Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Elena névről?

Mit gondoltok az Elena névről?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 00:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
6%
Román.
2013. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szerintem szép. Jelentése sugárzó (talán). Heléna névbol szarmazik, annak a spanyol/olasz formajabol. De szlavoknal Jelena, elvileg a maygarbol innen jott es kesobb Ilona lett. Van Elina formaban qis.
2013. jan. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én olyan öreg vagyok, hogy a Ceaucescu felesége jut róla eszembe.
2013. jan. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy Ilona a magyar változata a névnek, de az túl öreges, meg szinte csomó mindenkit hívnak így.
2013. jan. 19. 00:32
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik!!:)
2013. jan. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem az Elena nagyon szép, de ami nekem még jobban tetszik az a Léna. Hasonlít egymásra a kettő, szerintem a Léna jobb, de az Elena is szép:)
2013. jan. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
2-es vagyok: Elina nevet egy barati par kislanya kapott most nemregiben az apja azt mondta oszerinte ebben a formaban "ősmagyar" név. (regesz egyebkent) bocs Ilonat csak azért irtam, mert szerintem erdekes, hogy a magyar nyelv hogyan alakitotta at a Helénát egy sztem egeszen mas hangzasu nevve:-). Nem.oreges csak idosek, akik annak idejen ezt a nevet kaptak a szuleiktol, mert ez volt a divat. Meg nehany evtized es a sok Csenge, Virág, Luca stb. is :-)))"öreges lesz
2013. jan. 19. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az Elena görög eredetű név jelentése fény, sugárzó.
2013. jan. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Olyan angol kispolgári kisasszonyos.. nem annyira jön be.
2013. jan. 19. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Léna sztem is szebb:)
2013. jan. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!