Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudnál fiú nevet ajánlani...

Tudnál fiú nevet ajánlani ehhez a vezeték névhez?

Figyelt kérdés

Vezeték név: Orovecz


Én az Ottóra gondoltam, de a férjemnek nem tetszik. A lányunk neve 3 betűs. A 2. keresztneve is van, az egész dallamos, jól kimondható.


A férjem az Olivérre szavaz. Egyenlőre csak elméleti kérdés, de (sajnos) fiú névre is kell gondolnunk.


2012. dec. 5. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettővel furcsa, nehéz kimondani.


Inkább valami lágyabb név. Más nem tetszik?

2012. dec. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Henrik, Erik, Endre,
2012. dec. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Én 3-4 betűsre gondoltam. De második neve nem lesz, ha fiú.


Ha lány lesz, akkor Luca Andrea lesz. Ez már fix.


A családban a férjem részéről mindenki Sándor, még a kiskutya is. Szóval, ez a név 100000%, hogy nem lesz, se a változata, az Alex sem!

2012. dec. 5. 14:31
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem pl a Máté jól passzolna ehhez a vezetéknévhez :)
2012. dec. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A Máté szerintem is nagyon jó választás!


Esetleg Lénárd, Dominik, Ábel, Áron.

2012. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Erik nagyon tetszik.

Ha nem lányunk lett volna, akkor Bence lett volna. Viszont most már annyi Bence van körülöttünk, hogy már Dunát tudnék rekeszteni vele :))


Máté kilőve, mert a szülinapomon van a névnapja. Ez pedig "hagyomány" a férjem családjában, hogy olyan nevet nem adnak a gyermeknek, ami más születésnapján van, mivel akkor nem az ő ünnepe.


Gondolom ezért hívnak mindenkit Sándornak. Egy születésnap sincs a környékén :DDDDD

2012. dec. 5. 14:50
 7/11 A kérdező kommentje:

És a Márk?


Lehetne Orovecz Máté Márk. Vagy ez nagyon béna?!

2012. dec. 5. 14:58
 8/11 anonim ***** válasza:

Felénk sok a Máté vezetéknevű, így kettő név egymás után esetleg lehet megtévesztő első hallásra.


Akkor miért nem adod a Bencét, ha az tetszik?

Az én fiam is Bence, nálunk a környéken egyetlen sincs, viszont rengeteg Dávid, Ádám, Patrik.

2012. dec. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én voltam a Máté-t ajánló kommentelő : szerintem az Oravecz Máté Márk jól hangzik együtt nagyon :)
2012. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy elolvastam a vezetéknevet , azonnal az Olivér ugrott be.. :) S utána olvastam, hgy a párod is arra szavaz.. :)


Nekem nagyon tetszik. De persze nem nekem kell, hogy tetzsen. :)

2012. dec. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!