Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 12. héten belül nem fejlődi...

Ha 12. héten belül nem fejlődik a baba megfelelően, vagy megszűnik a szívhang akkor fizetős az abortusz?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 4. 11:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha a doki ad igazolást, hogy a megszakítás egészségügyi okok miatt szükséges, akkor nem fizetős, az állam fizeti.
2013. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hmm én is így gondolom... Létezik hogy nem ad róla igazolást az orvos? Fűződhet hozzá érdeke? Csak mert sógornőm azt mondja hogy 7 hetesen volt szívhang most 8 hetes múlt és már nincs és nem fejlődött megfelelően a baba de közben meg itt lobogtatta a 28 ezres csekket hogy nem elég hogy ez van még fizetnie is kell. Csúnya dolog de tesómmal arra gondoltunk hogy inkább csak nem akarta/akarja megtartani (orvosi leletet nem láttunk állítólag nem kapott) :((
2013. ápr. 4. 11:55
 3/15 anonim ***** válasza:
Orvosi igazolást, leletet kérjen, akkor nem kell fizetni.
2013. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
En nem akarom azt mondani hogy hazudik de ez nagyon santit, nekem volt egy ilyen mutetem , elhalt a baba es hat persze hogy nem kellet fizetni. Hogy is kellet volna?
2013. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 zabmester ***** válasza:

Ha van TB-je, akkor ilyen esetben nem kell fizetnie, hiszen ha az elhalt magzatot nem távolítanák el, abba akár bele is halhatna.

Szerintem jogos a gyanúd sajnos.

2013. ápr. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Mi is rákérdeztünk, de azt mondja hogy az orvos mondta hogy fizetős hacsak nem igazolja hogy rászoruló szociálisan vagy mi, de hát nem rászoruló normálisan élnek tesómmal.

És hogy menjünk és kérdezzük meg az orvost ha nem hiszünk neki, ő nem kapott leletet meg semmit.

Ő gyereket nem akar szerintem, csak nem értem akkor minek ez a színjáték, meg miért nem védekezik.:((( Olyan szomorú vagyok már úgy beleéltük magunkat (tesóm is meg a család)

2013. ápr. 4. 12:02
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen hát logikusan sem stimmel mert benne nem hagyhatják az elhalt babát gondolom tehát ez az életét veszélyeztető dolog úgyhogy biztosan tb-re történik. Van munkahelye is szóval nem hinném hogy ne lenne tb-je.
2013. ápr. 4. 12:03
 8/15 anonim ***** válasza:
Sántít. Ha nem lenne szívhang, nem eresztenék csak úgy abortuszra. Szerintem hazudik a sógornőd. Ő akarja elvetetni a babát, ami ellen ti nem tehettek semmit. Ha az ő döntése ez, hát bele kell törődni, vagy kiadni az útját.
2013. ápr. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát ja az már nem az én reszortom:( de nem akartuk így meggyanúsítani mert mi van ha igazat mond, még az jutott eszembe hogy lehet azért kapott csekket mert mégsincs tb-je? Tehát hiába dolgozik évek óta nem fizetik utána? Még ez jutott eszembe mint lehetőség, bár a lelet hiányát ez nem magyarázza.
2013. ápr. 4. 12:15
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha nem lenne tb-je, akkor sem kapna 30 ezer forintos csekket, magát a beavatkozást nem kellene kifizetnie. A műtétet megcsinálnák és majd a NAV küldene felszólítást, hogy rendezze az elmaradt tb-jét visszamenőleg. Csekket semmiképp nem kapna.
2013. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!