Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 12 hetes terhes vagyok, és el...

Mareszjoe kérdése:

12 hetes terhes vagyok, és el szeretnék menni táppénzre, mert olyan munkakörön dolgozok. Mennyi lesz a táppénzem?

Figyelt kérdés
2011. szeptember óta dolgozok,tavalyi évben 180E ft volt a bruttóm,táppénzen nem voltam. Nem tudom,hogy az előtte lévő nappali tagozatos tanulmányaim beleszámítanak-e a táppénz számításba,főleg ugy,h volt 3 hónap szünet a suli és a meló között.. Ha igénylem a magzati adókedvezményt, úgy mennyi lesz egy hónapban a táppénzem? Segítsetek,légyszíves,mert már minden félét összeszámoltam... Köszönöm előre is! :)

2013. febr. 8. 04:38
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Táppénz ugyanannyi mint ha beteg lennél,nincs különbség.Fizetésed 60%-a
2013. febr. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A táppénz a havi fizetésed 60%-a és ha igényeled az adókedvezményt, az havonta még 10ezer ft.
2013. febr. 8. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első válasz két szempontból sem jó.

1. ha te beteg vagy, betegszabadságon vagy, és bérjövedelmet kapsz, a bruttó jövedelmed 70/60%-át. HA a baba miatt maradsz otthon, táppénzt kapsz, a bruttó jövedelmed 50/60%-á-t.

2. MIvel nem dolgozol 2 éve folyamatosan, így neked a táppénzed 50%, nem 60, 180 ezer után a ez 90ezer bruttót jelent. Nettóban, adókedvezménnyel a táppénzed kb. 85 ezer lesz.

2013. febr. 8. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy az első 15 munkanap (3 hét) vagy betegszabin. De ez igazából nem lényeges, csak az első válaszra reagálva írtam.
2013. febr. 8. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A második válasz sem jó, mert nem 60% a táppénzed, csak 50.


Kedves második, csak akkor 60%, ha 2 év folyamatos jogviszonya volt. MIvel a kérdezőnek nem volt, neki csak 50%.

2013. febr. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Sajnos,mivel még reggel volt nagyon,elírtam az összeget,nem 180,hanem 108Eft kerestem! bocsika! :)
2013. febr. 8. 07:56
 7/8 anonim ***** válasza:
A 108 ezerre a bruttó táppénz 54 ezer, ez nettóban is ennyi lesz adókedvezménnyel.
2013. febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Veszélyeztett terhesként nincs betegszabi, az első keresőképtelen naptól táppénz jár - feltéve, ha a háziorvos, nem influenzával ír ki. ;)


Sajna az 50% viszont stimmel.

2013. febr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!