Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hetes terhes vagyok. Mit...

8 hetes terhes vagyok. Mit tegyek? Mik a kilátások? Nem hiszem hogy tolerálják ha szólok bent. Mikortól írhat ki az orvos terhes táppénzre? 6 hónapos próbaidőm van, ebből 1 hónap telt el, előtte 1 1/2 hónapig munkanélkülin voltam.

Figyelt kérdés

2012. dec. 27. 16:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mire lejár a próbaidőd, látszani fog, h terhes vagy. akár szólsz, akár nem, mindegy, mert próbaidő alatt indoklás nélkül kirúghatnak, ha terhes vagy, ha nem. Sajnos.
2012. dec. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kollektív szerződésetek van? Csak mert láttam már, hogy a felek kötöttek ki 4-6 hónapos próbaidőt, amikor jogilag 30 nap, max. a felek megállapodása alapján 3 hónap, illetve kollektív szerződése előírhat 6 hónapot. Csak azért kérdezem.
2012. dec. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy kollektív szerződés, vagy csak simán kormánytisztviselő, mert a kormányzati szférában alapból 6 havi próbaidő van.


KÉrdező, kiírhat a dokid akár most is, de készülj fel, hogy akkor sanszos, hogy ki fognak tenni még a próbaidő vége előtt.


Ha bírod, akkor inkább dolgozz.

2012. dec. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sanszos, hogy ki fognak rúgni, ha nem tolerálják a terhességedet. Akár táppénzen vagy, akár nem. Talán, ha nem megterhelő a munkád, akkor próbáld minél tovább titokban tartani. Annyival is több pénzed lesz.
2012. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
(Ezt úgy szokták megoldani, hogy 6 hónapig határozott időre felveszik (ez a próbaidő), majd átveszik határozatlanra.) Nem kell kollektív szerződés. Sajnos kirúghatnak. Még 5 hónapig eltitkolni... Nem lehet. Sztem jobb túlesni rajta. Megbeszélni a céggel. Esetleg megbeszélni velük, hogy minél előbb megpróbálod magad kiíratni az orvossal. Bármikor kiírhat. (Veszélyeztetett terhességnél szokták előre hozni, de ezt is meg lehet beszélni vela) Ugye ebben az esetben csak 15 napig fizeti a cég a táppénzt. Utána már a cégnek nem jelentessz költséget. Bátorság! És sok sikert kívánok. Reméljük a legjobbakat.
2012. dec. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak:


"Ugye ebben az esetben csak 15 napig fizeti a cég a táppénzt. Utána már a cégnek nem jelentessz költséget"


Veszélyeztetett terhesség esetén nem jár a betegszabi, - ez az általad említett 15 munkanap, amit a cég fizet. És tévedsz, mert a táppénz harmadát a munkáltató állja.

2012. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó! Elnézést.. Elég összevissza foglamaztam. Lehet félreérthető voltam. Nem a veszélyeztetett terhességhez írtam a táppénzt. Ezért is tettem zárójelbe. Ezt, amit írtál nem tudtam. Nem volt infóm a veszélyezetett terheségről.
2012. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!