Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyük biztonságossá...

Hogyan tegyük biztonságossá és esztétikussá a kerti tavunkat?

Figyelt kérdés
Tavasszal járni tanul majd a kisfiam és félünk, nehogy bele essen a kerti tavunkba. Ti hogy oldottátok meg?
2013. febr. 12. 17:48
 1/7 anonim válasza:
A legbiztonságosabb az lenne, ha homokozót csinálnátok belőle. Vagy keritsétek körbe vadászkerítéssel.
2013. febr. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kerítsétek körbe!!! Bár én megszüntetném.

5 éves koráig biztos nem merném kiengedni egyedül a kertbe!

2013. febr. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az a megoldás, hogy megszüntetitek a tavat. A gyerek nem hülye, meg tudja tanulni, hogy ne menjen közel a tóhoz, mint ahogy azt is megtanulja, hogy a konnektorba nem szabad nyúlni, vagy amikor becsukja az ajtót, akkor ne hagyja ott az ujját. Viszont ettől függetlenül mint tudjuk, az ördög soha nem alszik. Szóval nálunk pl. a teraszról látjuk a kerti tavunkat és a teraszra teszünk korlátot. Érdemes a gyereknek a kertben olyan részt kialakítani, mai gyerekbarát, és nyugodtan játszhat ott minden korlátozás nélkül. :)
2013. febr. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én is egy kis kerítésre szavazok, amíg kicsi, láttam is ilyet egy ismerősnél, akinek szintén van kis tava.

Más téma, de megragadom az alkalmat, hogy a figyelmetekbe ajánljam, hogy ha majd nagyobb lesz a kisfiú, olvassátok el neki a Micsoda pók a vízipók! című könyvet, pont arról szól, hogy egy család kerti tavában milyen élet van, és persze, jó a vízipók rajzfilm is, de a könyv egész más, és szerintem nagyon jó arra, hogy megtanulja a gyerek, hogy milyen csodák vannak egy ilyen tóban.

2013. febr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet,tavaszra a tavat körbekerítjük,de a teraszt+füves területet külön lekerítünk ahol pl. a homokozó lesz, amíg megtanulja és megérti mit lehet és mit nem na meg a kutya miatt is.
2013. febr. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 porcukormókus ***** válasza:
Tesomek korbekeritettek kb. 1m magas fakeritessel. Tok jopofa maradt igy is.
2013. febr. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért kéne homokozót csinálni belőle. A kutyákat sem lövik le, mert baba születik.
2013. febr. 15. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!