Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire figyeltek a gyerekete...

Mennyire figyeltek a gyereketek táplálkozására? Adtok-e neki édességet, sós ropogtatnivalót illetve szénsavas üdítőket?

Figyelt kérdés

Mi az ami nálatok még belefér, mi az amit csak alkalmanként és mi az amit egyáltalán nem adtok?

Kérlek írjátok oda azt is hogy hány éves a gyereketek és hogy ha adtok, akkor mennyi idős kora óta adtok a fent említettek közül bármit is.


Ja és légyszi, ne essetek egymásnak (ezt csak azért írom mert látom mostanában divat egymást szapulni) minden válasz hasznos! :)



2013. ápr. 3. 12:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Mi speciális helyzetben vagyunk. A fiam 6 éves, és mi 2 éves koráig nem adtunk neki sem csokit, sem chipset, vagy ilyesmiket. Gyümölcslét persze ihatott, de abból is a jó minőségűt.

Most ott tarunk, hogy csukit, cukrot, sütit egyáltalán nem eszi meg, pedig én már szinte könyörgök, hogy kóstolja meg a nyuszicsokit, de neki nem kell. Illetve kóstolt már csokit (jó minőségűt), de közölte, hogy rossz az íze.

Gyümölcsleveket inná, de arra meg én mondtam, hogy azért folyamatosan nem kéne csak azt inni, így az csak akkor van nálunk itthon, ha ünnep van, vagy ha vendégeket várunk ( így is azért kb kéthetente ihat, plusz ha vendégségbe megyünk) de teljesen jól elvan a mentes ásványvízzel is. A szénsavas üdítők bökik a nyelvét, szóval nálunk az sem játszik.

Chipset megeszi, de kb félévente egyszer jut eszébe, hogy vegyünk, olyankor kap egy zacskóval. Úgy gondolom ennyitől nem lesz baja.

Szóval mi a másik véglet vagyunk, mert nem igényli, de talán ezt az hozta magával, hogy az elején nagyon odafigyeltem mit adok neki, és ez alapján alakult az ízlése.

2013. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%
*csokit
2013. ápr. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 krisztivan ***** válasza:
48%
Édesség többször,sós ropi ritkán,szénsavas egyáltalán nem:-) 2.5 éves kb. 1 éves kora óta már eszik mindent.Viszont nála van egy olyan szabály,hogy 6-7 óra után este nem lehet adni "bolti műanyagot" így hívom a csoki,nápolyi,süti kombinációt mert annyira bepörög hogy este csak 11-kor alszik el:-(Ha saját sütésű a dolog az jöhet vacsira is:-)
2013. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%

Szia. Nálunk 5 gyerek van , 2 és 11 év közöttiek.

Kapnak édességet napi szinten ,de általában én szoktam sütni sütiket vagy pl.tejbegriz , tejberizs , madártej különbözö édes tészták ,nálunk minden ilyesmi édességnek számit. Boltit csak ritkán heti 1-2 csomag keksz maximum , ugyanennyi puki. Ropit ritkán veszek , mert egy nagy csomag elég drága, de nagyon szereti azt is. Turorudi , csokit én nem veszek , csak akkor esznek , ha valakitől kapnak , ami elég ritka , vagy ha esetleg beteg valamelyik és akkor ezt szeretne , akkor megveszem. Szénsavas üditöt csak vendégségben isznak vagy ha valakinek születésnapjA van , akkor a tora mellé bontunk egy üveg kolát , amiből fél pohárnyit ihatnak. A kicsi is ugyanazokat eszi mint a nagyobbak(kivéve kola). Elég édesszájuak vagyunk. Rostos üditőt heti 1 litert isznak, amiből 2 deci jut nekik.

2013. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
31%
Szia! Nekem nincs gyerekem (remélem azért nem gond ha írok)...Én már most elhatároztam, hogy amíg pici semmiféle műanyag dolgot nem adok neki. Se csoki, se ropi meg hasonlók, sem üdítők!! Végképp nem fogok neki uzsonnára kekszeket, meg kinder pinguit, meg ilyen marhaságokat adni....Joghurtot sem igen szeretnék, szerintem az még rosszabb a csokinál is. (Főleg a danone). Persze aztán lehet, hogy most nagy a szám és ha lesz egy gyerekem akkor még ezt átgondolom :D De egyelőre én így tervezem és remélem sikerül is. Ráér megkóstolni ezeket legkorábban az oviban. Addig nem "mérgezem", ha nem muszáj.
2013. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

2 éves a lányom. Ami nincs, egyáltalán nincs, és teljes mértékben tiltólistán van, az a chips, kóla, szénsavas üdítő, olajos, zsíros rágcsák. Ja, és a cukor, nyalóka. Ez rengeteget árt, tönkreteszi a fogzománcot.

Ami néha meg van engedve, az a csoki. Általában heti 1x, vagy még ritkábban. Akkor is Kinder csoki pl, vagy 1-2 kocka Milka csoki. Most engedékeny voltam a húsvét miatt.

Ropit is kap heti 1-2 alkalommal, azt nagyon szereti.

Az apja rászoktatta a szörp írásra. De nem mindig kap, csak ha az apja jön hozzá, ez kb heti 2 alkalom.

Karácsonykor, születésnapján kapott gyerekpezsgőt, azt nagyon élvezte. :)

Sütit néha csinálok, akkor azt is ehet, bár inkább egyszerűbb muffint vagy piskóta szerű süteményt szoktam, ami mondjuk reggelire egy kis tejjel jó. Vagy uzsonnára.

Főzésre nincs nagy gondom, mert bölcsibe jár, szerencsére ott egészségesen főznek. Itthon azért igyekszem normális ételeket csinálni neki. Pl rakott zöldséget, főzeléket. Szerencsém van, nem válogatós, mindent megeszik.

Kukit, köles golyót olyan 8-9 hónapos korában kapott először. Ropit másfél éves kora körül. Csokit 1 éves kora után. Pl Kinder Pinguit is, bár én azt nem veszek, mert cukros, de a szomszéd néni adott neki többször, akkor engedtem,

2013. ápr. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Szia


4,5 éves a lányom és 3 éves a fiam.

Szerencsére nem válogatósabbak különösebben, jól és sokat esznek és a változatossággal sincs gond, így nekem belefér, hogy napi pár szem gumicukrot vagy egy túrórudit vagy hasonlót megegyenek. Főleg, hogy nagyon szeretik a gyümölcsöt is és rengeteg fogy, meg nyers zöldségféléből is.

Sós nasi tekintetében nálunk a pattogatott kukorica a favorit, azt sokat eszünk. Mást viszont nem nagyon, venni meg egyáltalán nem is szoktam, de ha pl vendégségben vagyunk akkor pár db chips-et úgyis hagyok nekik enni, illetve a maminkál szokott lenni perec/sósmogyoró, abból is szoktak eszegetni, de nem ész nélkül.

Ugyanígy vagyunk a szénsavas dolgokkal is, nálunk itthon sosincs, vendégségben a kicsi szokott kunyerálni egy fél pohárral, de egyébként nem iszik ilyet, a nagy meg egyáltalán nem mert nem is szereti. Itthon leginkább vizet meg néha saját teát v szörpöt iszunk.

Házi süti sokszor van, néha uzsira is, vagy pl ebéd utánra, illetve mivel nagy gyümölcspusztítók, van ,hogy nincs is külön uzsi mert begyümölcsöztek...

Ünnepek táján kicsit borulni szokott a rend, pl húsvét hétfőn reggelire sütit ettek, meg fejenként megettek vagy 2-3 csokitojást, de be is sokalltak, a nagy kosárnyi cuccból szerintem még hetekig sütögetem majd a sütiket mert nem fogyna el amúgy, mikuláskor is ez szokott lenni, főleg, hogy mi sem vagyunk valami nagy csokievők a férjemmel...

Fura egyébként, mert tényleg nem tiltom tőlük pl a csokit, de inkább esznek almát vagy aszalt gyümölcsöt, mint édességet. Nem mondom, néha egy szem karamellát kapnak a zöldségesnénitől, vagy lehoznak a perselyükből egy százast és vesznek mondjuk egy nyalókát, de nem jellemző az édességevés náluk. Mondjuk próbálok is alternatívát kínálni nekik, mindig is törekedtem arra, hogy finomat de a lehető legegészségesebben adjak nekik.... de nem vagyok "csakbio" meg "semmitse ehet amiben ez-meg-az van" párti, egész egyszerűen próbálok odafigyelni, kerülni a túlzásokat és a kezdetektől arra szoktattam őket, hogy lehet az is finom, ami nem műkaja...

2013. ápr. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

A kisfiam 2,5 évs és nagyon rossz evő. Így a táplálkozásban sok lehetőségem nincs, örülök mindennek amit megeszik. Általában amit szeret az a krumpli ételek, rizs, tésztafélék, húsleves (de csak a leve). Nyersen viszont szereti a sárgarépát. Gyümölcsök közül az almát és a szőlőt,néha a narancsot. Húsfélékből csak a párizsit, sonkát és a virslit eszi meg, ezeket is csak alkalmanként. Halból csak a halrudat, de ebből mindig minőségit veszek. Szóval hiába táplálkozom én viszonylag egészségesen, amikor a fiam elfordítja a fejét, ha sült hússal, vagy friss salátával kínálom. Mindig próbálkozom új dolgokkal, hátha végre megeszi.

Az édesség nálunk nem tiltott dolog, de vannak szabályok. Csak főétkezés után kaphat, ha evett. Csak ebéd, vagy vacsi után van nasi.

Szokott enni csokit, gumicukrot, pudingot, túrórudit,tejszeletet. Nemrég az unokabátyja megkínálta tic-tackal, azóta folyton azt akar. Egyszer már azt is vettem neki. És 1-2x már kapott nyalókát is.

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy folyton lóg valami édesség a gyerek szájába. Van, hogy napok telnek el, úgy, hogy a legdurvább, az a napi 1 túrórudi, vagy tejszelet. Ha kér csokit, nem mondom, hogy nem adok.

Engem tiltottak gyerekkoromban, a mai napig két pofára tudnám tömni az édességet.

Sós rágcsát, pl ropit és pufit szokott enni (de ezeket már 1 éves kora előtt is kapta alkalmanként). Most általában uzsira szokott ilyesmit enni, egy alma, vagy szőlő kíséretében. Néha kekszet kap a gyümölcs mellé. Mikor mit kér.

Én nem ellenzem az édességet és ha nagyobb gyerekeknél olyat lát amit még nem kóstolt, megengedem, hogy megkóstolja, ha megkínálják. Azt viszont sohasem hagynám, hogy a rendes étkezések helyett sütit, vagy csokit egyen.

2013. ápr. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%
9 eves. Hat hónapos koráig csak anya tejet kapott, utána 100% gyumolcslevel, gyümölcsöket édesség gyanánt. A csokit, cukrot évekig nem szerette. Nem volt tiltva, egyszerűen nem ette meg. Mazsolát, koles golyót imádta, meg a fahejas reszelt almát. Amikor iskolás lett, akkor kapott ra a Kinder tejszeletre, azt heti 2-3 alkalommal vitte tizoraira. Most a csokis napolyit szereti - kifejezetten olcsó fajtát, nagyon kevés csokival-, gumimacit, es a vajkaramellat. Mindennap kap édességet, ez 2db nápolyi, vagy két minicsomag gumimacit jelent. Pénteken es szombaton este mozi tűnik itthon, ilyenkor kap fel zacskó csipszet meg fel liter fantat-mindkettonek meghagyja a felet másnapra. Hétközben víz van, vagy magas gyümölcs tartalmú gyumolcsle. Havonta egyszer Csajos nap van, ilyenkor a McDonaldsban egy Happy Meal menüt eszik, kolaval.
2013. ápr. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
65%

Leírom nálunk hogy alakult. 1. gyerek nagy elhatározások nálunk aztán nem lesz se süti se csoki se chips se bolti krémtúró bolti joghurt :) Mindent én csináltam natúrjoghurt igazi gyümi stb.

Na ez egészen addig jól működött amíg nem jártunk más gyerekek közé aztán olyan 3 éves korától már jártunk erre arra meg megszületett a huga is aki akkor volt 1 éves.

A kicsi az valósággal ráugrott a másnál látott kukira chipsre kekszre ropira mi is vittünk persze egészsgées rágcsálni valót de az persze nem érdekelte, olyankor hagytam hogy egyen belőle valamennyit. Tehát már itt megdőlt ez a dolog.

A nagyobbam (most 6) nem eszik-evett akkor sem és a mai napig se ilyen chips ropi keksz hasonlókat valahogy nem szereti.

A kicsi szeretNÉ (már nem olyan kicsi, 4 éves) de nem tartok itthon soha! Ha megyünk máshoz vagy szülinapi buliba ott mindig van értelemszerűen nem tiltom el tőle de otthon nincs ilyesmi.

Édesség na ez egy érdekes kérdés mert igen ugye kinek mi az édesség?? Én is csinálok madártejet, máglyarakást, mákos gubát mákos nudlit néha linzert almás rétest piskóta tekercset ezek nekem édességek, ebből mindkettő nagy örömmel eszik heti többször is.

Csokit heti 3-4 szer kapnak ( egy kis csík kinder, 1 rudi, 1 tejszelet vagy pár kocka jó minőségű étcsoki).

Ami nálunk szigorú tiltólistás és ebből nem engedek az a NYALÓKA CUKORKA drazsé ilyenek.

Üdítő: szénsavast utálják csípi a szájukat.

Nem szénsavasból hétköznap reggelente szoktak 100%os gyümi levet kapni én facsarom vagy boltban veszem attól függ hogy jön ki a lépés. Ennyi kb.

De ahogy nekiindultunk az elején ahhoz képest eszenk joghurtot is (könnyű és finom ill. jogobella mert imádják!) túrókrémet mondjuk továbbra is én csinálom mert a bolti iszonyú kevés és vacak és rossz ízű is.

2013. ápr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!