Elvetetnétek lányok?

Figyelt kérdés

A kérdésem a lányokhoz szól elsősorban...

Becsússzott. Megszakításos mellett. Nem hosszútávú a kapcsolat. 21 vagyok. Van munkám, el tudnám tartani.

Nem vagyok vallásos, de nagyon szeretnék gyereket, attól félek, ha most elvetetem, talán elszúrnak valamit. Én sem így képzeltem, hanem, hogy majd 10 év múlva a kész életbe születik egy kicsi. Vagy kettő, vagy három. Vagy még több.


Az észérveim azt harsogják, hogy vetesd el, nem lehet, de "szívem" nagyon erőteljesen ellenkezik. Engem anyukám egyedül nevelt föl, de nem akarom az én gyerekemnek is ezt a sorsot...


Viszont mi lesz, ha többé nem lehet?!


6. hétben vagyok, teljesen döntésképtelen. Az apuka teljesen egyértelműen bíztat az abortuszra, de nem tudom mit tegyek. :(


Hátha a kívülállók véleménye segít!


2009. aug. 18. 15:22
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Mondhatom, hogy vetesd el, de ha nem akarod, úgyse fogod.

Ülj le, gondolj át mindent, mit szeretnél, hol tartasz, menni fog-e, ha akarod, stb, és utána dönts.

2009. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

Ja apuka tiltakozik,de megcsinálni azt megtudta,szemét önző állat,jaj neharagudj csak a düh beszél belőlem.Úgy látszik rád nem gondol,hogy ez mekkora lelki teher,megviselés egy nőnek.Nagyon mérges vagyok.

Van hova szülnöd?Tiszta környezet,anyagi háttér,szülői segítség,ha kell van?

Az apuka meg szégyelheti magát.

2009. aug. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
80%
Ezt neked kell eldöntened.De ha úgy döntesz,hogy megtartod,akkor arra készülj fel,hogy az apuka nem biztos,hogy melletted marad,és nagyon nehéz lesz a kezdetekben egyedül felnevelned..Én nem mondom,hogy vetesd el vagy szüld meg..De tudom,hogy én mit tennék a helyedben..Nem tartanám meg,mert valamiért úgy érezném,hogy most az elején bizonytalan vagyok,ráadásul az apuka is cserben hagyott később hibáztatnám magam,hogy vállaltam a babát,és nem tervezgettem tovább az életemet...De ez az én gondolkodásom.Azt,hogy te hogy gondolod az rajtad áll...
2009. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem vetesd el.

Akiben nincs annyi felelősségérzet, hogy felhúzzon egy kotont, annak én nem adnék a kezébe gyereket.

2009. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Háát most lehet hogy kicsit önzőnek fog tűnni az írásom de... én elsősorban először is 21 évesen nem vállalnék gyereket, hiszen még olyan keveset láttál és még sok minden vár rád, ami nem biztos hogy egy gyerek mellett lehető lesz :S másodrészt ,engem is egyedül neveltek fel, de azért egy gyereknek szüksége van felelősség teljes szülőkre , apára, és ebben az esetben nem mondható annak az apa.... aztán még sztem fontos h biztos hátteret tudj biztosítani a gyermeknek, és láttam h dolgozol, de a mai világban már semmi sem biztos... le lehet értékelni de sztem még ráérsz babázni, később sokkal biztosabb alapokat tudsz majd neki nyújtani, és ha kamasz lesz a gyermeked nem kell neki elmagyaráznod hogy mégis hol van az apukáája, miért nem keresi, miért nem érdekli ?!

Attól meg ne félj hogy nem lehet többet gyereked, ez nagyon kevés esetben esik meg, te élhetsz a döntéssel, én viszont egyáltalán nem...és ezért lehet hogy fura az írásom :):S

2009. aug. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%
sztem az a pasi egy őrült, én a helyedbe ott hagynám és (én nem tartanám meg a gyereket, mert még van időd, és egyszer tényleg szerelmes lehetsz és lehet családod)viszont megis tarthatod és úgy majd egyszer rátalálsz az igazira akitől még lehet vagy 5 gyereked is...:)még....viszont ha már van gyereked akkor kevesebb a választék a pasik között,mond ezzel az emberrel akarsz maradni??
2009. aug. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%
Nagyon nehéz döntés, mert egyedülálló leszel valószínűleg. :( Mérlegelj, hogy mit szeretnél jobban, anya lenni, vagy folytatni az eddigi életedet. (én speciel megtartanám) Kitartást!
2009. aug. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
56%

ha nem hosszútávú kapcsolat, és "becsúszott" a gyerek, mindenféleképpen vetesd el.

ha megszülöd, és egyedül kell felnevelned, eltartanod apa nélkül, valószínűleg nem lesz jó neki sem, és neked sem.

2009. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%

Ha van munkád és el tudnád tartani és van kire számíts legalább az elején (pl. anyukád), akkor tartsd meg. Lehet, hogy nem lesz könnyű, de mit kapunk könnyen az életben? Pont azt becsüli meg az ember, amiért megdolgozik, miért lenne ez másként egy gyerekkel? Igaz, hogy becsúszott, de attól még egy élő "személy". Tiéd a döntés, mert nem lesz könnyű, de biztos, hogy nem csak a rossz fog jönni, sok-sok örömöt is okoz majd neked.

Elfogult vagyok, elismerem, mert én régóta vágyok gyerekre, de sajnos nem sikerül.

2009. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
de egy idő után az a pasi aki most annyira nem akarja ezt a gyereket, majd akarni fogja de akkor amikor már az a gyerek másnak mondja azt h apa, de sztem még tényleg nagyon fiatal vagy
2009. aug. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!