzánk. Ha nincs ötlet, vagy lusták vagyunk menni, akkor együtt megyünk a játszótérre, férjestül.

De a férjem is először nem értette (hasonlóan mint a tied), hogy nekem miért nem elég hétvégén a játszótér... Hisz én ott ülök egész héten... Most már tudja, hogy engem is feltölt, ha elhagyom hétvégén a lakásunk 100 méteres körzetét, és utána sokkal jobb a kedvem.

2012. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a játszótér hétköznapi program, a hétvége a nagyobb kirándulások ideje.

Teljesen normális, hogy hétvégén másra vágysz. Neked is szükséged van arra, hogy kiszakadj a mindennapokból, és hétvégén lehet családostul csavarogni valamerre.

Nem értem a férjed! Annyi felé lehet menni gyerekkel, és ez nem csak nektek, hanem a gyereknek is nagy élmény.

2012. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mint az előttem szólók. Amíg GYED-en voltam, délelőttönként játszóztunk (ha nem mentem épp sógornőmhöz vagy tesómhoz, akikkel együtt szültünk).

Hétvégén csak akkor volt játszótér, ha éppen nem volt értelmesebb programunk, de általában akkor is - a váloztatosság kedvéért - nem a "mi" játszónkra mentünk hanme távolabbiakra, ahol másfajta játékok vannak.

2012. szept. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

heti 1x volt játszótér,hétvégén inkább mentünk programokra,ha más nem hát legaláb eg ykiserdő,margitsziget. alapból sem avygunk játszóteresek,főleg h a lkertben van libikóka,hinta,homokozó,csúszda. falmászó és olyan szuper mászós cucc nincs mint a játszótéren így néha elmentünk-most már ovi van így nem.


a férjednek sajnos nem igénye a tartalmas program, és a legkönnyebb megoldás neki h kiviszi a játszótérre a gyereket,és kész.


ha csavarogni akarnál akkor nem gyerekprogramokat keresnél nem? férfiak!


de h elejét vedd a vitáknak: menjetek hétköznap programokra nélküle,hétvégén meg játszóterezzetek. aztán meséld el neki h mennyi szuper helyen voltatok,lehet h előbb utóbb kedvet kap

2012. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is kicsit konfliktusforrás ez néha a férjem tényleg nagyon sokat dolgozik, utazik, emberek között van nem csoda ha a t.ke tele velük és legszívesebben a fenekén ülne itthon:))) vagy max a cukrászdáig menne el:)

Főképp hogy sajnos nálunk évek óta úgy van hogy 4 hétvégéből csak 1 et van itthon, és egy másik hétvégén meg csak szombat vagy csak vasárnap.

De megértette és belátja hogy nekem halál unalmas már állandóan itt ülni ráadásul kisváros (inkább falu..) ahol van 2 orvosi rendelő 1 posta 3 bolt meg 1 játszótér (volt egy másik de azt szétverték a kamaszkölkök)

Nincs jogsim, ha lenne akkor az is megoldást jelentene ha én elvinném a kölköket hétvégén valamerre de ő meg azért szeretne velünk lenni (hálistennek:) úgyhogy nyafogva néha de inkább megyünk együtt erre arra. Pláne míg ilyen szép idő van.

Teljesen megértelek egyébként.

2012. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!