Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20 hetes kismama vagyok....

20 hetes kismama vagyok. Alanyi jogon családipótlékot kapok! Ha elmegyek gyesre vagy gyedre lehet hogy a cspmet megszüntetik? Jelenleg még dolgozok

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A családi pótlék az mindnekinek jár,ha gyesen vagy gyeden vagy akkor is.Egyébként mire kapod a csp-t?Van másik gyerkőcöd is?
2013. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nincs másik babám.ezt én kapom alanyi jogon a betegségeim miatt
2013. jan. 2. 13:41
 3/9 anonim ***** válasza:
elméletileg a csp rád addig járt míg tanultál, de azt írod, hogy dolgozol, így nem is járna. vagy közben tanulsz?
2013. jan. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kiemelt csp-t kapok a betegségek miatt,munkaképesség csökkenés miatt,ezt maradandó betegségnél akár életem végéig kaphatom,amíg az orvosi bizottság így dönt.
2013. jan. 2. 16:12
 5/9 anonim ***** válasza:
59%

nem kevered valamivel???

családi pótlékot nem kapsz arra, hogy beteg vagy, 20 évesen.

nekem is tartós beteg a gyerekem, ezen a jogon 18 éves koráig jár az emelt csp, aztán ha tanul még nappalin, 21 éves koráig.

családi pótlékot nem adnak felnőtteknek, ez a gyerek támogatása

2013. jan. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

bocsánat, nem írtad, hogy 20 éves vagy :D

hány éves vagy?

2013. jan. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Biztos, hogy nem csp-t kapsz, valamivel kevered! A családi pótlék nem jár csak addig amíg tanul valaki, te meg dolgozol és babát vársz.
2013. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor kérdezz utána a MÁK-nál!alanyi jogon megállapították ezt mikor még tanuló voltam és mivel tartós beteg vagyok ezt kapom,csak 3-4 évente kell orvosi felülvizsgálatra mennem!Ha valakinek tartós beteg gyerkőce van és kiemelt családit kap,azt akár élete végéig megtarthatja amíg az orvosi bizottság ezt meg nem vonja!!!!NEM KEVEREM!MA JÖTT MEG A CSP!
2013. jan. 3. 11:15
 9/9 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor ezt olvassa el mindenki!Köszönöm a kommenteket,de a kérdésemre nem kaptam választ még mindíg!!

2013. jan. 3. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!