Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyenkor tenni?...

Mit lehet ilyenkor tenni? Egyáltalán érdemes?

Figyelt kérdés

Ma taxival mentünk volna haza, férjem nyitja ki az ajtaját, hogy bekösse a babát hordozóstul, erre a biztonsági öv hátra volt téve az ülés mögé. Kérdeztük, hogy beköthetjük-e a gyereket, a sofőr csak hümmögött. Mondta a férjem, hogy nem tudja így bekötni, mert az ülés mögött van az öv, mire a pasi unott fejjel, hát, ha nagyon muszáj, akkor előszedheti. Nem akartunk problémázni, már korábbról is ismerjük, az összes öv "ki van iktatva" mondván ne bizergáld, mert taxiban nem kell használni. (De ezáltal lehetőséget sem ad a használatára). Természetesen megmondtuk neki, hogy akkor keresünk másik taxist, nem kell fáradoznia, márpedig a gyereket természetesen hordozóstul be fogjuk kötni. Én a biztonság kedvéért felírtam a rendszámát, az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor lehet-e, érdemes-e valakihez fordulni, vagy egyszerűen csak legközelebb, ha taxit hívunk, mondjam be, hogy őt ne küldjék, mert nincs kedvünk utána újra taxit hívni, ha véletlen pont őt küldenék?

Azért annyira sajnálatos, hogy csak egy 2 perces műveletről van szó, de még az ember érezze magát lúzernak, hogy be akarja kötni a gyerekét, meg magát is. Holott mennyire nagy hangsúlyt fektetnek a biztonsági öv használatára. Egyébként sem hallottam soha ilyet, hogy taxiban nem kellene használni, és baleset pedig még városon belül is megeshet....


2013. márc. 6. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos valóban úgy van,hogy taxiban nem kötelező használni,de amit művelt az "úriember" az pofátlanság.Én egy telefont,vagy e-mailt megeresztenék a taxitársaságnak,hogy jobban is odafigyelhetnének a szolgáltatás minőségére.Lehet,hogy nem érsz el vele semmit,de lehet,hogy igen.
2013. márc. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A taxi SOFŐRJÉNEK NEM kötelező az öv, minden más utasnak IGEN!

Szóval ez a "kiiktatós" téma-répa baromira nincs így.

Mit tehetsz?! Felhívod a taxi társaságot és elmondod nekik a történeted.

Szerintem semmit sem fognak tenni, de ha mindenképp kiakarod adni magadból a haragod, akkor csak ennyit tudsz tenni.


Legközelebb pedig előre mond, hogy gyerekkel, nagymamával, állattal szeretnétek utazni és ehhez méltóan küldjenek taxit.

2013. márc. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezt sajnálattal hallom, hogy nem kötelező :(

Ugyanakkor azt nem értem, miért büntet a rendőr, ha nem használja az ember. Vagy már az sincs? Mert nem hiszem, hogy egy taxi különb lenne egy sima személygépkocsitól. Taxival is lehet baleset, azzal is utazhat két város között az ember, nem értem. És az autós hordozót meg fogja ilyenkor az ember egész úton? Nyilván az első kanyarnál felborulna egyébként...Annyira nem értem néha itthon a szabályokat, sokszor olyan logikátlanok...ha tényleg ennyire elhagyható a biztonsági öv, akkor miért ezt hallani úton-útfélen, hogy kössük be magunkat?

2013. márc. 6. 13:51
 4/9 A kérdező kommentje:

Arra nem is gondoltam, hogy szóljak előre, hogy gyerekkel megyek. A hordozó saját, gondoltam biztonsági öv azért van ma már a kocsikban, nem sokat változtat a helyzeten, hogy kivel-mivel megyek. Ezek után azonban jó ötlet, vagy csak szimplán megemlítem, hogy olyan kocsit küldjenek, ahol engedik a biztonsági övet használni.

Igazából nincs harag bennem, vagy ilyesmi, csak az bosszant, hogy bármikor "kikaphatjuk" őt, és akkor küldjük el, és hívjunk újat helyette... Plusz az, hogy hülyeséget beszél akkor ezek szerint mégis, mert nekünk be kellene kötni magunkat. Egyébként nem értem, miért fájna neki...de mindegy.

2013. márc. 6. 13:54
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
A taxi sem különb,de nekik mégis mindent lehet,lásd buszsáv.Nem tudom,hogy csinálják.
2013. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy buszsávban mehetnek, ez benne volt a KRESZ könyvben is, viszont erről az öv-dologról életemben nem hallottam! Az előző nem is zavar, az utóbbi annál inkább :)
2013. márc. 6. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy még a gyerekülés sem kötelező a taxiban. Viszont mindig szajkózzák, hogy kell a gyereknek a gyerekülés, ölben nem lehet... A múltkor a sógoromat majdnem megbüntették, mert a szomszéd utcából át akarta hozni a fiát úgy, hogy az anyja ölében ült (kb. 1 perc az út, nincs forgalmas főút, 2 mellékutca, egyikből a másikba akartak átjönni).
2013. márc. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 zabmester ***** válasza:

Valóban nem kötelező, de ez nem azt jelenti, hogy a taxis dönti el, hogy az utas használja-e, vagy sem. Mondjuk én értem, hogy miért nem kötelező még a gyerekülés sem, volt már olyan velünk is, hogy elindultunk otthonról babakocsival, busszal, aztán mire elintéztem mindent, elkezdett szakadni a jég, hát akkor inkább hazamentünk taxival, de nem cipelek a hátamon egy gyerekülést, hogy hátha taxizunk. Szóval ilyen megesik.


De ha az utas be akarja kötni magát, vagy van nála gyerekülés, és használni akarja, akkor ahhoz joga van, nem a taxis dönti el!

Egyébként két dolgot lehet tenni: panaszt teszel a taxitársaságnál, illetve legközelebb, ha taxit rendeltek, szóltok előre, hogy babával, gyereküléssel mentek, olyan taxit küldjenek, ahol van lehetőség ennek használatára.

2013. márc. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ!

Kedves utolsó, ez valóban logikus érv arra, hogy miért nem kell a hordozó taxiban! Erre nem is gondoltam volna...

Nekem mindenki válasza hasznos volt! Köszönöm!

2013. márc. 7. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!