Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A spirálról milyen tapasztalat...

A spirálról milyen tapasztalatok vannak?

Figyelt kérdés

mennyibe kerül?

milyen mikor a doki felhelyezi?

mennyire biztonságos?

és mi a véleményetek róla, most született meg a harmadik babánk és többet nem szeretnénk ezért érdeklődök a spirál után


előre is köszi


2009. szept. 5. 19:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly szeptemberben szültem, és nem szerettem volna hormonális fogamzásgátlást alkalmazni, így januárban tették fel a spirált.

Többféle van, az enyémről tudok beszámolni: ezüstszálas, ez olyan 6-7 ezer Forint körül volt év elején. (Van még aranyszálas, meg hormonnal átitatott, meg sokféle, mondanom sem kell, hogy a határ a csillagos ég...)

Elmentem az orvoshoz, megnézte, mekkora kell (méretezve vannak), és felírta a nevét egy papírra, mert nekem kellett megvásárolni a patikában.

Visszamentem az orvoshoz, a felhelyezés egy picit kellemetlen volt (csípett egy cseppet, csak egy pillanatig, úgyhogy abszolút kibírható - mi ez a szüléshez képest!) El kellett lazulni, nekem 10 percig tartott, mert csak nem akart fenn maradni. A végén lecsippenti a vezetőszálat, hogy 1-2 centire belógjon a méhből a hüvelybe, hogy eltávolítani annak segítségével lehessen (Egyáltalán nem érzem a szálat)


Általában pozitív dolgokról tudok beszámolni vele kapcsolatban, nekem nagyon jó, hogy nem tartalmaz hormonokat, illetve nem kell figyelni a rendszeres szedésére, meg "bajlódni vele". Azért van egy negatívuma is (legalábbis nekem ez a bajom vele): a menstruáció sokkal erősebb, sajnos nagyon megnőtt a távozó vér mennyisége. Ez ezért kellemetlen, mert a legnagyobb méretű tampon egy óra alatt megtelik, és ez 2 napig ilyen erős is, utána normalizálódik a mennyiség.

De vissza fogok menni a dokihoz, állítólag van egy receptre kapható csepp, aminek a használata csökkenti a vérzés erősségét. (Amúgy a spirált használó nők nagy többsége erről a "mellékhatásról" panaszkodik)

Egyébként felhelyezés után egy pár hónapig mintha éreztem volna, hogy ott van, vagy legalábbis fura volt, de nyilván csak a tudat zavart, hogy bennem van "valami". 3-4 hónap után már eszembe sem jutott. (Gondolom ez inkább tényleg csak pszichés volt, mintsem testi érzés)

5 évig maradhat fenn egy huzamban, tehát ha beválik, csak 5 évente kell cserélni.

Az orvosom szerint ez a második legbiztonságosabb fogamzásgátló eszköz, azért én rákérdeztem, hogy mi történik, ha mégis terhes maradok. Erre azt válaszolta, hogy kihordható mellette a terhesség, és semmilyen káros mellékhatása nincs a babára nézve. (Mert ha terhes lennék mellette, megtartanám)

Ha újra választanom kellene, újra a spirált választanám, úgy érzem, számomra ez a legkedvezőbb mód.

Ezek persze csak a saját tapasztalataim, én is kíváncsi lennék mások véleményére is...


Remélem minden kérdésedre kimerítő választ adtam! :)

2009. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az elsö valaszolo mindent leirt es jol.Annyit hozzafüznek, nekem az erös verzes mellett rengeteg barna folyasom volt,most nincs ra szüksegem,ezen a heten megszületik a picurom.
2009. szept. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaaszokat és gratulálok a picurhoz és szép szülést kívánok
2009. szept. 7. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!