Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Értelmeznétek nekem ezt a...

Értelmeznétek nekem ezt a nőgyógyászati leletet?

Figyelt kérdés

Elnézést, hogy ide írtam a kérdést, de mint tudjuk a másik odavaló kategória jelen lévő tagjai nem veszik komolyan a dolgot. Tehát voltam nőgyógyásznál, de nekem a lelet egy részének értelmezése eléggé nehézkes és hiába kerestem nem találtam rá választ, bár tudom, hogy megkérdezhettem volna, de mivel az orvos szerint minden rendben, így eszembe sem jutott. Egyébiránt petefészek gyulladás gyanújával mentem, de nem talált semmit úgyhogy nem is értettem, hogy menjek-e vissza vagy sem ( labort kért, de urológiára küldött tovább igazából) Szerintetek?


Tehát a lelet:


Ép külső genitália ( ez ok), kp. tág vagina ( ok ), hengeres, mozgatásra nem érzékeny portio ( ok), rendes nagy uterus avf-ben ( tehát jó helyen van a méhem?!) szabad környezetben de bal oldalt tapintható ovárium ( ezt nem értem, most ez baj, vagy sem?) .


Uterus avf-ben, corpus nagysága 35mm ap átm.

endometrium vast.: 11mm

jobb ov. 28mm

bal ov: 30mm


Douglesben nincs hasüri folyadék és a perineumon kóros elváltozás nem látható.


Nemtudom baj e ez a 2 mm-es eltérés, de a bal pf-em a dominánsabb, arra mindig érzem az érést is.


Valaki elmagyarázná nekem és, hogy szerintetek kell e visszamenni vagy sem?



2012. okt. 10. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Jó helyen van a méhed.

2 mm gondolj bele, egyáltalán nem nagy különbség. Semelyik páros szervünk nem teljesen egyforma.


"szabad környezetben de bal oldalt tapintható ovárium" Ezt én se értem teljesen, de nem úgy hangzik, mintha gond lenne. Szerintem minden ok.

2012. okt. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor rendben. Nem mondta, hogy gond lenne egyébként és szólt is, hogy valószínű a múltkori felfázásból maradt vissza valami ( sajnos nem tudtam csak ügyeletre menni ahol antibiotikumot kaptam ugyan csak ez a fura fájás megmaradt).
2012. okt. 10. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:

A petefészket csak a petevezeték köti össze a méheddel, egyébként képes mozogni. Nekem az egyik konkrétan "bebújt" a méhem mögé, hasi ultrahanggal nem is látszik, de ott van és működik. :) Ez fejlődési sajátosság, nem kell vele különösebben foglalkozni, ahogy a méretével sem.

Elég sok uh-s leletem alapján nekem ez teljesen jónak tűnik.

2012. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!