Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egyetem alatt szülök úgy,...

Ha egyetem alatt szülök úgy, hogy csak diákmunkám volt, akkor kapok GYESt/ GYEDet (nem tudom pontosan, mi a különbség)?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit hallottam, hogy akik most járnak egyetemre, azok kapnak, de később már nem. Mikortól számít ez a később? Én még nem járok egyetemre, csak jövőre fogok, csak érdekel.
2009. aug. 6. 18:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nappalira jársz, akkor az ugyanúgy munkaviszonynak számít, mintha főállásban dolgoznál. A levelezőt meg az estit nem tudom.
2009. aug. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tgyáshoz gyedhez két feltételt kell együttesen teljesíteni: a szülést megelőző két évben meghatározott idejű munkaviszony (jelenleg 180 nap, jövőre 365 nap) és biztosítottként kell szülni. A hallgatói jogviszony ideje beleszámít a szükséges napok számába. De a hallgatói jogviszony alapján nem jár sem tgyás, sem gyed. Ezekhez az ellátásokhoz munkaviszony is kell.
2009. aug. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem számít munkaviszonynak. Gyest kaphatsz,ez meghatározott fix összeg . GYED csak munkaviszony után azt hiszem 180 nap kell 2 év alatt, jár,ez a munkabér talán 75 %-a. A diákmunka nem tudom beszámít-e ebbe.Az anyasági segélyt viszont úgy tudom,mindenki megkapja,aki 4szer volt orvosnál terhessége alatt.
2009. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én egyetemista vagyok és terhes. Az egyszeri segélyt fogod megkapni, amihez kell a 4 orvosi pecsét, illetve a gyest, ami havi fix összeg. Legalábbis nekem ezt mondták.
2009. aug. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!