Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyed, gyes évei beleszámítan...

A gyed, gyes évei beleszámítanak a végkielégítéskor figyelembevehető ledolgozott évekbe?

Figyelt kérdés
5 évig dolgoztam, majd 5 évig voltam itthon gyeden, gyesen a két gyerekkel. Ez most 10 évnek számít, vagyis 10 év után kapom a végkielégítést, ha elküldenek?
2012. okt. 12. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, de én úgy hallottam, hogy fele lesz az. Szóval az 5. év az 2,5. évnek számít.

De ezt csak hallomásból tudom.

2012. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

10 évnek. A törvény úgy határozza meg, hogy ugyan nem vehető figyelembe a 30 napot meghaladó időtartam, amit fizetés nélküli szabin töltöttél, KIVéVE, ha a fizetés nélküli szabit a gyerek ápolása, gondozása céljából vetted igénybe.


Vagyis a tgyás, gyed, gyes ideje ugyanúgy számít, mintha dolgoztál volna.


Munka törvénykönyve, 77§. (2) bekezdés:

"A végkielégítésre való jogosultság szempontjából nem kell figyelembe venni azt az egybefüggően legalább harminc napot meghaladó tartamot, amelyre a munkavállalót munkabér nem illette meg, kivéve


a) a szülési szabadság és a gyermek ápolása, gondozása céljából igénybe vett fizetés nélküli szabadság."

2012. okt. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!