Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Teszveszes anyukák? Mit...

Teszveszes anyukák? Mit gondoltok? Becsaptak a postai díjjal?

Figyelt kérdés

Vettem pár bodyt, 650et utaltam el postaköltségre.

Ma jött meg a csaomag, közepes méretű boítékbe csomagolva, és csak 260 ft volt raja feltüntetve. Tuti nem ajánlottan jött, a postás csak úgy bedobta:(


2013. jan. 23. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A borítékon rajta van a postaköltség a bélyegen, és a feladás módja is a borítékon látható. Tehát ha nincs a borítékon "ajánlott" feliratú matrica, vagy nem eleve ajánlott borítékba jött, akkor simán adták fel. Ha te pedig csak magára a postadíjra 650-et fizettél, akkor igen, sajnos becsaptak téged.
2013. jan. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Egy gépi bélyeg van rajta 250 ft+rajta van az ajánlott szám is. Kikukáztam,megnéztem:)
2013. jan. 23. 12:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen, sajnos úgy tűnik. Mondjuk elég sokat vásárolok vaterán/teszveszen, és mai napig nem értem a postai díjakat, ugyanúgy feladott, ugyanolyan tömegű csomagot egyszer hol 600, hol 900 forintért adnak fel…

Egyszer találkoztam egy korrekt eladóval, aki megmondta, nem tudja, mennyi lesz a postai díj pontosan, utaljak X-et, és ő beleteszi a visszajárót a csomagba. Így is tett.

2013. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

De ha már elvitte a postára leméretni kiderül hogy mennyi lesz utána hogy teszi bele a visszajárót? Bocsi az offért.

Én pl. mindent előre lemérek hogy már akkor TUTI postaköltséget írjak mikor meghirdetem.

Kérdező, 250 ft volt rajta de közben meg AJÁNLOTTAS matrica ? 250 ft az egyébként a 100 grammig szóló SIMA ELSŐBBSÉGI posta.

Írj az eladónak ha ő 650 et kért postára (bár azt sem értem hogy az milyen posta akart lenni mert 100 grammig 445 az ajánlott 250 grammig 485, és 500 grammig 675 (de nem 650) és KIZÁRT hogy 2 kis body 250 grammnál több legyen). Kérd hogy utalja vissza.

2013. jan. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem sem jön ki sehogy a 650.
2013. jan. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az ajánlott levelet már be lehet dobni a postaládába. Sajnos.

Kérdezz rá az eladónál mindenképpen.

(Én is jártam már hasonlóképpen, bár én már az elejétől fogva éreztem hogy valami nem stimmel az eladóval, így amikor megkaptam a csomagot, rádobtam a mérlegre, és kiderült az igazság.)

2013. jan. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nekem is dobtak már be ajánlott levelet postaládába, de akkor sem jön ki sehogy sem a 650.
2013. jan. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%

Ha rajta van az ajánlott szám, akkor pedig ajánlva adta fel, csak a postás volt hanyag! Ahogy nálunk is!! A postaládák tetején szokott hagyni ajánlott küldeményeket! (tömbházban)

Az ajánlott küldeményért, ha jól nézem, 240 ft-ot kell fizetni, tehát ha 260 ft-ért adta fel, akkor 150ft-tal fizettél többet. Szerintem elképzelhető, hogy lemérte, és úgy gondoltam, az 500 gr-ig kategóriába lesz sorolva, annak a díja 410 ft, így jött volna ki ajánlva a 650 ft. Viszont a postán meg kevesebbre jött ki, így a 150 ft különbség. Ez lehet egy megoldás, viszont szerintem egyszerűbb, ha neki írsz ez ügyben, nem hiszem, hogy így akarna meggazdagodni :)

2013. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4 es vagyok igen attól hogy ajánlott sajnos sokszor simán bedobják vagy otthagyják a ládán...nálunk is van ilyen . Ezért is kérdeztem hogy írja a kérdező hogy van rajta vmi cimke ha az AJÁNLOTTAS R betűs cimke akkor ajánlva adta fel. A 650 mondjuk akkor se stimmel amit elkért, 2 db body nem lehet a 675 ft-os postában hacsak nem vmi extra vastag csomagolóba tette ...
2013. jan. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
(A 2. vagyok a 4.-nek válaszolom: Jó kérdés, én is morfondíroztam rajta, és arra jutottam, bizonyára egy kedves kis postára jár, ahová beviszi a csomagot lezáratlanul leméretni, és ott zárja le utána, miután belerakta a pénzt. Vagy nem tudom, mindenesetre nekem tetszett, hogy van, aki erre is figyel.)
2013. jan. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!