Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki kérvényezett mostanában...

Ki kérvényezett mostanában egyedi keresztnevet? Bele kell írni a családnevet is?

Figyelt kérdés
Nem kell semmi extrémre gondolni. Csak helyesírási változtatás lenne. Több esetben láttam, hogy engedélyezték, de sokszor elutasították. Ez mitől függ? Milyen kedve van akihez kerül a kérelem?

#egyedi keresztnév #kérelem.
2013. márc. 21. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire extrém a név. :) Pl ha csak helyesírási változtatás lenne ahogy írod akkor semmi akadálya nincs. Pl Karolina -> Karolin, Nikolett -> Kolett, Piroska -> Piros stb stb mind így jöttek létre.

De ha valami brutális helyesírási változtatás lenne mondjuk mit tudom én Vivien helyett Wiwien-t szeretnél vagy Benjámin helyett Benlyámin-t, akkor ilyen esetben nem hiszem hogy engedélyeznék, illetve az egyértelműen buta neveket sem engedélyezik, nekem az egyik ismerősöm a Parfüm nevet akarta adni a lányának (ne is kérdezd..) azt természetesen nem engedélyezték.

Külföldi neveket viszont nem változtathatsz meg, a mostani szabály szerint csak fonetikusan leírva törzskönyveznek ilyeneket, pl Jessica az itthon csak Dzsesszika lehet, Justin csak Dzsázstin és így tovább.


MEgkérdezhetem mi a név, amit kérvényezni szeretnétek?

2013. márc. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, persze! Engedélyezett a Kira és a Kíra. De mi Kyra nevet szeretnénk.

Több helyen olvastam, hogy engedélyezték nagy nehezen, de sokszor elutasították...

2013. márc. 22. 09:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Engedni fogják neked ezt, hogy bele kell írni vagy sem a családnevet azt nem tudom, elutasítják próbálkozz tovább mert ezt a verziót engedték az unokahúgomnak is, kislány Kyra-nak van anyakönyvezve.
2013. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Min a ketten Magyar szülők? Mire hivatkoztak, megkérdezhetem? :)
2013. ápr. 20. 18:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos elutasították :(
2013. ápr. 25. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!