Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekorvost szeretnék váltani...

Gyerekorvost szeretnék váltani, hogy kezdjek hozzá, illetőleg, mi a menete ennek az egésznek?

Figyelt kérdés

Csak olyanok írjanak, akik már váltottak, így tudják hogy működik a gyakorlatban?

És még olyan kérdésem lenne - mivel egy találatban olvastam, hogy a védőnő segít, nos én ezt nem akarom, mármint tőle függetlenül szeretnék dönteni - hogy ha más lesz a gyerekorvos, akkor a védőnő marad?

Tanácsadáskor ez hogy fog akkor kinézni, mert súlyt méretni, időszakos státuszt felvenni ugye a védőnő szokott, erre akkor külön be kell járnunk?+ külön az új / másik dokihoz ha beteg a gyerek vagy konkrétan a tanácsadásra havonta?

Bocs, ha hülyeséget kérdezek, de fontos lenne, mert 2 gyerekemről van szó.


2012. okt. 8. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Kinézed a házi orvost akihez szeretnél menni!

Elmész hozzá a gyerekkel, megmondod neki, orvost szeretnél váltani, őt szeretnéd, vállal-e!? Ha igen, akkor majd ő átkérték a kartonod, éa intézi a dolgokat!

A védőnő ugyan az marad, ha méni kell a babát, akkor a védőnőhöz mész, ha beteg a gyerek, akkor a háziorvoshoz, vagy tanácsadásra, injekcióra is az új dokihoz!

2012. okt. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
védőnő az utcád szerinti, orvost elvileg szabadon választhatsz, gyakorlatilag meg többen azt válaszolják h bocs de én csak a körzetembe tartozó gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Szóval keresel egy gyerekorvost, aki rábólint hogy átmehettek, és onnantól ő átkéri a gyerekek papírját a régi gyerekorvostól, más teendő nincs. A védőnőnél intézitek amit ott szoktatok, gyerekorvoshoz mentek ha baj van. Mi tanácsadásra nem jártunk soha csak úgy, ha beteg, a dokihoz megyünk, védőnő pedig jelzi mikor jön/kell mennünk hozzá. Különválik a kettő.
2012. okt. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

És milyen esetben mondhatja, hogy bocs, de nem vállallak?

Van egy elég kényes ügyünk ráadásul a háziorvosunknál, ami miatt nem bizos, hogy bármelyik elvállal + csak tartózkodási helyünk van itt Pesten, az se biztos hogy lehet váltani...

2012. okt. 8. 09:01
 4/5 A kérdező kommentje:
Akinek írhatok privátot jelezze, mert szeretnék jópár dolgot leírni, ami itt nem publikus, és a történethez - sajna - hozzátartozik.
2012. okt. 8. 09:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos szíve joga azt mondani hogy nem vesz át, nem köteles még csak megindokolni sem.

Én vittem át a fiamat másik város körzeti gyerekorvosához, ő gond nélkül átvette a fiamat.Bár valószínűleg az is közrejátszott hogy amikor gyerek voltam a mi falunkba volt körzetis és annó nekem is ő volt a gyerekorvosom így jól ismert.


(De pl nekem felnőtt körzetivel nem volt ilyen szerencsém.Két felé van osztva a falu és nem vett át a másik oldal körzetije mondván így is sok a betege mert az ő területe nagyobb. :( )


A méréseknél úgy van hogy az eredeti védőnőhöz kell vinni a gyereket és az ott kapott papírral átballagni az orvoshoz.

2012. okt. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!