Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan érzek neheztelést a...

Jogosan érzek neheztelést a szüleim felé, amiért szinte semmilyen téren nem voltak jó példa, nem éreztem jól magam a családban, és még csak az életkezdésemet sem tudták segíteni?

Figyelt kérdés
Egyébként nem rossz emberek, csak nem értettük egymást sose igazán.
2013. febr. 25. 18:58
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem, attól hogy nincs egy véleményetek még nem rossz emberek.
2013. febr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%
Nem,nem neheztelhetsz rájuk azért, mert nem értitek meg egymást, mert másképp szemlélitek a világot. Tanultál belőle, hogy te majd mit szeretnél a saját családodban, a saját gyerekeid nevelésében másképp csinálni, de nem gondolom,hogy ezért "jogod van neheztelni rájuk".
2013. febr. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Ezért mert nem értitek egymást? Hát szerintem nem kéne! Én anyukámat imádom és jó példa de apám meg igazi példa a családon belüli erőszakra! Mégsem nehesztelek csak utálom de ettől még szóba állunk! Elindulni az életben nekem sem segítettek de mivel nincs miből! Ez van!
2013. febr. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ìgy talán nem annyira èrthető. Nem értettem miért nincsenek barátaik, miért nem fontos nekik, hogy szép legyen a lakás. Utálták az izlésünket, a barátainkat. Akinek több volt vagy szerencsésebb volt, azt fikázták, az csak csaló lehetett. Mások gyerekei is hülyék meg bénák voltak. És a tipikus sirákozós de sült galambra váró felfogás. Egy eladott lakás árából nem tudtak semmi maradandót összehozni, mi meg tesómmal fizethetjük az albérletet...
2013. febr. 25. 19:29
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát így már érthetőbb! De igazából ebből neked kb annyi jutott,hogy te majd normálisabb leszel!
2013. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, amikor az embernek gyereke lesz, akkor sok mindent megért, és megbocsát a szüleinek. Mondjuk amiket te írsz, az nem igazán a gyerekvállalással összefüggő esetleges nehézségekből adódik, hanem nyilván személyiség kérdése… ám nem lehet tudni, hogy pl. a barátok elvesztését mennyiben befolyásolta a gyerekes mivoltuk (persze lehet, hogy előtte sem voltak barátaik). Jó, persze ez sem jó kifogás, hiszen az ember, ha nyitottan és jóindulatúan áll másokhoz, akkor nemhogy a barátai nem tűnnek el, hanem még újabbak is lesznek (pl. iskolatársak jobb fej szüleiből).

Nem tudom, neked van-e már gyereked, de ha lesz, akkor figyelj arra, hogy te ne válj olyanná, mint a szüleid. Ez evidensnek hangzik, azonban én azt tapasztaltam (és ahogy a barátaimmal beszélek, ők is), hogy sokszor önkéntelenül kicsusszan olyan az ember száján, amit megfogadott, hogy sosem fogja mondani a gyerekének, mert magáról tudja, milyen hülyén hangzik ez gyerekfüllel.

Szóval szerintem próbálj megbocsátani a szüleidnek, változtatni nem tudsz rajtuk, és mégis csak felneveltek. Amit pedig szerintem nem jól csináltak, azt tedd te másképp majd. Nem lehet úgy élni, hogy az ember a régi sérelmein rágódik – ráadásul nálad ez az érzés hasonlít ahhoz, amit írsz, hogy a szüleid éreztek mások iránt, akiknek „jobban ment”. Szóval próbáld ezt levetkőzni, és elfogadni, hogy te ezekkel az adottságokkal indultál, a szüleid pedig vélhetően a lehető legjobbat adták, amit tudtak.

2013. febr. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!