Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet kulfoldi nevet adni a...

Lehet kulfoldi nevet adni a gyereknek, ha az apja NEM magyar allampolgar, de mar elhunyt? (a kulfoldi alatt, angol irasmodot ertek)

Figyelt kérdés
2013. márc. 18. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki lesz bejegyezve mint apa? Ha házasok voltatok, akkor szerintem igen, ha nem, akkor viszont sajna nem....
2013. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha nem voltatok házasok, akkor nem, mert másképp hogy bizonyítod, ő volt az Apa!?

Ha házasok voltatok, az Apa nevére kerül a gyerek, így kaphatja a külföldi nevet!

2013. márc. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem voltak hazasok, de az apa neven van a gyerek. (van 2 nagy testver is) Arvaellatast is kap a kicsi, tehat az apasag tenye bizonyitott.
2013. márc. 18. 21:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha az apja vezetéknevét kapná, akkor szerintem simán. Gondolom amivel igazolva lesz hogy ki az apa, azon szerepel az is, hogy külföldi állampolgár.
2013. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az elozo kommentembol gondolom rajottetek, hogy igy tehat nevvaltoztatasrol van szo, az en nevem valtoztatasarol. Apukam neven vagyok, es az o emlekere szeretnem lecserelni a keresztnevet, mert magyarul nincs ertelme. Lehetseges? Fogjak engedni? Sehol nem talalok biztos infot. Apukam kulfoldi allampolgar volt, a halotti bizonyitvanya megvan. Meg annyit elarulok, hogy olyan etnikum, ami magyarorszagon kisebbseg. (nem roma)
2013. márc. 18. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Magyar állampolgár vagy ugye? Akkor sajnos nem.


Ugyanis pl. nekem a gyerekek külföldi apától vannak, amikor születtek, az apának még nem volt meg a magyar állampolgársága, így azt a nevet adhattuk a gyereknek amit akartunk. Viszont ismerősöknél ahol az apa a külföldi mellett már megszerezte a magyart is már nem engedték, mondván senkit nem érdekel hogy milyen és hány állampolgársága van, Magyarországon ő magyar, és ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá... Úgyhogy nekik a Magyarországon engedélyezett nevek közül kellett választani.


Ebből gondolom, hogy ha te magyar állampolgár vagy, akkor - függetlenül az okoktól - nem választhatsz Magyarországon nem engedélyezett nevet.

2013. márc. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Viszont érdemes lenne a kerületi anyakönyvi hivatalt felhívni és megkérdezni, azért az a biztos infó, nem amit mi itt találgatunk....
2013. márc. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az anyakonyvezetohoz penteken megyek, addig megesz az ideg. Egyebkent apam nem lett soha magyar allampolgar. Kulfoldi volt, az is maradt. En viszont itt szulettem. Valahol ugy olvastam, hogy kulfoldi allampolgarsagu szulo eseten, annak a nemzetnek a szabalyait veszik figyelembe.
2013. márc. 18. 21:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja, es fel volt sorolva a magyarorszagi kisebbsegek, hogy ok a kivetelek, akiknel ez lehetseges. Pl. bolgar, horvat, gorog, szerb, stb. Csak mar nem talalom azt az oldalt es mindenhol mast irnak. Gondoltam itt hatha tud valaki biztosat, mert pentek meg messze van. :(
2013. márc. 18. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!