Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hetes kismama vagyok, az...

8 hetes kismama vagyok, az első gyermekemmel májusig vagyok gyesen.2013. augusztusra várom 2. gyermekemet. Május után nem szeretnék visszamenni dolgozni. Érdemes lenne elmennem már most táppénzre? Ez befolyásolná a tgyás vagy gyed összegét?

Figyelt kérdés
2006 óta van munkaviszonyom.Első gyerekem után tgyás-t és gyed-et is kaptam. 2012-ben gyedet és gyest kaptam.
2013. jan. 16. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes, én is így voltam, és nem befolyásolja a tgyást, gyedet.
2013. jan. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igazából csak azért érdemes most elmenni táppénzre, mert a táppénz biztosan több, mint a gyes.


A tgyást és a gyedet nem befolyásolja a mostani gyes. Ugyanis a tgyás alapja a minimálbér kétszerese, vagy ha a szerződéses béred ennél kevesebb, akkor az. Ez független attól, hogy 2012-ben nagyobbrészt gyesen voltál.


Mivel augusztusban szülsz, így szerencsés helyzetben vagy a gyed tekintetében, ugyanis így a gyed igénylés éve 2014 lesz, az irányadó időszak pedig 2013, amikor csak 5 hónap a gyes, a többi táppénz és tgyás, vagyis a kedvezményszabály értelmében a gyed alapja ugyanaz lesz, mint a tgyásé.


Ha mondjuk júniusban szülnél, az nem lenne annyira szerencsés az ellátásokat tekintve, mivel júniusu szülésnél a gyed igénylés éve=a szülés évével, irányadó időszak 2012, amikor 8 hónapot gyesen voltál - ilyenkor a minimálbér lenne a gyed alap ( a tgyás alapja ekkor is az lenne, amit fentebb írtam).

2013. jan. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló, ez azért nem egészen igaz, hogy nem befolyásolja a gyed összegét!

Ugyanis befolyásolja. Persze nem számít bele a táppénz a gyed alapjába, nyilván, de ha szülésig táppénzen vagy, akkor a kedvezményszabály miatt akár duplája is lehet a gyeded, mintha gyesen maradsz.


Így ebből a szempontból vizsgálva számít, ha valaki táppénzre megy. A kérdezőnél mindegy, az előttem levő leírta miért.

2013. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Harmadik, akkor nem értem, mi van? Ha a kérdezőnek mindegy, akkor meg ??? AZ volt a kérdés, arra válaszoltam....!!
2013. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!