Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tudom, oltári nagy hülyeség,...

Tudom, oltári nagy hülyeség, de akinek volt hasonló "gondja", hogy oldotta meg?

Figyelt kérdés

Leszögezem, akinek mondtam a gondomat, az kinevetett eddig, amit meg is értek kicsit...

Tehát, a kislányom már elmúlt 2 éves, még a rácsos ágyában alszik. Le akarjuk már viszont venni a rácsokat, vagyis először néhány rácsot. Nem is attól félek, hogy leesik (bár ezt is meg kell oldani, mert "vándorló üzemmódban" alszik), hanem attól, hogy éjszaka majd útra kel. Attól hogy éjszaka majd átjön a mi szobánkba és megijeszt...Nem az a része aggaszt, hogy én megijedek, hanem, hogy mikor hirtelen arra ébredek, hogy ott áll előttem, annyira megijedek, hogy esetleg a kiabálásommal őt ijesztem halálra. Sajnos nem alaptalan félelem ez, mióta terhes lettem vele, nagyon rosszul alszom. Éberen, és rengeteg hülyeséget álmodok, amit mikor felébredek, nem tudom igaz-e, és hülyén viselkedek, míg rá nem jövök, hogy már ébren vagyok. Sajnos a férjemet is meg szoktam ijeszteni, mikor "felsikítok" (nem nem durván, mint akit nyúznak, de azért hangosabban sipítozok) hogy pl: kopogtat valaki hajnal 2kor szerintem, hogy valaki idegen mozgolódik a lakásban, vagy hogy egy denevér van bent a szobában, és ilyenkor kell 10 perc mire meggyőz, hogy csak álmodtam...

Tehát hasonlók vannak, és attól félek, ha szegénykém majd jön szólni, hogy pl szomjas, vagy pisílni kell, én úgy reagálok, hogy megijesztem...

Remélem érthető a problémám és nem röhögtök ki nagyon...

Hogy lehetne ezt megoldani szerintetek??


2013. jan. 31. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:

nem vagy egyedül ezzel, hogy rosszul alszol és butaságokat álmodsz.

nekem azt javasolták, hogy menjek el alvásvizsgálatra.

ez annyit jelent, hogy egy éjszakát bent kell töltened egy alváscentrumban, ahol kütyüket raknak rád, amivel az agyhullámokat, légzést, alvásfázisokat..... vizsgálják.

én amint tudok, el fogok menni egy ilyenre!

2013. jan. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én pontosan tudom, hogy miért alszom rosszul: sokat stresszezlek mindenen: hogy találok munkát (a régi megszűnt gyed alatt), hogy jöjjünk ki minden hónapban a legjobban, mi lesz ha nem találok munkát stb...

Az okát sajnos tudom, és amíg ez a része nem oldódik meg, addig szerintem ez a része fent fog állni.. :(

2013. jan. 31. 10:10
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Huu en is ilyen vagyok. Pl egyek ejszaka felultem az agyamban es elekzdtem sikitozni, hogy ereszkedik le a nagy pok. :) Szegeny ferejem felugrott es o mondogatta, hogy nincs semmi pok csak almodtam. de az almom meg pont ugy nezett ki, hogy almomban alszom es kinyitom a szemem es egy pok ereszkedik le a palfonrol es csung felettem. Nem is kell mondanom, hogy erre tenleg kinyitottam a szemem de a sotet + a helyzet, helyszin ugyan az mert ugye fekszem az agyamon a plafon elottem... Es hirtelen kellett par perc mire megcsapott a valosag, hogy csak alom volt. De en is mariadtam fel autoajto csapodasra ami nem volt realis. Tortek be a hatso uveges ajtonkat es hallottam az uveg csorompolest... Termeszetesen ez sem volt valos de halalra ijedtem. A kisfiam 3 eves es mi akkor szedtuk le neki a racsat amikor kezdett veszelyes lenni. Vagyis felkapaszkodott ra es at akart maszni ez 2 es fel eves koraban volt. Feltunk, hogy atesik. Addig ugy voltam vele, hogy ami mukodik es jo nem nyulok hozza. Sajnos o is atvandorol ejszaka de valamiert nem ijedek meg tolle. Hidd el en is tartottam ettol de tenleg nem okoz gondot. Sot elarulom neked, hogy sokszor reggel arra ebredunk, hogy ott alszik koztunk es fogalmunk sincs mikor jott at mert semmit nem hallottunk. :) Parszor volt olyan is, megebredtem mar arra amikor lemaszott a kisagyabol es hallottam a kis lepteket. Valahogy tudtam, hogy az a kisfiam es nem ijedtem meg.

Nekem az alvasom annyira katasztrofalis, hogy ejjel 1 elott semmikeppen nem tudok elaludni pedig reggel 6 elott kelek mert 7-15 oraig melozom. Faradt vagyok de aludni nem tudok. Nekem meg neha olyanok is elofordulnak a fejembe, hogy betornek, elraboljaka gyereket, kigyulad a gyerekszoba es nem tudok odaerni idobe es a jo eg tudja meg mi, inkabb le sem irom. Szornyu. :(

2013. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én tökéletesen megértelek, hasonló félelmeim nekem is vannak, pedig még nincs is gyerekünk, de ha elképzelem, ahogy még pici, és a sötétben közelít az ágy felé, én meg félálomban meglátom... hát... esélyes egy nagy üvöltés :) Reméljük, hogy jól kezeled majd. Azt javasolnám addig is hogy cseréljetek a férjeddel helyet, és ő legyen az első, akivel "találkozik", amikor bejön a szobába, így mire te felébredsz, már ő is fent lesz, és talán enyhíti a "sokkot" :)
2013. jan. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mikor kivettük a fiainkat a kiságyból, rendszeresen történt olyan, hogy éjszaka felébredtem, de pontosan nem tudtam, mire, csak az az érzés, tudjátok, amitől borsódzik a tarkója is az embernek. Kinyitottam a szemem, és a gyerek ott állt felettem. Én általában úgy megijedtem, hogy kiabálni is elfelejtettem... :DDD Ha egyszer-kétszer felsikoltasz, mikor meglátod, szerintem le is szokik az átmászkálásról :DD
2013. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jókat kacagtam...:D

Már azon gondolkodom, hogy egy csengőt vagy kolompot kötök

rá, estére, hogy halljam ha nekiindul...

Még attól is félek, mi van ha felkel éjszaka majd játszani? :)

2013. jan. 31. 13:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is pont így vagyok ezzel,stressz .Vagy nem alszom vagy totál mélyen és hülyeségeket.

Én azt mondanám hogy a ti szobátok fele legyen valami akadály amitől hamarabb felébredsz mint hogy az arcába ordítanál...

2013. febr. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

illetve nekünk a kutyáink azonnal jelzik ha mozog a kislányom

lakáskutyák.

2013. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
természetesen nem mondom hogy vegyél kutyát csak hogy nálunk így megy
2013. febr. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!