Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnátok ajánlani olyan...

Ancsa0620 kérdése:

Tudnátok ajánlani olyan fiúneveket, amelyek külföldön is ismertek? Milyen rövid, nem túl "elvetemült" fiú nevek vannak, amelyeket itthon és külföldön (Németország) egyaránt ismertek?

Figyelt kérdés

Januárban születik a kisfiam, és bajban vagyunk a névadással. Az apja nevét megkapja (Róbert), de nem akarom ugyanúgy hívni, mert sok lesz a kavarodás később, így úgy döntöttünk, kap egy második nevet, amelyiken szólítani fogjuk. Viszont nemzetközi nevet akarunk, mivel jövőre külföldre szeretnénk menni (véglegesen). Tehát nem jöhetnek szóba az igazi magyar nevek (Bence, Máté, Botond, Levente), egyébként sem akarunk ennyire gyakran adott nevet. (amelyik a 100-as toplista első 10 helyén van)

Szóba jött már néhány, de valahogy egyik sem az igazi (Márk, Dávid, Benett - ez utóbbi tetszik, és nem az S.B. miatt!! tinikorom fiú zenekarának egyik tagjának 18 éves fiát is így hívják:-) )

Tudom, hogy mindenkinek más tetszik, pl. van a családban,akinek nagyon tetszik a Benett, más meg szörnyűnek tartja. Nehéz ügy.

Néztük az anyakönyvezhető utóneveket természetesen, de a sok idegen hangzású vagy ősi magyar névből nehéz kiszűrni az igazit:-)

Aki tud szép nemzetközi nevet ajánlani, írjon!

Köszi előre is!:-)


2012. okt. 4. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Mi Ausztriában élünk, névválasztás előtt állunk mi is, bár mi csak azt nézzük, hogy pl. ne legyen benne v vagy z betű, a kiejtés miatt :)

De azt tudom neked is javasolni, hogy keress egy német névnapos naptárat, és azt nézd végig. Előttem most van egy ilyen osztrák, abból másolok ki neked neveket, ami hasonló az otthoniakhoz, gondolom ezeket Németországban is használják! Nem mondom, hogy ezeket én adnám mind a gyermekemnek, de nektek hátha tetszik, vagy passzol a családnévhez:)

Felix, Arnold, Fabian, Roland, Egon, Rudolf, Dominik, Albert, Daniel, Bruno, Edmund, David, Martin, Emil, Adrian, Simon... egyelőre ennyi, ha egyik sem jó, keresek még :)

De szólj, ha van köztük esélyes:)

2012. okt. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Testvérem pont emiatt Péter nevet adott a fiának,ezt a nevet mindenhol ismerik a világon.
2012. okt. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Flórián.
2012. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Jégtánc ***** válasza:
45%
Martin,Alex,Andreas,Max
2012. okt. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%
Ruben, Benjamin, Mark, Oliver, Peter, Martin, Viktor
2012. okt. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Erik, Valter?
2012. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Benjámin
2012. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm a sok választ:-) Sok név tetszik is: Martin, vagy a Péter is jó. Csak apával kell megegyezni, neki melyik tetszik, mert ebben is nehezen értünk egyet.

Kedves Első válaszoló, nagyon hasznosak a nevek, köszönöm!:-) Szerintem is hasonlóak az osztrák és német nevek . A Dominik első körben esélyes volt, de már nem tetszik a férjemnek, pedig ő találta ki Érdekes a „Z” betűs kérdés is, mert hiába tetszene nekem a magyar „Zalán” név, furán ejtenék ki odakint Egy német oldalt találtam az ott anyakönyvezhető nevekkel, és értek meglepetések: simán átvettek tőlünk is neveket: István pl, ha jól emlékszem.

Köszönöm szépen még egyszer mindenkinek!

2012. okt. 5. 07:32
 9/9 Diti33 válasza:
39%
Ottó.
2012. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!