Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Béla, Ede, Gusztáv, Gyula,...

Béla, Ede, Gusztáv, Gyula, Rudolf tényleg nagyon gáz nevek?

Figyelt kérdés
Ha ezek közül valamelyik lenne a neve a gyereknek, érné hátrány a fejlődése során?

2012. okt. 3. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

Ismerek kisgyerek Bélát, Gusztávot és Gyulát. Egyiknek sincs baja a nevével, nem is csúfolják velük.

Az Ede nekem kifejezetten tetszik. A Rudolf viszont elég gáz, kisebb korban Rudolf a rénszarvas, nagyobb korban pedig a Rudi miatt rossz...

2012. okt. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
59%
Béla, Ede, Gusztáv, Gyula gyakran öregeknél és cigányoknál fordul elő. Gyerekhez nem igazán illik, mert ezek már rég nem divatos nevek, cikizhetik érte. Rudolf meg a rénszarvas.
2012. okt. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
a béla meg a gusztáv nem nagyon teszene gyereknek,de a többi sztem nem rossz!
2012. okt. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
de nem hiszem,hogy bármi is a gyerek neve,az a fejlődésében kárt tenne. ha mondjuk Kazettának kereszteled (mert érkezett az MTA-hoz ilyen indítvány),akkor biztos halálra cikizik,de kétlem,hogy ez a fejlődésében tenne kárt.
2012. okt. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

Az biztos, hogy ezek manapság (sőt, már egy jó ideje) nem annyira népszerű nevek, de azért gáznak egyiket sem mondanám. Más kérdés, hogy manapság az ember főleg idősebb Bélákat, Gusztávokat vagy Gyulákat ismer. Edével még idősek között sem találkoztam, a Rudolf meg nem is tudom, idősek és fiatalok között sem túl gyakori mostanság.

Ettől függetlenül ismerek huszonéves Bélát, és kisgyerek Gyulát is.

Szerintem mindegyik teljesen vállalható név, nem ciki egyik sem. Na jó, a Gusztávról mondjuk az a rajzfilm figura jut eszembe (ő az: [link] ), meg egyszer valami olasz filmben volt egy bizonyos Gustavo nagyapó, de egy mai gyerek kétlem, hogy erre asszociálna.

2012. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
Öcsém Béla, iskolában rengeteget csúfolták szegényt:volt béka, béna... Viszont a Gyula névvel annó én is szemeztem. Nekem tetszik így, hogy Gyula, csak az ilyen becézett változata mint Gyuszi az már nem.
2012. okt. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Tudom, most le leszek hurrogva, de szerintem igenis gáz nevek. Volt a játszótéren egy 2 éves Béla, hát magamban nagyon sajnáltam szegényt.

Mondjuk még mindig jobb nevek, mint a Dzsesszika és társai. Nekem sajna a tucat nevek tetszenek (azt hiszem én meg ezért toltam ki a gyerekeimmel).

2012. okt. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem ezek a nevek tetszenek, párom meg hallani sem akar ilyenekről, mondjuk azért kicsit megértem :) Egyébként tucat nevet sem akar. Kende, Deján, Zoárd a kedvencei (ebben a sorrendben), de nekem meg ezek nem tetszenek egyáltalán... ffi vagyok.
2012. okt. 4. 21:26
 9/9 anonim ***** válasza:
59%
Mindenkinek más név tetszik...és azt add a fiadnak ami neked tetszik mert senkinek semmi koze hozza...akinek meg nemteccik az meg haggya meg a velemenyet maganak..ugyhogy bátran add akármelyik nevet :)
2012. okt. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!