Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire ítélné el a mai...

Mennyire ítélné el a mai társadalom azt a nőt, aki szülés után árvaházba vagy örökbeadná a szellemileg fogyatékos gyerekét?

Figyelt kérdés

A sok szűrővizsgálat nem mutatott ki semmilyen rendellenességet, mégis fogyatékos gyereke született a nőnek. Nem akarja megtartani, mert úgy se tudná úgy szeretni, csupa nehézséggel és lenézéssel járna az egész, hogy ő csak egy fogyatétkost tudott összehozni.



FIGYELEM! Ez csak egy elméleti kérdés!


2012. szept. 26. 16:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

szerintem az emberek ezt a döntést megértik, és nem ítélik el keményen az ilyen szülőket.

őrülten nehéz döntés lehet ez.

2012. szept. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
43%

"mert úgy se tudná úgy szeretni, csupa nehézséggel és lenézéssel járna az egész, hogy ő csak egy fogyatétkost tudott összehozni. "


Szerintem aki így áll hozzá az ne is szüljön. Nem attól szeretem a gyerekemet mert egészséges hanem azért mert él és van nekem. Itt inkább egy kis önsajnálat van szerintem az anya részéről. Tudom, hogy elméleti kérdés de nekem ez attól még csak önsajnálat kategória.

2012. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy tudnád akkor is szeretni, amikor 30 éves korában is fürdetni kell, etetni, öltöztetni, ha kimegy, akkor állandóan a nyomában lenni, hogy nehogy valami hülyeséget csinál, és a játszótéren a gyereket ijesztegeti és veszi el a játékaikat, ordibál stb. Sajnos pár lépcsőházzal arrébb lakik egy idős nő és a fogyatékos fia és ilyeneket művel. Ő ihlette a kérdésem.
2012. szept. 26. 16:58
 4/31 A kérdező kommentje:
Szegény nő, sokszor azt se tudja, hova süllyedjen szégyenében a fia miatt. Nem is dolgozott soha, mert a nonstop felügyelni kell a fiát. Milyen élet az ilyen?
2012. szept. 26. 17:00
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Mi a betegsége?
2012. szept. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nem down-kóros. De pont úgy viselkedik és beszél, mint egy 3-4 éves.
2012. szept. 26. 17:01
 7/31 A kérdező kommentje:
Egy kicsit torz az arcberendezése. Fogalmam nincs, hogy mi a baja, állítólag így született.
2012. szept. 26. 17:04
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
Szeretni biztosan lehet, nagyon is. De nagyon nehéz és fájdalmas életet élhet így a család, azt gondolom. Bár vannak erre is ellenpéldák, hála istennek.
2012. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
65%

Hát 2 verzió is van.Ha valaki azért dobná el a fogyatékos gyerekét, mert az ami, de viszont gondját tudná viselni, de szégyenli, akkor elítélem.

DE ha

Valakinek nincsenek meg az anyagi körülményei hozzá, akkor nem ítélem el.Hisz egy egészséges gyereket felnevelni is rengeteg pénz, és közben az ember dolgozni is tud, viszont egy beteg gyerek mellett mindig kell lennie valakinek, ami azt jelenti, hogy egy fizetés kiesik..Ezt nagyon sokan nem engedhetik meg..Az állam meg...na ezt hagyjuk is.

2012. szept. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%
Szégyenérzet meg azért lehet benne, mert a társadalom nagyon sokszor hülyén reagálja le ezeket a helyzeteket. Az emberek nem tudják hogyan viselkedjenek. Megbámulják, bántják, gúnyolják. Nem a szeretni nem tudás miatt viselkedik így.
2012. szept. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!