Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha fizetés nélküli szabin...

Ha fizetés nélküli szabin vagyok GYES alatt, akkor vállalhatok "hivatalosan" másodállást maximum heti 30 órában?

Figyelt kérdés

bővebben: ha munkaszerződésem van x céggel, ahol éppen fizetés nélküli szabadságon vagyok, mert még nincs 3 éves a gyerekem és GYES-en vagyok vele, ezalatt az idő alatt szerződhetek y céggel heti 30 órás munkára?

2 ügyvéd 2 ellenkező vélemény. Honnan tudhatnám meg, melyiküknek van igaza?


Kérem csak olyan válaszoljon aki tutira tudja, vagy esetleg ő is hasonló helyzetben van.


2012. nov. 24. 12:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Akkor szerződhetsz, ha a munkaszerződésedben nincs olyan kitétel, hogy máshol nem vállalhatsz munkát. Általában ilyen kitétel nincsen. Pl. olyan cégnél dolgozol, ahol folyamatos a piaci verseny a vetélytársakkal, és átmégy hasonló tevékenységi körű céghez, akkor kirepíthetnek, sőt be is perelhetnek az első munkahelyeden. De ha pl. tanár vagy, és elmégy pénztárosnak, az teljesen rendben van.


Mindenesetre a félreértések elkerülése végett érdemes a munkáltatóddal ezt tisztázni, és az ő engedélyével vállalni máshol munkát.

2012. nov. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2012. nov. 26. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!