Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy kell elképzelni a textil...

Hogy kell elképzelni a textil pelenkát és használatát?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem és ma olvastam először olyanról, hogy manapság megint gyakorivá vált a textil pelenka használata. Viszont elképzelni sem tudom, hogy milyen lehet az és hogy működik! Van valami belső eldobható része? Mert nehéz elképzelni, hogy az agyig kakis pelenkát úgy ahogy van bedobják a mosógépbe!:) Valaki elmagyarázni, hogy is kell ezt elképzelni?:) Köszönöm!
2013. febr. 23. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Rengeteg infó van róla a neten ha tényleg érdekel érdemes utána olvasni, jó magam rajongok érte. Röviden le írom.

A mosható pelenka áll egy külső vízhatlan rétegből (PUL) és egy betétből (vagy 2 rétegből, attól függ hogy 1 vagy 2 betétet teszel bele) A vízhatlan rétegre egy pamut anyag van varrva és a két réteg közé (vízhatlan és pamut) lehet nedvszívó betétet tenni. (ügyes anyukák ilyen betétet maguk varrnak otthon törölközőből) A pelenkára varrt pamut réteg olyan klassz anyag, hogy minden piszok kijön belőle a mosás során (tényleg), de lehet papír csíkot is tenni a pelenkába amit kakilás után kilehet emelni és a wc-n lehúzni. Ha nincs ilyen papír benne akkor meg csak egy papírral kiemeled a pelusból a kakait és kiöblíted. (szabályosan az eldobható pelenkából is kidobás előtt a kakait el kell távolítani mert veszélyes hulladéknak számít) Ismerősöm a pisis pelenkát csak kiöblíti kézzel megszárítja és újra lehet használni, heti 1 alkalommal mos pelenkát (készlete: 15 belső és 9 külső, éjszakára eldobható pelenka) Újszülött korban nem a legpraktikusabb, de 2-3 hónapos kórtól lehet használni őket. Létezik állítható méretű (all in one) és előre gyártott méretű (S,M,L) van tépőzáras és patentos is.

2013. febr. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Keress rá ugy hogy mosható pelenka.

A kakis pelusnál nem az egész megy a mogógépbe.Egy papírt teszel a pelus belsö részébe hogy a kaki ne közvetlen a pelusbelsőn legyen,aztán mikor tisztába tetted a babát,ez mehet a wc-be.

Többféle pelus is létezik,van ahol külön belső és külső rész ami ugye nem vízáteresztő,és van ahol ez a két rész egyben van.Ne ugy képzeld el mint a régi pelenkákat.


de a mamami.hu oldalon sok hasznos dolgot olvashatsz.

2013. febr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1 vagyok még annyi, hogy van egy másfajta mosható pelenka is. Ami sima cseh pelenkát hajtogatnak a gyermek köré és pelenkacsattal (snappy kapocs) összefogva +PUL réteggel használják.
2013. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

De szuper!:) Köszönöm a válaszokat! Azért ezt jó tudni, mert mi is tervezzük a babát, de úgy látszik még közel sem tudok eleget.:S Lehet én is ezt a megoldást fogom majd választani, mert nagyon szimpatikus.:)


Egyébként rákerestem úgy, hogy textil pelenka, de leírást nem találtam sajnos, csak vásárolható pelusokat, de a mosható pelenkára rögtön kijött a leírás is.:) Úgyhogy köszönöm ezt a tippet is!:)

2013. febr. 23. 08:54
 5/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2013. febr. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az 5 válaszoló által linkelt pelusból akkor végülis hányat kell venni ha olyat használt az ember? Minden pisi után le kell cserélni a külső réteget is, vagy hogy működik a gyakorlatban?
2013. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez zsebes típusú,tehát a külső réteg "zsebébe" teszed a belsőt/belsőket.Mivel ilyenkor a külsőnek a belső fele érintkezik a baba bőrével,és pisis lesz,igy ezt is minden alkalommal cserélni kell.

Ha gondolod irj privátban,ha esetleg közel laktok hozzánk,szivesen megmutatok pár fajtát.

2013. febr. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!