Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan jöttök ki egy fizetésbő...

Hogyan jöttök ki egy fizetésből és GYESből?

Figyelt kérdés

Sajnos csak GYESre vagyok jogosult meg családira 38 ezer, férjem 130-at keres. Egyéb bevételeink, havi 30 ezer. Durván 200ezer egy hónapban. Ebből azt akarom kihozni, hogy ez nem kevés pénz, mégis 15-20-ra, vagyis hó közepére elfogy. Más is így van ezzel, vagy csak mi vagyunk ilyen bénák. Lassan feléljük a tartalékokat és nem tudom mi lesz. 10 hós a picim, lehet vissza kellene menni dolgozni??? Ti mennyiből gazdálkodtok és hol tudtok spórolni? Hogy van ez nálatok?

Köszi


2009. szept. 15. 16:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
hasonló a helyzet nálunk is. Ez van. Össze kell húzni a gatyaszíjat.
2009. szept. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
200ezer az még istenes valaki ennek a feléböl sőt van akinek még a 200ezer 25%bol kell kihoznia egy honapot!pl akik egyedül nevelik a kisbabájukat!
2009. szept. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi már nagyon belejöttünk a spórolásba így szerintem a baba után is simán ki fogunk jönni(ha csak azt veszem figyelembe,hogy barátnőmék 2 gyerekkel vidéken havi 100ból jól megvannak)....nálunk Manóm keres minimálbért(épp főiskola közben jött a baba,fővárosból költöztünk vidékre,szóval még jól is jártunk),plusz majd jön az én gyedem...az olyan 50körül lesz,plusz családi(főiskola mellett én is dolgozom)...ezen kívül még 50 ezer mert kiadtuk a Bp-i lakásunkat albérletbe...így olyan 180körül jövünk ki havonta...de lehet sokat mondtam,de mivel vidék itt szép kényelmesen kijövünk,meg ugye most,hogy NYunál és Punál lakunk nem kell albit sem fizetni,a rezsinek a felét fizetjük:)

És akkor elmondom mi,hogy csináljuk:)Tisztítószereket alig kell vennünk,mivel környezettudatos tisztítószereket szereztünk be,ezért nagyon keveset kell fizetnünk(mosószóda,mosódió és fehérítő egyben 3000ft ez 60mosásra elég,a mosószóda is sikáig kitart), fertőtlenítés,ablaktisztító,bútortisztító sima tisztításra ecet,4 üveg egy hónapban az is nagyon kevés ugye max 800ft,plusz szódabikarbóna ami 400ft 1 kg:)

Áram,nos amit nem hazsnálunk kihúzzuk,lekapcsoljuk,nem nyomjuk feleslegesen,laptopunk van,igyekszünk aksiról használni.

Víz,zuhanyzunk,bár van sarokkád is,de én most azt 6hónaposannem vállalom be...mosás nos hetente 1x,akkor is színfogó kendővel szintén spórolunk:)Mosogatás pedig nem folyatom feleslegesen a vizet:)

A fűtéssel nem lehet,mert decemberben jön Abigél:)

Hús...nos úgy van,hogy mamám ad és anyukám is,mert mama pipit,anyuék kecskét tartanak,mondjuk én csak csikrét eszem:DA halat vesszük(hetente min 1szer az van) mert tavacskánk nincs,illetve van de abban max aranyhal fér el:D

Zöldség/Gyümölcs: én még pocakosan is kapirgáltam,nem szégyellem és a baba is élvezte,persze nem erőltettem meg magam,plusz kapunk anyukámtól,mamámtól gyümiket is,plusz extra gyümiket vezsünk,így ez alig kerül pézbe:)

Kenyeret,mivel nekem van sütőgépem,mamámnak pedig kemencéje,szintén magunknak,csak az alapanyag pénz:)

Tiszta bio életmódot folytatunk:D

A baba cuccai pedig.Észak Magyarországon lakunk fent a hegyekben(mint már említettem Bp-en éltünk,de kiadtuk a saját hitelmentes lakásunkat albérletbe,amíg várandós vagyok és míg a kicsi 6 éves nem lesz,ez főleg az egészségem és a pici miatt,mert én is párom is asztmás köbö 100% h Abigél is az lesz),szóval itt a faluban,van egy bácsi,bababútorokat is készít,megkértük csináljon a mi kislányunknak kisszekrényt,kiságyat és pelenkázó szekrényt és mivel régen mamám járt vele(húú de h.ülyén hangzik:D),ezért ingyne csinálja csak az anyagért fizetünk:D, a baba dolgokat,baldachin,falvédő,függöny,sötétítő,fejvédő,tároló,a fürdőtörülköző vagy hogy is hívják,a játszószőnyeg mint az n kreálmányom:D(egyedi Abigél babának,egy édes manga figura:D),jahmeg vettünk egy baba-mama ágyat,az volt pénz,meg a babakocsi és a kezdő dolgok tudjátok,amiket nem lehet csinálni:)Jah és csináltam plüssikét is neki párat,olyan édesek és báokat,fürdéshez és játékhoz,sőt mamám kötött neki nagyon selymes sapikat,felsőket stb:D

Amiket muszáj volt megvennünk azok kerültek pénzbe,de ahhoz meg nekem volt tartalékom:)

És mindezt én 21 Manó drágám 20 évesen...én büszke vagyok magunkra,mert hihetetlenül kordában tudjuk tartani a pénzünk,így megtudjuk remélhetőleg majd a kicsivel is tanítani,hogy hogy kell odafigyelni rá:)Legalábbis remlem:P

Szóval mi így spórolunk,persze ha majd megérkezik,a pelus,ruhácskák,gyógyszer,fürdető és krémek plusz rájönnek és még a plusz dolgok,de remélem nem fogunk akkor sem kakiban lenni,bár szerencsénk van mert itt vannak az szüleim a második szüleim,mmint Manó anyukájáék nem szégyenlünk kérni,mi is szívesne adunk

2009. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hitelre és számlákra rögtön elmegy 70 ezer. A babó cuccaira 20. Vagyis a fele, 100 marad 30 napra: kajára, benzinre, tisztálkodási és tisztító szerekre, apa munkába járására stb.

:-SS

2009. szept. 15. 17:01
 5/10 A kérdező kommentje:
16:59es, ez nem semmi, gratula, komolyan. De mi a fene az a mosódió és hogyan lehet ecettel takarítani??
2009. szept. 15. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A mosódió olyan mint a mosópor csak dió formájú:)Már egy éve ilyet használunk,mert olcsóbb és amúgy sem irritál nem úgy mint a mosópor...hiába sensitive,de akkor is bántja a baba bőrét:)Jah és ecetes vízzel öblítünk,ezzel a kettővel a ruhák olyan puhák lesznek hogy csak na:)

Ecettel pedig vettem olyan sprays flakon,tod mint az ablaktisztítóé,abba ecet és víz keveréke:)Fertőtlenít és nagyon jó:)

A szüleink nagyon büszkék ránk,ezt azért hadd mondjam el,mert melyik 21-20 éves fiatal mondhatja el magáról,hogy így tud spórolni:)Pedig megkaptuk már itt a fórumon is,személyesen mégjobban,hogy szó szerint mondom,undorítóak vagyunk mert ilyen fiatalon egy becsúszott babát megmertünk tartani.Pedig csak jól kezeljük a pénzt,arra költünk ami nagyon fontos,nincs egy szem hitelünk sem,mondjuk ezt apunak köszönhetem mert 15 éve egy 600ezerért vett ház felújítása után vett kicsi ház kiadásából most van 50ezer plus jövedelmünk:)

Jah és varratok,sok sok ruhácskát a babának,most is a kismama magazinban nagyon sok jó volt:)Én meg plüssöket gyártok,nagyon édesek:)amire most sok pénzünk elment az a gyermekbarát festék és a szobánk átalakítása baba rummá:D(mmint szobává)...és akkor arról még nem is beszéltem,hogy menyi pluszt ad a napi 1-2 órás séta az erdőben(mert erdő mellett lakunk:))

2009. szept. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi most tervezzük a babát, nekem is csak a gyes lesz, a párom kerek 130e-t keres, egyéb bevétel 30e. Akárcsak nálatok, szóval, én is írhattam volna... Nekünk is "csak" 80e ebből a lakáshitel, és az egyéb rezsiről még nem is szóltam...

Hát, nem lesz egyszerű, de vállaljuk.

Turkálóból öltözöm én is már vagy 5-6 éve, a babának is lesznek ott jó dolgok, 4 kg ruhát kapok 10e ft-ból...

Játékaink, könyveink kiskorunkból megvannak, a pelust netről rendelem majd nagykerből, és amit lehet, gyógyszertárit használunk majd... Bébiszitterkedtem 2 évet, úgyhogy nagyjából tudom, mi-hogy van, a DM márkája tetszik, és bejött...

Arról én is nemrég hallottam, hogy az ecet mennyire jó, hát, ki fogom próbálni, amint elfogy a mosószerem... És dugulásra sem veszek külön lefolyótisztítót, hanem oda is ecetet fogok rakni vízzel vegyítve.

A szódabirkabóna mire jó? Ebben segítene, aki használja? Köszi!

A párom kap 9000 ft kajajegyet, melegételre, de találtunk egy CBA-t, ahol a sajátmárkás termékek még olcsóbbak mint pl a Tescoban, úgyhogy lisztet, cukrot, ramat, husit, stb ott vesszük, közben ütjük a számológépbe (telefonba), hogy hol járunk árban...

A benzinnel is spórolunk, ahol tudunk. Ha a faluban kell menni, inkább bicajozunk barátokhoz, boltba, templomba, postára, stb... Na meg gyalogolunk.

A kaján sokat meg tudunk spórolni, vagyis ez így túlzás, inkább úgy mondanám, hogy a tudatos vásárlással hozzuk ki magunkat 0-ra úgy, hogy nem halunk éhen sem. :)

Mi is csak zuhanyozunk, amíg mossuk magunkat, addig is elzárjuk a zuhanycsapot, és csak a hab lemosására engedjük meg ismét.

Van kerticsapunk, amire csak ivóvízdíj van, csatorna nincs, azzal mosok fel, öntözök virágot, azt rakom a porszívóba, stb.

A villanyt rögtön lekapcsoljuk, amint kijövünk a helyiségből, és mindenhol E-takarékos izzó van.

Minden gócpontba, ahol sok elektronikus cikk találkozik, konyha és a TVasztal, oda vettünk 1000 ft-ért a Baumaxban elosztót, és abból indulnak ki a hosszabbítók, és így esténként rögtön lekapcsoljuk, cska egy gombnyomással az egész kócerájt, nem kell minden dugót rángatni az aljzatból...

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Az előbbi válaszoló előttle a kalappal! :)

Meg mindannyiunk előtt.. :))

2009. szept. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

16.59 vagyok:o)


Nézd csak Drága,itt a lista mivel lehet spórolni:):


A szódabikarbóna remek szagtalanító. Tegyünk egy kis tálkával a hűtőszekrénybe – felszívja a kellemetlen szagokat. Szórjuk rá szőnyegre, kárpitra, tesztilekre, 30 perc múlva porszívózzuk fel.

Vizelet vagy tejszagot eltüntethetünk Borax segítségével – nedvesítsük be a felületet, dörzsöljük be Borax-szal, amikor megszárad, porszívózzuk ki.

Légfrissítőt készíthetünk illóolajak segítségével. Egy kis spriccelőt töltsünk meg vízzel, adjunk hozzá néhány csepp olajat. Naponta 2-3-szor fújjuk körbe ezzel a lakást.

Télen egy arctörölközőt áztassunk be illóolajos vízbe, majd szárítsunk meg  egy radiátoron. Vagy adjunk néhány csepp olajat a párologtató vizéhez.

Az otthonunkban finom illatokat árasztanak citromhéj  és narancshéj  darabok a radiátorokon.

Sült narancsszeleteket kombinálhatunk fahéjjal és szegfűszeggel is, ez nagyon kellemes, télies illatokat biztosít.

avasszal, nyáron természetesen nincs jobb a frissen vágott virágok illatánál!

Illatosító zselé: 1dl forró vízben olvasszunk meg 1 zacskó zselatint. Adjunk hozzá 1dl hideg vizet, keverjük el, majd adjunk hozzá néhány csepp vodkát és fél teáskanál illóolajat. Öntsük át kis edénykékbe, helyezzük  polcokra – de ne meleg helyekre. Ideális ajándék is lehet.

Illatos gyertyák – nagyon könnyen tudunk gyertyát készíteni, ami fontos, hogy természetes viaszból készüljön, adjunk hozzá néhány csepp illóolajat. Lásd gyertyakészítés házilag>>

Ecetes  alaptisztítószer

Az ecetes tisztítószer az egyik leghasznosabb alapkeverék. Íme receptje felhasználási tipekkel: 

Keverjünk el vizet háztartási ecettel ⅔ : ⅓ arányban. Öntsük át egy műanyag spray flakonba – ezzel a keverékkel és egy pamut ronggyal ablakokat, tükröket és egyéb üveg felületeket tudunk fényesre pucolni. Ha adunk a keverékhez mosószódát, még zsírosabb felületeteket (pl csempét) is szép fényesre tudunk pucolni.

A fürdőszoba és konyha csapok tisztítása után ugyanezzel a keverékkel fújjuk le – majd egy száraz pamut ronggyal töröljük ét. Szép fényes lesz.

Az ecetes keveréket felhasználhatjuk mosáshoz is – eltünteteti a ruhákból az izzadságszagot ha a megfelelő helyen befújjuk mosás előtt kb 30 perccel.

Bútortisztító

3 rész olívaolajat elkeverünk 1 rész ecettel  -  remek bútorok tisztítására, bár antik és keményfa felületeket mindig  méhviasszal vagy lenolajjal polírozzunk!

Kárpitfoltokat eltüntethetünk  ecettel vagy mosószódával. Áztassunk be egy használt fogkefét ecetbe, és dörzsöljük a textilbe. Ha nem jön ki a folt próbáljuk meg mosószódás pasztával, de azt előbb próbáljuk ki a kárpit nem látható részsén, mert a mosószóda sokszor színt is oldja

Padlótisztítók

Egy vödör meleg vízbe áztassunk 2 teászacskót – ezzel megtisztíthatjuk a fa padlózatot. Kinti fa járólapokat mosószódás vízzel mossuk át.

Cipőfoltokat eltűntethetünk radírral.

Linoleumot tisztítsunk tej és terpentin egyenlő arányú keverékével.

Padlószőnyeget felfrissíthetünk szódabikarbónával – éjszakára szórjuk be a porral, reggel csupán porszívózzuk fel. Még gyorsabb megoldás, ha tealeveleket szórunk rá  és konyhasót – félóra múlva porszívózhatjuk is.

A padlószőnyeget szagtalaníthatjuk úgy, hogy egy nedves szivaccsal átmossuk, leszórjuk Borax-szal, amikor megszárad, felporszívózzuk.

A szőnyegeket tisztítsuk ki a fent említett ecetes tisztítóval – vizelet szagokat is semlegesít. Komolyabb foltokat tisztítsunk meg Borax pasztával vagy Boraxos vízzel (fél csésze borax -  fél liter meleg víz). A pasztát porszívozzuk fel miután kiszáradt -  a vizes tisztítót töröljük le félóra múlva. (Tipp: először próbáljuk ki nem látható helyen, a Borax színt is oldhat!).

Padlószőnyeg illatosító:  keverjünk el szódabikarbónát levendula virággal 2:1 arányban. Szórjuk rá a szőnyegre, 31 perc múlva porszívózzuk fel. Levendula helyett kedvenc illóolajunkat is alkalmazhatjuk, 25dkg szódabikarbónához adjunk 45 csepp olajat, keverjük el kristálycukorhoz hasonló porrá – szórjuk le ezzel a szőnyegeket.

Foltok tisztítása

Bor és ételfoltokat eltünteti a Borax és mosószóda keverék

Fű és tinta foltok eltávolítására legjobb szer a mosószóda paszta

Curry foltok eltüntetésére alkalmazzunk meleg vízbe kevert citromlevet

Falon keletkezett foltokat is eltünteti a mosószóda

További természetes, bio és környezetbarát tisztítószerek

A következő cikkeben további környezetbarát tisztítószer recepektet lehet majd találni, amelyek nem csupán a környezetünet kímélik, de az egészségünket is!

Környezetbarát konyha tisztítószerek

Környezetbarát fürdőszoba tisztítószerek

Környezetbarát mosószerek


Szódabikarbóna

Fehér púder, amelyet sütéshez is használunk. Azonban olcsóbban beszerezhető nagyobb mennyiségben egy patikából. Vízzel pasztává keverjük,  amely felhasználható zsiradék, folt és pecsét eltávolítására. Mivel nem karcol, kiváló üveg, műanyag, fém(pl sütő) felületetek  tisztítására is. Továbbá szagtalanítóként is lehet használni -  tegyünk egy  kis tálnyit a hűtőszekrénybe, és szórjunk egy kicsit a szemestes vödrünk aljába!

Borax

Másnéven nátrium-tetraborát, amely színtelen természetes ásványi só. Felhasználható klór helyett,  fertőtlenítőként és fehérítőként. Oldja a zsírt, így a lefolyócsövek és csatornahálózat tisztítására is kiváló. Nagyon hasznos a fürdőszoba és konyha tisztán tartásában. Szagtalanító hatása is van.

Mosószóda

Nátrium karbonát, sziksónak is nevezik. Szintén egy természetes vegyület, amely zsíroldó, vízlágyító és tisztító tulajdonságokkal bír. Kiválóan alkalmas erősen szennyezett felületek és ruhák tisztítására, továbbá eldugult lefolyók és csatornák feloldására.

Ecet

Desztillált, fehér ecet meleg vízzel elkeverve ablakok, üvegek, poharak, tükrök tisztítására alkalmazható. Keverjünk össze 1 bögre szódabikarbónát, egy bögre vizet és két evőkanál ecetet – használjuk fürdőkád, wc, mosdótál tisztítására. Az ecet eltünteti a kávé és tea foltokat is.

Citrom

A legtöbb bolti tisztítószer nem hiába citrom illatú. A citrom illata friss és tiszta  - továbbá természetesen antibakteriális. Egy citrom karika felfrissíti a mosogatógépet, néhány csepp fényessé varázsolja  fürdőkádat, mosdótálat és wc-t. Ezüst tisztítására is alkalmas, továbbá olívaolajjal elkeverve kiváló bútortisztító is.



Ez mind nagyon olcsó és a babának sem ártanak.Olcsóbban mint az ökonetes trutyik,bár azok is marhára egészségesek,csak 20x annyiba kerülnek mint ezek.AMit itt megspórolsz azt költheted a babára magadra és a párodra:)

2009. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Köszi szépen!!! Ez fantasztikus, örök hálám... :)

Boldog babavárást!

2009. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ez talált. Ökonetes vagyok:-DD

Köszi! Lesz, amit kipróbálok.

2009. szept. 16. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!