Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Passzív tgyás és gyed. Ki tud...

Passzív tgyás és gyed. Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Meg akarom szüntetni a munkaviszonyomat tgyás igénylése után. A kérdésem az lenne, hogy meg kell várnom míg kiutalnak 1 havi tgyást vagy pedig az igénylés után 1 hétre már megszüntethetem? Csak az legyen a lényeg, hogy amikor megigénylem akkor még legyen munkahelyem?

35 hkm


2013. márc. 5. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:

igen, az a lényeg, hogy mikor megigényeled, legyen munkahelyed, utána passzív jogon jár ha megszűnik.

mondjuk nem igazán értem miért is mondanál fel, ennél nagyobb butaságot nem is tehetnél.

ha passzív tgyást kapsz akkor nem jár pl. a gyed.

tehát legalább azt meg kéne várnod, hogy már gyeden legyél. arról nem is beszélve, hogy ha jönne majd a kistesó, arra már semmit nem fogsz kapni.

miért akarsz felmondani???

2013. márc. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Golan Trevize ***** válasza:
Szerintem ne mondj fel, főleg ha már TGYÁSra mész.
2013. márc. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék felmondani mert már megszűnőben van, a többieket már elküldték, már csak én vagyok meg még 3 ember, de nekik is csak hetek vannak hátra úgy ahogy nekem is és kellene a pénz amit kapok. Már tettem fel ezzel kapcsolatban egy kérdést, csak még ez eszembe jutott. Gyedet ugyanúgy fogok kapni a gyerek 2 éves koráig csak azt is passzívan, mint a tgyást, mert amikor meg fogom igényelni akkor még ,,lesz,, munkahelyem. Csak azt nem tudom, hogy meg kell várnom az utalást, vagy pedig rá egy hétre ahogy megigényeltem a tgyást utána alá írhatom e a közös megegyezést.
2013. márc. 5. 13:27
 4/7 Golan Trevize ***** válasza:

Ne. Mondj. Fel.

Legyen annyi ideig munkaviszonyod, amíg csak lehet, mert hosszú távon anyagilag jobban jársz.

2013. márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nem értem... úgy tudom, hogy GYED igénylésekor aktív biztosítási jogviszony kellene, de ha te már tgyás alatt felmondasz, akkor nem lesz aktív jogviszonyod a gyed igénylésekor...tehát nem is fog járni a gyed.

Mindegy. Én magamtól biztos fel nem mondanék! Az sem egyszerű eset, ha megszűnik a cég, de ha önként felmondasz, akkor szerintem az a legrosszabb, amit tehetsz.

2013. márc. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én passzív GYED-et kapok, és Te is fogsz kapni, ha a szülés időpontjában van munkaviszonyod. Főleg, ha még a TGYÁS igyénylésekor is megvan a munkaviszonyod. Tavaly január 19-én szültem, február 28-ig volt szerződésem, megkaptam a TGYÁS-t, és a mai napig kapom a GYED-et is. Ráadásul a volt munkahelyem TB kifizetőhely, így mindent ők intéznek és ők is utalnak nekem, annak ellenére, hohgy egy éve lejárt a szerződésem.

De szerintem semmiképpen ne mondj Te fel, mert az is lehet, hogy abban az esetben a passzív GYED-et nem fogod megkapni, bár ehhez a részéhez nem értek. Ezt kérdezd meg egy szakembertől, nehogy véletlenül emiatt járj rosszul.

2013. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 merrrr válasza:
Semmi képpen se mondj fel mert akkor nem fogsz gyedet kapni én is hasonló helyzetben vagyok Téged meg amugy sem küldhetnek el mert tgyás és gyed alatt nem küldhetnek el hacsak nem határozott idejű a munkaszerződésed
2013. ápr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!