Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok ill. mit tanácso...

Mit gondoltok ill. mit tanácsolnátok a barátnőtöknek ha újra terhes lenne de már így is ki van készülve?

Figyelt kérdés

Nekem 2 gyerekem van neki 3. Nagyon messze lakunk egymástól úgyhogy fizikailag segíteni nem tudok neki. A férje rábízta a döntést hogy megtartja e ezt a babát ( a 3 meglévő gyermek tervezett volt).Én szoktam vele beszélni meg néha azért találkozunk is a távolság ellenére, nyáron voltunk náluk pár napot családostul. Tudom hogy az ő élete és az ő döntése de a véleményemet kérdezi ami nekem egyértelműen az hogy sok neki már ez a 3 is így küldő szemlélőként, sokat panaszkodik, nem látom annyira hogy boldog lenne vagy örülne a gyerekeknek, vagy csak tényleg ennyire nehéz esetek lennének, ezt nem tudom eldönteni.

Én eléggé abortusz ellenes vagyok és szerintem ő se hajlana jószívvel az elvetetés felé. Nem tudom, hogy most miben támogassam meg , tehát mit tegyek előtérbe, hogy jaj de jó örüljön neki hogy még egy baba és ahol elfér 3 ott elfér majd 4 is meg majd lesz vhogy úgy értem, megoldja majd a dolgokat biztatás stb., vagy világítsak rá hogy én úgy látom már a 3 is sok neki vagyis le van terhelve nagyon és akkor mi lesz majd még egy kicsivel? Ti mit tennétek, nem tudom hogy most is a nagy őszinteség a legjobb (mert ugye barátok között ez így jó talán) vagy az most még mélyebbre taszítaná? Ti mit tennétek? Mit mondanátok?



2013. febr. 22. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Én sem vagyok abortuszpárti. De ebben az esetben csak az jöhet szóba. Nem elég megszülni egy babát, azt fel is kell nevelni. A gyerek érdekét kell nézni, nem valamilyen bigott elvet.
2013. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Semmit! Neki kell eldöntenie!

Ő érzi mit bír, mit nem!

Max. Mondd el mi szól mellette, ellene.

2013. febr. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak az a gond hogy kíváncsi a véleményemre. Meg anyagilag normálisan élnek tehát nem az van hogy éheznének a 4. gyerekkel, vagy hogy nélkülöznének már most is.
2013. febr. 22. 08:49
 4/7 anonim ***** válasza:
54%

Én sem tanácsolnék semmi, mert utána meg én lennék a sz@r, aki képes volt azt tanácsolni, h maradjon a gyerek/ne maradjon a gyerek.


Én nem tartanám meg. Azt nézném, h van 3 gyerekem, nekik kell egy stabil anya, aki nem idegroncs, akire lehet számítani. Meg hát nem úgy van az, hogy ahol bárányka lesz, oda egyből legelő is kerül. el is kell azt tartani. Ők tudják, van-e elég pénzük erre. Mert az nem lenne jó, ha a negyediknek már nem jutna új semmiből, soha, ő már nem tanulhatna, mert már nem jutott rá pénz, neki már nem tudnának a szülei segíteni az esküvő költségeiben vagy lakást venni, mert a másik 3 kapott és nem maradt több. Mi 3-an vagyunk, senki nem kapott semmit. Ez is egy megoldás, igazságos is, csak kérdés, hogy helyes-e kicsapni a gyereket pucér seeggel a nagyvilágba. Akkor már inkább 1-2 gyerek, akiket ha nem is gazdagságban, de normális színvonalon el tudok tartani.

2013. febr. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor megpróbálok elhatárolódni teljesen. Csak közben meg rossz mert érzem hogy szeretne beszélni róla csak így elég nehéz ha mindenre azt válaszolom hogy igen ez is igaz meg igen amaz is igaz. A legutolsó dolgot nem hiszem hogy mondom, mert elég hiteltelen lenne a számból, mivel nekem se adtak egy forintot se a szüleim esküvőre meg lakásra meg ilyesmikre mégis tiszteltem,becsültem őket amúgy meg mindent megadtak és erről már beszélgettünk a barátnőmmel így kicsit hülyén jönne ki hirtelen vélemény változásom.
2013. febr. 22. 09:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Én megmondanám, hogy bárhogy dönt, a döntése helyes lesz, és rám számíthat, ha van lehetőségem segíteni.
2013. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


Én azt írtam, ne mondj semmit. A második bekezdésbe csak azt írtam le, amit én tennék, ahogy én gondolkodnék ilyen helyzetben és az én saját esetem.

2013. febr. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!