Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hová fordulhat segítségért...

Hová fordulhat segítségért egy nem túl jó körülmények között egyedül élő kisgyermekes anyuka?

Figyelt kérdés

Egy kisgyermekes anyukákkal foglalkozó csoportba kerültem be, ahol van egy nehéz körülmények között élő anyuka. 7 hónapos babával egyedül maradt. Az apuka nem vette a nevére a kicsit, csak néha akarja látni és fenyegeti az anyát, hogy elpereli tőle a kisfiút, ha a gyerektartásra terelődik a szó. Semmiben nem segíti őket, az édesanya sem számíthat a családjára. Az önkormányzattól nem kap segítséget, elküldték, szerintük gazdag...

A családsegítőtől csak pár db ruhát kapott. Albérletet fizet egyedül, gyed-ből.

Szerintem jogsegély sem ártana neki, hogy igenis fizessen valamit az apa, vagy legalább ne fenyegethesse őt.


Most a csoportból páran megpróbálunk segíteni majd neki kül. formákban. Ha van valamilyen konkrét tapasztalatotok ilyen esettel kapcsolatban, várom észrevételeiteket. Hátha olyan merül fel, amire esetleg nem gondoltunk!


2012. okt. 2. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

A Bíróságon kérje a gyerektartás megállapítását. Az apa akkor is köteles lesz fizetni, ha nincs a nevén a gyerek.

Nem értem, hogy miért szülnek felelőtlenül gyereket, ha nem jó a kapcsolat, és nem tudják eltartani a gyereket?

2012. okt. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
anyaotthon
2012. okt. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Megoldást sajnos nem tudok, de szeretném elmondani, hogy nagyon örülök neki, hogy vannak még ilyen emberek, ilyen nők, akik így foglalkoznak másik ember/nőtársukkal.

Nagyon köszönöm ezt, úgy gondolom, hogy sok Nő nevében írhatom ez. Köszönjük!

2012. okt. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vette a nevére akkor milyen jogon perelné el?Szerintem csak ijesztgeti szegényt.Nagyon becsüllek hogy segíteni szeretnél.Sajnos jó tanáccsal nem tudlak ellátni.Én is voltam ilyen helyzetben és senki sem segít.
2012. okt. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha az apa nem tett apai elismerő nyilatkozatot, nincs semmi alapja, hogy elperelje (amúgy sem kapná meg nagy valószínűséggel), viszont így az anya sem tud gyerektartást kérni. A kérdés az, hogy szeretné-e, hogy ez a fickó az életük része legyen? Mert ha igen, akkor indítson apasági pert (ha az apa magától nem hajlandó nyilatkozatot tenni), szociális helyzetre hivatkozva kaphat perköltségmentességet az anyuka. Na ezek után lehet szó gyerektartásról. De azt sem árt mérlegelni, hogy ezek után az apának is sok dologba beleszólása lesz, például a gyerek névviselése, elvileg beleszólhat abba is, hogy milyen iskolába járjon a gyerek, meg egyéb fontosabb kérdésben ki kell kérni a véleményét (pl. ha esetleg úgy hozná a sors, az apa beleegyezése nélkül az anya nem költözhet külföldre a gyerekkel). Szóval ezeket a dolgokat mérlegelni kell.


Amúgy a családsegítőben lehet kérni jogi tanácsadást, ez teljesen ingyen van.


Az a baj, hogy mást nem nagyon lehet igénybe venni, mármint segélyezési ellátást, mert egy ellátást már igénybe vesz (GYED), kettőt egyszerre nem lehet. Amit viszont érdemes megpróbálni, az pl. a lakásfenntartási támogatás, ott az egy főre eső jövedelem számít, és a lakás nagysága. Meg kérhet rendszeres gyermekvédelmi támogatást, bár az nem nagyon old meg semmit ilyenkor még, inkább akkor lesz jelentősége, ha a kicsi már bölcsis/ovis/iskolás lesz, akkor ingyen lesz az étkezés, meg majd a tankönyv, viszont amíg otthon van, addig csak az az évi kétszeri pénzbeli támogatást fogja megkapni, ami most kb. 5800 forint ha jól tudom. Ezen kívül szintén a családsegítő szolgálatnál igényelhet rendkívüli gyermekvédelmi támogatást évi két alkalommal (vagy talán három?), ez is párezer forint.

2012. okt. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Utána fogok járni!


Utólag sajnos lehet okosnak lenni, hogy minek vállalt gyereket, de most az a lényeg hogy szereti, szépen gondozza, neveli. Ez a legfontosabb!

Valamennyi jogi ismeretem nekem is van, tudom hogy az apának jogilag semmi köze nincs a gyermekhez és csak üresen fenyegetőzik, hogy "elperli" a gyermeket. Sajnos viszont el tudom képzelni, hogy egy ilyen kilátástalan élethelyzetben ez valósnak tűnik, és még attól rettegnie kell, hogy szeretett kisfiát elvehetik tőle.

2012. okt. 3. 11:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!