Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi számít a gyesnél, a bejelen...

Mi számít a gyesnél, a bejelentett összeg, vagy a bruttó bér?

Figyelt kérdés
2012. okt. 29. 11:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyesnél?!

Ott semmi se számít. Azt mindenki alanyi jogon kapja, ha a TGYÁS-ra és a GYED-re nem jogosult.

Fix. összeghatára van a GYES-nek, ami kb. 28ezer forint.

2012. okt. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem trükközik a munkáltatód akkor a bejelentett összegnek meg kell egyeznie a bruttóval
2012. okt. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Amire be vagy jelentve, de ez jó esetben ugyan annyi mint a érek.

Nem gyes hanem gyed. A gyes alanyi jogon mindenikek jár ahhoz nem kell munkaviszonynak lenni és az fix 28000Ft.

2012. okt. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt, hogy érted?

Ha bejelent minimálbére és a többit zsebbe kapod akkor természetesen a minimálbér lesz a gyeded alapja.

2012. okt. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Golan Trevize ***** válasza:

Nem csak hogy meg kell egyezni, hanem a bruttó bér az, amire be vagy jelentve.

A nettó, amit kézhez kapsz.

2012. okt. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én alap bruttó bérem (besorolási bér) , és a havi bruttó bérem nem ugyan az. Az alap béremhez megy még a túlóra, éjszakai pótlék, illetve a pénztárosi munkakörnél van egy úgynevezett mankó pénz is.

Engem is érdekelne hogy melyiket veszik alapul.

2012. okt. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: minden olyan rendszeres és nem rendszeres jövedelmet figyelembe vesznek, amiből vonnak egészségbiztosítási járulékot. Vagyis a túlórát is, a pótlékokat is, és az egyéb juttatásokat is (pl. jutalom, vagy a "mankó"pénz.)
2012. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
én járok éjszakára és vasárnap is,úgyhogy semmiképp nem lehet egyforma az összeg
2012. okt. 30. 01:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mindent beleszámítanak, nem a besorolási béred az alap, hanem a ténlegesen kapott jövedelmed - ahpgy írtam, mindent figyelembe vesznek, amiből levonásra került az egészségbiztosítási járulék.
2012. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!