Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hőemelkedést csillapítani...

Hőemelkedést csillapítani vagy sem? 37 - 38 között ti adtok lázcsillapítót?

Figyelt kérdés

Én szoktam, mert ezt is rosszul viseli a két gyermekem. De az orvosunk szerint ezt még nem kéne, mert akkor hogyan győzi le a szervezet a vírust. De ha 3 napig 37-38 a testhő, akkor 3 napig hagyjam ordítani, szenvedni őket? Ha beadom a lázcsillapítót, megnyugszanak, jól lesznek.

Mi a helyes ilyenkor?


2013. márc. 25. 09:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adok, pontosan az orvosod által elmondottak miatt.

Az én kislányom inkább "nyugodtabb", bújósabb, csendesebb betegség idején. Sem ordítani, sem szenvedni nem szokott.

Mennyi idősek? Ha már nagyobbacskák, el tudja valahogy mondani, miért "ordít", "szenved". Láz inkább levertséget okoz, persze nyilván egyén függő is.

2013. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Èn nem csak láztól teszem függövé a gyógyszer beadást.


Volt olyan, hogy egy csepp láza sem volt a lányaimnak de annyira sírtak, hogy képtelen voltam megnyugtatni. Ez kb félórás teljes eröböl való sírást. èreezhetöen fájdalma volt. Vagy éppen egy oltás után nagy nagyon nyugtalan volt, még enni sem tudott a sírástól, akkor bedatam.


De már mindegyik lányomnál volt hogy 39 fok alatt volt egésznap a láza (áz volt, mert 38,5 felett volt), és nem adtam gyógyszert mert nyugotdan tv-tek, és feküdtek. Feleslegesenek éreztem, pont amit az orvos mondott.

Ès mindegyik lányomnak etére !!! lement teljesne a láz ekkor gyógyszer nélkül.

Szóval ahogy te érzed.

2013. márc. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
én 38 alatt napközben nem adok. a láz az a vírus elleni védekezés, ha nem dolgozhat a szervezet akkor a betegség is elhúzódhat. éjszakára pedig mindig adok, akkor is ha este nincs láza, de napközben volt akár csak hőemelkedése, mert enyémnek éjjel hirtelen szokott felugrani a láza 39 fölé.
2013. márc. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
38 alatt nem adok. Bár attól is függ, hogy milyen idősek. A nagyon piciknek a 38fok csak hőemelkedés, azt meg ugye nem csillapítjuk! Igaza van a dokidnak.
2013. márc. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

38,5-től szoktam csillapítani, addig hagyom hadd dolgozzon a szervezete. persze, ha látványosan szenved, ordít, akkor adnék pl viburcolt, ami homeopátiás.

Mennyi idősek?

2013. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hülyén írtam, szóval csak akkor szoktam adni, ha szenvednek. Ha jól viselik, akkor én sem adok hőemelkedés esetén.

Csak például a múltkor a kisbabám 37,2-nél úgy ordított mint akit nyúznak, amint beadtam a lázcsillapítót, megnyugodott, jobban lett.

A nagyobb gyerekem úgy tud nyögni és szenvedni néha hőemelkedésnél, hogy rossz ránézni is, nem hogy még hallgatni is. Máskor meg 39 fokos láznál nyugton van és nincs "semmi" baja.


Tehát szerintetek az úgy jó, ha szenved a gyerek, akkor adom neki, de ha nem, akkor persze nem? Így ezzel ártok?

2013. márc. 25. 11:32
 7/11 A kérdező kommentje:
És köszi a válaszokat!
2013. márc. 25. 11:32
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

11,29


Folyamatosan adni a lázcsillapítót azért, hogy megnyugodjon, szerintem ártalmas. Vagyis... milyen időközönként van ez? Havi egy, kéthavi egy?

(Volt itt régebben egy kérdés... anyuka minden este nurofent adott a kicsinek, mert nem tudott elaludni, csak azzal, de vagy fél éven keresztül. Aztán már azzal sem. Mindannyian küldtük orvoshoz, mert a folyamatos lázcsillapító ártalmas. És ha nincs láza, nem kell lázcsillapító.)

Én keresnék a helyedben más "nyugatató" módszert. Mondom, viburcol jó erre.

2013. márc. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Dehogy is ilyen sűrűn!!! Ritkán!

Másodszor betegek ezen a télen.

Folyamatosan gyógyszerrel tömni őket nem szeretem, fogzásra én sosem adtam még nurofent illetve nem alvásra sem!

2013. márc. 25. 11:55
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok, köszönöm mindenkinek a lepontozást, remélem senkinek sem volt olyan, hogy a gyermeke fájdalomtól üvötött mondjuk megállás nélkül félórát, annyira, hogy dobálta magát.

Hagyjuk had szenvedjen az a gyerek kell az neki, nem baj az. Majd ha nekem megfájdul a fejem a gyereküvöltéstöl beveszek egy fájdalom csillapítot, de a gyereknek nem adok, az csak szenvedjen.


Èn nagyon gyógyszer ellenes vagyok, antibiotikumot lányaim még nem láttak, mert habár rengeteget voltak betegek, de egy szer sem bakteriális volt. Viszont reös fájdalom esetén csillapítom nekik. Szerencsére nálunk is nagyon ritkán volt, talán a nagynál 2x a kicsinél 1x.


Gyerekeiteknek azt kívánom soha ne éljék át ezt, mert ti annyira szívtelenek lennétek, hogy hagynátok szenvedni minden áron.

2013. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!