Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beteg kisbabám van, hol tudok...

Beteg kisbabám van, hol tudok segítséget kérni? Önkormányzatnál azt mondták, hogy túliskolázott vagyok a segélyhez.

Figyelt kérdés
Nehéz körülmények között nevelem két gyermekemet, egyikük súlyosan beteg, azt szeretném megtudni, hogy hol kérhetnék bármilyen támogatást, mert bár megteszem, ami tőlem telik, hogy nem kelljen nélkülözniük, vagy a számlákat fizetem, de akkor ilyenkor 20-án már nincs pénzünk ennivalóra, vagy nem fizetek számlát, de akkor meg jönnek a felszólítások.

2013. febr. 20. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor esetleg a háziorvostól, védőnőtől tudsz segítséget kérni! Vagy alapítványoktól! Nagyon sajnálom és kitartást nektek és jó egészséget!
2013. febr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy családsegítő, ez lemaradt!
2013. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, milyen alapítványra gondolsz? Van pl a Down alapitvány, ők annyiban tudnak segiteni, hogy ingyenes orvosi vizsgálatot biztositanak. Ez is jó, de ettől még nem laknak jól :(
2013. febr. 20. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Melyik önkormányzat volt, ahol azt mondták, hogy túliskolázott vagy?

Ez egy nagy hülyeség. Sosem a végzettséget, hanem a jövedelmi viszonyokat nézzük.

Nem tudom mennyi a családod havi jövedelme, hány fős a család és egyébként valamilyen jogviszonyod van-e. Ha megírod, segítek, hogy milyen nyomtatványokat kérj a Hivatalban, ezeket nyugodtan add le, legfeljebb elutasítják, de a szoc. ellátásoknál az eljárásért nem kell illetéket fizetni, nincs veszíteni valód.

Elöljáróban szóba kerülhet a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény, rendkívüli gyermekvédelmi támogatás, lakásfenntartási támogatás, átmeneti segély. Ezek közül a lakásfenntartási egy havonta járó összeg, az átmeneti és a rendkívüli egyszeri támogatás, de többször is kérhető egy évben, ezt az adott település helyi rendelete szabályozza,a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény pedig 2-szer jogosít egy évben Erzsébet utalványra, 5800 Ft értékben és egyébként ingyenesen étkezik vele a gyerkőc az oviban és általános iskolában.

Egyébként ha normális a Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálatnál a családgondozó, akkor ő a Hivatallal egyébként is tartja a kapcsolatot és rájuk tud hatni. Nálunk kisközségben ez nagyon jól működik. Nem adunk sok pénzt, de ha úgy látjuk, hogy szükséges, akkor mindig segítünk.

2013. febr. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Óvodáztatási támogatásra mondták pl, hogy max 8 általánosom lehetne hozzá és semmilyen jövedelem nem lehet :(

kb 40.000/fő a havi jövedelmünk, így nem kaphatunk rendszeres gyermekvédelmit, a nagyobb gyermek óvodai étkezésére így nem jár semmi kedvezmény, max a kicsire kaphatunk 50% étkezési térítési díj kedvezményt, de hiába, mert ő nem bentlakásos intézményben van, hanem naponta 1-2 órára visszük fejlesztő intézménybe, ahol nem hagyom ott. A kaposvári önkormányzatnál próbálkoztam, de csak havi 1070 ft-os közgyógykeretet állapitottak meg, meg utazási kedvezményünk van(városban ingyen busz, vidékre 90% kedvezmény) illetve az emelt csp. Sem rendkívüli segélyt, sem mást nem vagyunk jogosultak kapni.

2013. febr. 20. 15:58
 6/8 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy bár jól hangzik a 40ezer/fős jövedelem, de van egy lakáshitelünk majdnem 70.000+rezsi kb 50.000 (ebből fűtés 30.000) óvodában az étkezés 10.000, gyógyszerre persze nem elég a közgyógy keret, így az is+4-5.000/hó+pelus is 4-5.000, így marad 20.000 kajára (ruhára persze semmi) így ilyenkor 20-án pl van a hűtőben fél kg kenyerünk, fél doboz margarin, egy adag rizses husi, egy adag borsó leves meg van még 500 ft-om :(
2013. febr. 20. 16:04
 7/8 anonim ***** válasza:
Mosd a pelenkákat kaj.t pedig előre vegyél. Hát ha 20ezrem lenne kajára nem rizses húst ennék. Én tejbegrizen nőttem fel meg sültkrumplin. (falu)
2013. febr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.


Bár a lakásfenntartási támogatásnál az egy fogyasztási egységre eső (nem az egy főre eső) jövedelmet nézik, az alapján amit leírtál, erre a támogatásra jogosult volnál. A minimum összeg amit megítélnek 2.500 Ft/hó, ami éves szinten azért 30.000 Ft. Szerintem ez is segítség.

Adj be egy kérelmet. A kérelem benyújtását megelőző havi jövedelem igazolások, valamint a lakás alaprajza szükséges, melyből kiderül, hogy hány nm-es a lakás. Ha ilyen nincs, akkor mi helyszíni szemlén mérni szoktunk. De lehet, hogy Kaposváron ezért nem mennek ki, ezt el tudom képzelni...

2013. febr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!