Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Hogyan kaptátok meg...

Anyukák! Hogyan kaptátok meg az egyszeri anyaságit, GYES-t, és családi pótlékot?

Figyelt kérdés

Azt mondták most nekem hogy az első GYES-t, családit és az anyaságit azt a postás viszi ki az állandó lakcímre és csak utána kérhetem hogy bankszámlára érkezzen.

A probléma az hogy az állandó lakcímemen már nem lakom és ha oda megy a pénz akkor az le lesz nyúlva és egy forintot sem látok majd belőle.

Próbáltam a párom szüleit rávenni hadd jelentkezzek be oda állandóra de ők nem mentek bele(nem tudom miért, azt nem közölték).

Az ideiglenes lakcímemre(ahol életvitelszerűen élek már 4 éve) meg elvileg nem kaphatom meg ezeket a támogatásokat.

Vagy hogy is van ez?

Másik kérdés:

Jelenleg nincs önálló bankszámlám hanem a pároménál vagyok meghatalmazott. Ilyenkor is kérhetem bankszámlára ha persze lehetséges?

Előre is köszönöm a választ!


2013. febr. 16. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Az elsőt is kérheted bankszámlára,én is odakaptam. Ha a párodé a bankszámla,akkor csak ő igényelheti a családit,meg a gyest is,vagy ha van hozzáférési jogod(de csak mint társtulajdonos), akkor kell egy igazolás a banktól,hogy te is tulajdonosa vagy a számlának.De ha rendszeresen lesz jövedelem(gyes,csp) érdemes nyitnod egy számlát. Én felhívtam a MÁK-ot, ők adták ezt az infót nekem.
2013. febr. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!

Azért nincs bankszámlám mert apukám halála után örököltem egy jelzálogos ingatlanrészt amit ha az adós anyám nem fizet akkor mi jövünk gyerekek és nem akarom hogy lezárolják a számlát vagy ilyesmi, azt tudom hogy nem vehetik el de számlát fagyaszthatnak és akkor nézhetek magamon körbe.

Egyébként az ideiglenes lakcímre nem kérhetem ezeket a támogatásokat?

2013. febr. 16. 19:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Én számlára kapom a családit és CSAK A FÉRJEM nevén van a számla.
2013. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel a MÁK-ot,nekem nagyon készségesen segítettek.Ezért van az ügyfélszolgálat,hogy mindent megkérdezzünk. Neten fent van az elérhetőségük.
2013. febr. 17. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!