Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarorszagon tenyleg tobb...

Magyarorszagon tenyleg tobb evig otthon lehet maradni a gyerekeddel es meg az allamtol segelyt is kapsz ezert?

Figyelt kérdés
Nem vagyok magyar es ez hihetetlen szamomra!
2012. dec. 30. 17:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
GyED-nek ill. GYES-nek hívják (a kettő nem ugyanaz) és kb. arra jó, hogy éhen halj.
2012. dec. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen igy van.

Viszont az elsõ válaszolónak jobb mint semmi.

2012. dec. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos sok nő éppen erre hajt, hogy majd kipotyogtatnak 3-at, az utca felneveli őket, 3*3 évig otthon marad és még azután is kap valamennyit, hogy 3 kölke van a családi pótlékon felül.
2012. dec. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg van ilyen. De megélni nem lehet belőle.
2012. dec. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
88%
Ha nem vagy magyar akkor ne hasonlitsd össze a dolgokat, mert minden országban mások a szociális ellátások. Attól függetlenül, hogy van gyes,gyed semmire nem elég, a hivatásos anyasági sem.. de a segélyek se.. elég rossz a szoc. ellátás mo.-on.
2012. dec. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már csak egy idiótának cél az hogy kipotyogtat 3at GYESRE ami 25 ezer ft...aki kicsit is normális az tudja hogy abból nem lehet megélni mi manapság 25 ezer ft???? de őszintén?? 2 csekk...vagy fél havi albérlet vagy 2 nagyobb bevásárlás...nehogymár ABBÓL akarjon vki eltartani gyereket...hülye egy érv...

a gyed persze jobb de ahhoz meg DOLGOZNI KELL előtte 2 évet min.

2012. dec. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Jobb mint a semmi, persze, azt nem is vontam kétségbe. Viszont nem olyan magas összeg, hogy emiatt hanyatt dobni magát senkinek. Nem lehet belőle megélni, ezért is megy vissza sok anya dolgozni minél hamarabb.
2012. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Elnézést, át akartam fogalmazni az előző mondatot, félig meg is tettem, véletlenül küldtem el... Mindegy, azért talán átjön a lényeg.
2012. dec. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

Azért Magyarországon van egy nagyon széles réteg, aki GYES-re, családi pótlékra és egyéb segélyekre jó sok gyereket bevállal.

Pár éve dolgoztam egy helyen. Egyetemi végzettséggel 74 ezer Ft-ot vittem haza. Egy velem egykorú ismerősöm (huszonéves) 4 gyerek anyukájaként havonta 100 ezer felett kapott, úgy hogy soha nem dolgozott 1 percet sem. Elhiszem, hogy 4 gyerekre nem sok a 100 ezer, de az nonszensz, hogy többet kap, mint aki dolgozik. Ezen kívül szocpolból és vissza nem térítendő támogatásokból vettek egy kis lakást, én meg 20 évig fizethetem az 54 nm-es lakásom hitelét. Nem is lenne ezzel baj, mert támogatni kell a gyerekvállalást, de nem hiszem, hogy az a 4 gyerek valaha a társadalom hasznosabb tagja lesz, mint az én egyetlen gyerekem.

2012. dec. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Jó, most ne arról a rétegről beszéljünk, akiket hátrányos helyzetűnek kikiáltva ingyen lakásokhoz juttatnak, amíg a becsülettel dolgozó vagy dolgozni akaró embereknek meg hitelt kell felvenniük ahhoz, hogy lakást/házat tudjanak vásárolni még nyugdíjas éveik előtt.
2012. dec. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!