Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen keresztneveket ajánlaná...

Milyen keresztneveket ajánlanátok a Cap vezetéknévhez?

Figyelt kérdés

Fiú- és lánynevek is köhetnek! :)

Csak egy keresztnevet akarunk majd adni a gyerkőceinknek, szóval a két-neves megoldás kiesik.


2013. febr. 3. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp valami hosszabbat.


Fiúnév: Dominik, Dániel, Krisztián

Lánynév: Kamilla, Dominika, Veronika.

2013. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Cap Veronika, Dominika, Kornélia, Dorina, Krisztina.

Cap Dávid, Márton, Ádám, Gergely.

2013. febr. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem is hosszabbat. Valahol azt olvastam, hogy ha a vezetéknév magánhangzóra végződik, akkor hangzásra jobb, ha a keresztnév mássalhangzóval kezdődik és fordítva. Szerintem van benne valami.
2013. febr. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves 3-as, lehet, pont tőlem hallottad ezt a dolgot :D. Én szoktam itt ezzel téríteni, hogy harmónia szempontból hogyan kell nevet választani:

- rövidhez hosszút

- msh-ra végződőnél mgh-val kezdődőt

- mély magánhangzós vez.névhez magas- vagy vegyes magánhangzókat

- meg az sem árt, ha a hangzók eltérnek, tehát ha a vez.névben erőteljes hangzók vannak (t, k, p, r) akkor jó, ha a ker.névben lágyabbak vannak (l, m, j, sz, s)


Szóval, jaja, én ezeket tudom :D, és ezekből kiindulva választottam is neveket, de a férjemnek nem tetszenek, amiket javasolok.

Lánynevek közül az Angelika és az Emília totál befutó nálam, de neki egyik sem jön be :(. Részemről illene még az Iringó, Olívia, Izabella, Alexandra, esetleg Matilda, Leonóra... De ő a Laurára szavaz, amivel szerintem nagyon sötét lenne a név, bús hangzású.

A fiúknál az Olivérben mondhatni megegyeztünk, az mindkettőnknek tetszik, de azért nem ártana, ha lenne tartalék. Nekem tetszik még a Rajmund, Nimród, Alex, Félix, de ezek sem jönnek be neki.


Ezért kérdeztem meg itt, hátha mond valaki egy olyat, amibe mindketten beleszerelmesedünk, pedig nem is gondoltuk volna. :)

2013. febr. 3. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
:-D Nem tudom már hol olvastam, de nem a gyakorin. De esküszöm neked hogy az Iringóra meg az Olivérre gondoltam, csak nem jutott más név eszembe, úgyhogy inkább nem írtam le :-D Tiszta telepátia :-D
2013. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Megint hármas vagyok :-) Nekem nagyon tetszik még a Jázmin, a Véda vagy az Éda, (bár ezek nem igazán illenek a vezeték névhez)Flórián, Amarilla, Kilián. Hirtelen ezekre gondoltam.
2013. febr. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Miklós
2013. febr. 4. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

3-as: a Jázmin nekem is tetszik, de a férjem leszavazta azt is :). A másik kettő nagyon különleges, csakúgy, mint a Kilián, ilyesmit nem szeretnénk adni. Olyan nevet keresünk, ami nem teljesen átlagos (tehát nem Tamás vagy Andrea) de nem is túl különleges (Kilián, Gvendolin). A kettő közti átmentet keressük.

A Miklós sem rossz amúgy, bár kicsit régies hangzású. De megjegyzem :)

Átolvasva a kalendáriumot még a Nándoron akadt meg a szemem. Talán az is tetszene :)

2013. febr. 4. 11:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!