Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Váltottál munkahelyet a...

Váltottál munkahelyet a gyerkőc miatt, mert a régi helyed nem volt megfelelő mondjuk időben, vagy bármi egyéb miatt?

Figyelt kérdés

Nekem elég normális a munkahelyem, visszavettek 6 órában, én kértem ezt is, meg rugalmasak, de az a bajom, hogy este 20-20.30 mire hazaérek...:-((

Nagyon parázok, de kezdem belátni, hogy muszáj lesz váltanom, hisz nem azért szültem, hogy a gyerekem reggel bedobjam a bölcsibe, utána robotoljak, és este meg csak alvó állapotban lássam...

Azt hittem hogy ez nem gáz, hogy heti 3 napban ez így lesz, de mostmár szept. óta melózom így, és nagyon gáz így...állandóan a mama megy érte, akit nem kedvel annyira, vagy a párom rohan idegesen, fáradtan, épphogy beesik érte..én meg rágom a körmöm a melóhelyen, hogy ja, vajon odaértek érte, minden rendben??

Mikor végre itthon vagyok, akkor csak lóg rajtam, egész nap "anyuzik", tehát őt is megviseli, pedig amúgy szereti a bölcsit...

Ti hogy csináltátok?



2013. febr. 8. 15:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor váltanék ha már meglenne a másik munkahely ahova mehetek, vagy ha megtehetem, hogy akár 1. évig is megéljünk egy fizetésből. Mert sajnos ez a magyar valóság, hogy évekbe is telhet mire munkát találsz.
2013. febr. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

igen, igen, tudom, nem is gondoltam, hogy akkor most holnaptól nem megyek be...meg azért meg kell becsülni, hogy nagyjából korrektül visszavártak, és nem rúgnak ki, pedig beteg is sokszor a kislányom, csak hosszú távon ez így nem lesz jó...

augusztusban betölti a 3 évét, akkor meg már 8 óráznom kéne, ami azt jelenti majd, hogy heti 5 napban csakis reggel látnám, mikor felkel, meg amíg bedobom a bölcsbe. Estére elalszik mire hazaérek, vagy megvár, de már hót hiszti, fáradt...:-((

2013. febr. 8. 15:16
 3/13 anonim ***** válasza:
Tudod sajnos sokan élnek így, a pénz nagy úr.
2013. febr. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Tulajdonképpen miatta "váltottam", de ez nálam hosszabb folyamat volt.

A terhességem előtt a vendéglátásban dolgoztam. Amikor terhes lettem, rájöttem, hogy ezt már gyerek mellett nem tudnám csinálni, mert kiszámíthatatlan, hogy mikorra osztanak be, illetve sehogy sem igazán jó, mert vagy reggel hatra bent kell lenni, vagy este végzek nagyon későn, illetve munka közben nem tudnak elérni, ha például bölcsiben/oviban van a gyerek, és beteg lesz, meg sokat kell hétvégén is dolgozni. Úgyhogy én a gyed-en töltött időt tanulásra fordítottam, meg még egy évet még (de akkor már nappalin), és örülök, hogy meghoztam ezt a döntést, mert korábban is ezzel akartam már foglalkozni, amivel most foglalkozom, csak mindig halogattam, meg kerestem a kifogásokat, hogy miért nem érek rá tanulni.

2013. febr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Párod fizetéséből megélnétek normálisan? Ha még pár hónapig maradnál tudnátok félretenni, hogy legyen kis tartalék?

Ha igen, akkor válts szerintem, kezdj el keresgélni.

2013. febr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azt szokták javasolni, hogy vállalj be mégegy gyereket...

Próbálj meg keresgélni, de nem akarlak kecsegtetni! Engem kirúgtak GYES után és SEMMIT sem találtam! Ha nincs valahol ismerősöd, aki be tud vinni, akkor nem sok esélyed van új normális munkahelyet találni!

Persze sikerüljön, azt kívánom!

2013. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki válaszát...

Párom fizuja+gyes nem elég, bár teszek félre, de annyit nem tudunk sajnos, hogy hónapokat kihúzzunk...hisz akkor még itthon is maradtam volna..bár mondom, nem vagyok egy itthonülős, a kislányunknak is már kellett a bölcsi, mert én már kevés vagyok neki, tehát minden klappol, és mégsem, mert a lelki részére ugyan gondoltam, de azt hittem 1-2 hónap alatt belerázódik az egész család...de pont hogy az ellenkezője történik, ahogy telik az idő..:-((


Arra gondoltam, hogy beadnám minden közelünkben lévő potenciális helyre az önéletrajzomat, és meglátom...hátha pont én kellek vhová...:-))

Akkor mérlegelnék, és meglátnám, hogy lépjek-e...

mert az a baj, hogy ez a munkahelyem elég biztonságos...a pénz nem jó, de relatíve emberségesek, korrektek munkaügyi szempontból is...tehát nem szívesen váltanék...

á, köszi Nektek!

2013. febr. 8. 20:37
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Mintha magamat olvastam volna:-((( csak annyi, hogy én ráadásul egyedül nevelem és 8 órában dolgozom. Reggel 7-kor indulás, leadom a 3 éves lányom az oviban, 9-re beérek a munkahelyemre, este 6-ig meló, bár néha fél 7 is van, mire szabadulok. Este 7-fél 8-ra érek haza. Addigra valaki (anyám, unokatesók, szomszéd néni) már elhozta a lányom az oviból, vacsorázott és max fél óra együtt játszás, fürdés és be az ágyba. Mikor végre otthon vagyok, az én lányom is lóg rajtam, hogy Anyuci így, anyuci úgy és csak én kellek neki.

Pont ez a dilemmám, mint neked. Lépnem kell, de vagy jóval több fizuért, bár akkor nem fogom többet látni a lányom, de legalább egy fix embert tudnék fizetni, aki hozná délutánonként és vele lenne, míg én hazaérek. Vagy a másik verzió, a minimum ugyanennyi fizu, de jobb munkabeosztásban.

Ráadásul van egy baromi nagy hátrányom: olyan diplomám van, amivel Magyarországon nem keresnek szinte sehova senkit, de azért nem bánom, hogy ezt tanultam. Úgy tudtam a jelenlegi helyemen elhelyezkedni, hogy beszélek nyelveket. Szóval én is ebben a cipőben járok, sajnos:-((((

Ha nem is tudtam segíteni, de tudd, mások is vannak így.

2013. febr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod...sajnálom, hogy egyedül vagy..

Bár ez nem ide tartozik, de ha már panaszkodunk, akkor usgyi neki:DD,a sok intéznivaló dolog, és maga a gyerekkel járó minden, felelősség, szervezés, stb., óta nagyon megromlott a házasságunk...lehet jobb lenne egyedül, akkor az ember tudja mire (nem)számíthat...mert én meg egyfolytában pofára esek, mert azt hiszem van segítségem, és támaszom...közben meg csak még egy gyerekem, aki majd 40 éves..:-(((

2013. febr. 13. 06:45
 10/13 anonim ***** válasza:

Próbáltál már leülni vele megbeszélni a dolgokat? Igaz a férfiak nem nagyon szeretnek ilyen dolgokról beszélgetni, mert néha maguknak sem merik bevallani, hogy a nőnek igaza van.

Hogy oldod meg a mindennapos főzést? Mert nálam ez nagy gond. Úgy szeretnék minden nap főzni, de sajnos csak hétvégén teszem, mert este, amikor a lányom ágyba dugom, én is lefekszem és akkor még megbeszéljük mi volt az oviba, meg még egy kicsit együtt vagyunk.

Utolsó válaszoló voltam

2013. febr. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!