Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Margaréta, Nadin, Letícia,...

Margaréta, Nadin, Letícia, Molli, Polett?

Figyelt kérdés
Ezeket a neveket hogy lehet becézni? :D És jól hangzana egy német eredetű vezetéknévhez? (hosszú vezetéknév) :))

2012. okt. 29. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Margaréta: Mari, Margó, Gréta

Nadin: Dina

Letícia: Letti

Polett: Polly

Nem tudom, hogy jól hangzana-e hozzá, mert nem írtad le a konkrét vezetéknevet, így vagy igen, vagy nem. :D

Egyébként egy jó tanács, vagy megfogadod, vagy nem. Ha Magyarországon fogtok élni, akkor ne adj ilyen neveket. A Nadin egész jó külföldön, de itthon szerintem elég sokan körberöhögnék ilyen névvel.

2012. okt. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ebbe van valami...bár nekem van egy külföldi nevű osztálytársam, a vezetékneve is külföldi, viszont ő magyarországon született, de olyan szép neve van hogy senki sem csúfolja emiatt..:)
2012. okt. 29. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Nem feltétlenül csúfolásra gondoltam, hanem én egy Krakenbürger Nadint vagy egy Zimmermann Polettet igencsak nehezen tudnék komolyan venni orvosként/ügyvédként/bankigazgatóként, mert egyszerűen túl amerikaiak ezek a nevek. Kivéve a Margaréta.

Személyes példa, van egy Mirtill nevű osztálytársam. Én előtte ezzel a névvel csak a Harry Potterben találkoztam (Hisztis Myrtle). Elég sokáig nem tudtam normálisan a nevén szólítani, mert mindig a fent említett karakter jutott róla eszembe, főleg, hogy a lány ténylegesen hisztis. És elég sokan így voltunk ezzel az osztályban, annak ellenére, hogy ő a mai napig nem tudja. :)

2012. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
amúgy Schmeiszer...:D de köszi, igazad lehet..:)
2012. okt. 29. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem volt osztálytársam Paloma névvel. Viszont a Vezetékneve is külföldi volt (osztrák) és semmi gond nem volt belőle. Szerintem, ha a vezetéknév külföldi eredetű, akkor nincs gond a külföldi keresztnévvel sem. Bár pl nekem a felsorolt nevek közül egyik sem tetszik.
2012. okt. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Schmeiszer Margaréta - nem rossz.

Schmeiszer Nadin, szörnyű.

Schmeiszer Letícia - nem rossz

Schmeiszer Molli - aranyos

Schmeiszer Polett - érdekes, de jó

Becézések: Marcsi, Leti, Polli :)

2012. okt. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!