Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a férjetek nem biztos...

Ha a férjetek nem biztos benne, de inkább a "nem" felé hajlik hogy megtartsatok e egy nem tervezett babát, akkor győzködnétek?

Figyelt kérdés
Mit tennétek? 10 éve vagyunk együtt, normális kapcsolat, normális anyagiak nem nélkülözünk így alapdolgok terén de nem vagyunk milliomosok sem, és már van egy 5 évesünk és egy 2 éves ikerpár.
2013. febr. 16. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nálunk spirál mellett fogant a harmadik és a férjem is a "nem" felé húzott jobban. Én meg tudtam győzni. Bár mi semmiképp sem vetettük volna el, hanem örökbeadva lett volna.
2013. febr. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az örökbeadás részemről sem jön szóba. Amiket mond abban teljesen igaza van egyébként nem tudok vitázni vele :( de rosszul vagyok a gondolattól hogy bemenjek saját szántamból a kórházba elvetetni :(
2013. febr. 16. 20:18
 3/10 anonim ***** válasza:
25%

nekünk 2 lányunk van és minap késett a mensim.

Nem akarunk töb gyereket, nekem is böven elég a két lány, a férjem meg egyáltalán nem akar többet.


Mikor elkezdödött a beszélgetés hogy lehet még egy bébi, akkor a férjem felhozta hogy abortusz... én teljesen elképedtem. abortusz nálam ebben a helyzetben szóba sem jöhetne. szuper kapcsolat, szuper házasság, a gyerekeket imádjuk anyagilag is nagyon jól vagyunk. Ilyen helyzetben nem tudnám elvetetni. ha neki ez akkora ellenszenv lenne simán elhagynám ez az egyetlen dolog miatt.


èn nem tudnám elképzelni, hogy jó körülmények között elvetessem a babát.

2013. febr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Nem erőltetném. Tartanék tőle, hogy ha ráerőltetem és végül nagy kínjában igent mond, később a sok gyerektől besokall és későn jár majd haza, vagy inkább bent marad a munkahelyén sokáig, vagy munka után a inkább a haverokkal lóg. ha pedig szóvá teszed neki, akkor a fejedhez vághatja, h te akartad ezt a nagy ramazurit, akkor légy boldog vele, neki más is kella boldogsághoz.


Van már 3 gyereketek, ha őket szereti a férjed, akarta szívből, örüljetek nekik! Oka van annak, h a 4.-et már nem akarja. Lehet, ez a 3 is sok már neki.

2013. febr. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pont így gondolom én is mint a 4es válaszoló vagyis ettől félek -tartok....:((

És igen az hogy nem éhezünk attól még nem lesz még ennél is több energiánk figyelmünk türelmünk még egy plusz gyermekre ezt nem lehet pénzen megvenni, ezzel is egyet kell értsek.

2013. febr. 16. 20:58
 6/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
74%
Győzködni nem, de elmondanám hogy én szeretném megtartani, döntsön ő. Ha ő úgy dönt hogy nem, akkor nem tartanám meg. Főleg ilyen helyzetben hogy már van 3 gyermek, úgy gondolom hogy inkább nem kockáztatnám a családi békét, mert a már meglévő gyermekeknek nagyobb szükségük van az apjukra és a normális kapcsolatra, mint amennyire én akarnám azt a negyedik gyereket. És ha az apa döntése ellen cselekszem akkor az tuti hogy nagy törés lenne neki és biztos szeretné persze a negyediket is, de engem a döntés miatt már nem annyira...
2013. febr. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Lehet hogy csak idő kell neki hogy megbarátkozzon a gondolattal. Én biztos megpróbálnám meggyőzni. Főleg hogy azt írod az alapdolgok terén nem álltok rosszul anyagilag. És mivel te szeretnéd megtartani valószínű nagy megrázkódtatás lenne neked.
2013. febr. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%
A miénk azt hittem tervezett, hisz megbeszéltük,ő mégis belül őrlődött, baba persze rögtön összejött, ő meg 7hónap múlva lelépett. Ennek ellenére ha tudtam volna hogy nem akarja de baba bent lett volna már, nem vetetem el. Most így utólag azt mondom, hogy a győzködés kétes kimenetelű és nagyon nagy emberismeret kell hozzá hogy prognosztizáld mi lesz ha megszületik, marad apa, vagy besokall.
2013. febr. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem akarja, akkor nem tartanám meg. A gyerekvállalás két ember döntése. Ha ez egy nem tervezett terhesseg, akkor nyilvánvalóan egyikötök sem akarta, tehát -számomra- nem kérdés, nem tartanám meg.
2013. febr. 17. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Teszek egy kísérletet rá szerintem azért mert az igaz hogy nekem nagy szívfájdalmat okozna a beavatkozás hogy önként lemondok a babáról :((( de az is nagy szívfájdalmat okozna, ha ő egy két év múlva kilépne ebből az egészből mondván hogy ráerőltettem és sok neki, vagy "csak" annyi lenne amit előttem írtak, hogy nem járna haza elmaradozna sokáig munkára hivatkozva stb. és a végeredmény ugyanaz hogy egyedül maradok a gyerekekkel. A meglévő 3 gyermek fiú és nagyon apásak is.
2013. febr. 17. 06:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!