Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért "kell" a szülés után...

Miért "kell" a szülés után pár hétig hálóingben lenni?

Figyelt kérdés
Van pár újdonsült anyuka a környezetemben és mindenhol azt látom,h még 2-3 héttel szülés után is egésznap abban vannak. Nálatok ez h volt? Miért nem lehetmár akár másnap felöltözni? Anyukák válaszát várnám,akik már voltak ebben.
2013. márc. 25. 09:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a kórházban sem hordtam hálóinget, mert nem szeretem. Itthon melegítőben vagyok.
2013. márc. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
32%

A kórházban hálóingben voltam, de itthon már felső+mackó kombinációban. Reggel mindig az az első, hogy átöltözöm, utálok alvósruhában lenni nappal.

Gondolom ezeknek az anyukáknak nincs 5 másodpercük, hogy átöltözzenek -- szerintem igénytelenség, 5 másodperce mindenkinek kell hogy legyen

2013. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Megdöbbennének ezek az anyukák, hogy külföldön már a korházban sincs senki hálóingben.

Itt mindenki melegítönadrágban és laza polóban van, pont mint otthon. Nekem fura is lett volna ott rohangálni a korházban mindenki elött hálóingben.


Èn a szülés elött beszereztem laza pamut nadrágokat + olyan felsöket amiben könnyü szoptatni, de nekem csinosabb is meg kényelmes is.

2013. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
73%
Miért kéne? Én a kórházban sem voltam abban, otthon meg főleg. Inkább élveztem, hogy a régi ruháimat újra felvehetem.
2013. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem "kell" hálóingben lenni. Nem is értem, miért nem öltöznek fel. Én csak a kórházban voltam hálóingben. Itthon már rendes ruhában.
2013. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Sok kórházban azért szeretik ha a kismama hálóingben van, mert vizsgálat esetén könnyebb alulról szabaddá tennie magát.

Én speciel azért szerettem itthon is kisruhában lenni(bár nem hálóingben, hanem vállpántos pamut ruhában), mert sokszor álltam be a zuhany alá a gyerekágyas időszakban, hogy alul tisztálkodjak, és így nem kellett pucérra vetkőznöm mindig, naponta többször.

2013. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%
A kórházban is csak az első 3 napban voltam hálóingben (mi majdnem 1 hétig voltunk bent) után már nadrágban és pólóban. Nekem is az első dolgom reggel átöltözni, én nagyon rosszul érezném magam egész nap hálóruhában.
2013. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Jó a kérdés!:-)


Nem "kell" hálóingben lenni, csak van, hogy egyszerűen arra sincs időd, hogy felöltözz.:-)) Felkel a baba, azonnal szoptatsz,majd büfi, majd elaltatod, próbálod letenni, de nem jön össze, megint szoptatsz, majd rájössz, hogy még egy falatot sem ettél, nem ittad meg a szoptatós teát, hogy legyen tejed, ja, és még a Wc közelébe sem kerültél, nemhogy zuhanyozni:-)) Baba végre elaludt, ránézel az órára, már 11 óra, és még mindig nem ettél! Gyors "reggeli", majd a második falat közben a baba felébred, és kezdődik előről!

Hát, kb. ezért van a hálóing:-))

Persze vannak nyugis babák, de az első időszak mindenkinél húzós. AZtán ha kialakul a napirend, akkor már több idő van mindenre.

2013. márc. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem KELL. Bár néhány napig (nem hetekig) én is úgy voltam. Egyszerűen egybefolytak a nappalok és az éjszakák, általában nem mindig ugyan abban az időpontban tudtam zuhanyozni, fájt mindenem... kényelmes volt a hálóing meg a pizsi, könnyen tudtam bennük szoptatni is, de ha valaki jött természetesen felöltöztem normálisan!
2013. márc. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én is igy gondolom,nem is értem őket,persze érthető,h összefolyik minden,de vh én se tudom elképzelni magamról,h úgy legyek egésznap. Köszi a válaszokat,tőlük nem mertem megkérdezni,m nem akartam esetleg megbántani őket ilyen kérdéssel.
2013. márc. 25. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!